Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik már kellemes ünnepek...

Illik már kellemes ünnepek kívánni?

Figyelt kérdés
Ha tudjuk, hogy legközelebb már csak jövőre találkozunk az illetővel? Nincsenek még messze ehhez az ünnepek?

2018. dec. 8. 20:06
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%

Szerintem nyugodtan. Én már szoktam, pl egy üzletből is ha kijövök.

2 hete advent van, ez lesz a harmadik vasárnap, innen számítva 2 hét múlva már rég karácsony lesz. Az nem olyan hosszú idő.

Szerintem az emberekben nagyrészt már van egy kis karácsonyi feeling, úgyhogy nem hiszem hogy bárkinek problémát okozna egy "Köszönöm szépen, nektek is!" mondat.

Az meg hogy illik, vagy nem illik...ki nem sz@rja le? A gesztus a lényeg, nem?


És ha már itt tartunk..

Kellemes ünnepeket! :D

2018. dec. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 TappancsMancs ***** válasza:
Jé tényleg! Kellemes Ünnepeket! :D
2018. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#3 Hogy mi? :D
2019. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Boldog karácsonyt mindenkinek így utólag is! Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. máj. 19. 14:31
 15/17 anonim ***** válasza:
Neked is Kellemes Ünnepeket!
2019. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindig az "átlag normknak megfelelni".


Én az utazgatások, munka és kiállítások miatt az év első napján "boldog ezévi ünnepeket kívánok mindenkinek".


Az emberek többsége számára már más az ünnep lényege ebben a világban.


"jaj, de jó, jön az x-y és kapok ezt-azt."


Volt egy időszak, amikor kíváncsiságból megtettem pár lépést ünnepekkor s az eredmény magáért beszélt.


Le is szűkítettem, kik azok, akik az ajándék és pénzem körül legyeskednek (az utálat és hátba szúrásról nem is beszélve)...


6személy az, akik szájából a szeretlek szó igaz és tiszta, akkor is gondoltak rám mikor senki más.


Fejből tudtam 62 ember szüli és névnapját is...


Pl fb-on amikor lehetett dátumot módosítani a szülinapomat 1 hónappal későbbre írtam át, így nem jelezte akkor amikor aktuális volt, de rá 1 hónappal igen.


Az igazi dátumkor 5 (+1 még pici leányzó) ember köszöntött fel.

Rá egy hónappal pedig rengetegen, köztük a pénz legyecskék.


Ez pár dologra volt jó pl:

-az emberek fb nélkül nem is jegyzik meg

- annyival se tisztelnek meg, hogy egy hónap/napot is megjegyezzenek, jelentéktelen személyeket nem jegyeznek meg.

- s végül: Megtudod ki az, aki tényleg figyel rád, mint ember.


Az ünnepek jelentéktelenek számomra, de azok, akikkel kölcsönös szeretet van: Értük bármit megteszek s tennék is.


Mindegy milyen messze vagyok olykor, tartom velük a kapcsolatot és látogatókor a magam módján törődök velük.

Kirándulás, hétvégi progik, grillezés, fürdőzés, közös alkotás:a sütitől kezdve a dísztárgyakig.

A kislánnyal mamám háza mögötti erdőnk kistavánál jobb időben bunkit építünk, a gyógynövényeket szedjük és teát is csinálunk. 😊

(a modern világban ez már sok gyereknek kimarad. Sőt a gyerekkor s a kreativítás is.)



Mindegy mit illik, mindegy mikor tudod felköszönteni, a lényeg, hogy te előre gondolsz rá s ha tudod a dátumjait, akkor azt az embert megtiszteled azzal.

S törekedj arra, amint újra találkoztok eseménydúsan töltsétek egymással az időt, törődve egymással.

Bővítsétek a szép emlékek listáját.


A mai társadalom "normáinak" jobb nem megfelelni.


Pl nem vettem részt egy meghíváson...nem véletlen. Az ottani emberek bájcsevegnek, hazug mosollyal, holott utálják egymást.

Kihagytam s ki is fogom minden évben.


Mi magunk válogatjuk meg a társaságunkat legyen az barát, család vagy csak ismerős, netán üzleti partner.


Sokkal jobb s kellemesebb minden szemszögből, ha leszelektál az ember. 😃

2019. máj. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Áldott békés karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek, és boldog új esztendőt.
2019. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!