Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért csak egész vagy fél...

Miért csak egész vagy fél órakor lehet találkozni?

Figyelt kérdés

Általában az emberek 5-re, 6-ra, 7-re, 8-ra, egész órára beszélnek meg találkozót. Bulira, magánórára, klubra, bármire.


Aki kicsit aprólékosabb, az félre.


Aki negyedre vagy háromnegyedre, az már eléggé furcsa.


Én most 16:20-ra egyeztettem egy időpontot, én mondtam, hogy 10 perccel előbb kezdjünk, mert 18:00-ra mindenképp végeznem kell, a barátomnak meg 10:20-at adott meg most a tanára. Erre az emberek már nagyot néznek.


Egyrészt: busszal járok vidéken, nincs mindig úgy.... meg ha tudjuk, hogy mindketten ráérünk pl. családban, barátok, magánoktatásnál, akkor minek kivárni a felet, egészet? Időpocsékolás.


2019. márc. 7. 10:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én mondjuk a "mindjárt" helyettesítésére szoktam ilyen hülye időket belökni.


Pl. Kinn bagózok, felhív egy partnercégtől valaki, hogy küldjek át egy nyomtatványt, akkor az a válaszom, hogy "3perc9mp múlva megkapja", vagy "még 1perc4mp van a cigimből, utána 6perc42mp és küldöm"


Ezt én mondjuk általában azért csinálom, mert a későbbiekben ez egy beszédtéma lehet, illetve mert sokkal lazább, mintha folyamatosan a "jó, mindjárt, 5 perc, pár perc, nemsokára, 10 perc" kifejezéseket használnám.

2019. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 TappancsMancs ***** válasza:
Itt egy válasz is amit 11:27-kor küldtem. Fúúúú!
2019. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!