Kezdőoldal » Utazás » Európa » Innsbrucki magyarok (illetve...

Innsbrucki magyarok (illetve akik Tirolban éltek)! Hol szoktatok találkozni? Vannak valamilyen helyek, események, vagy csak a véletlenen múlik a egész?

Figyelt kérdés

2014. febr. 18. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
3 éve élek Innsbruckban, 4 magyarral tartom a kapcsolatot, többel nem. A facebookon van csoport, Innsbrucki magyarok, oda néha felnézek, de több nem nagyon. Leginkább az osztrák munkatársaimmal járunk össze. Valahogy nagyon nem szívlelem a magyarokat azóta, mióta egyszer elmentem egy ilyen találkozóra, és első kérdések között volt a "mennyi a fizetésed", nem tudsz-e ismerősömnek munkát, aki ugye németül sem tud... és így tovább. Sajnos a magyarok többsége külföldön sem akar változni.
2014. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Blaiseboy válasza:

Valóban az "Innsbrucki Magyarok" facebook csoporton van ilyesmi szervezés. Mindenféle buli, találkozó ki van írva. Bár én még egyiken se voltam. Úgy szoktam mondani, hogy külföldön dolgozok, de Magyarországon élek...

Amit az előző írt a fizetéssel, munkával kapcsolatban, az is igaz, viszont hozzátenném, hogy ez nem egy magyar népszokás. Természetes, hogy mindenki a saját hazájának szülötteit próbálja segíteni (elég fura volna, ha kínainak keresne munkát egy magyar :P ), de közel sem olyan szinten, mint mondjuk a törökök, hogy szinte "befoglalnak" munkahelyeket, ahol már nem is kell németül beszélj, mert már a "kisfőnök" is török, és nyomatják be egymást a munkahelyekre. Majd kérik a kölcsönt, meg a támogatást a gyerekre, amit az osztrákok, meg a munkások adójából fizetnek... Mi magyarok meg dolgozunk, és az esetek nagy részében maradéktalanul elvégezzük a munkát (persze magyarok között is van suta, de nem ez a jellemző), ezért is kedvelnek minket.

2014. febr. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A baj csak annyi hogy az innsbrucki magyarok csoport nem sokat ér. Itt élek több mint 2 éve becsületes keresőképesként és egyetlen egy magyar baratom van csak a többi osztrák vagy más nemzetiségű. Termeszetesen ismerek tobb magyart is de velük csak a "haveri" státuszt tartom. Voltam megrendezett "innsbrucki magyarok" esemenyen is, abban a bizonyos magyar házban de mintha egy nyugdíjas otthonban/kulbban lettem volna. Fiatalokat mint én(nemhogy 18-21év között de még 30év alattit sem lehetett látni)pedig ismerkedés céljából látogattunk el az említett magyar barátommal. A majdhogynem kötelező magyar zenére való táncolás, az idősek világháborúról szóló storyjai és a méregető szemek pedig egyenesen hátborzongatóak voltak. Új barátságokra,ismeretségre sajnos nem tettünk szert.

Ha ismerkedni szeretnél magyar körben és/vagy kapcsolatot teremteni inkább írj rá facebookon egy látott magyar személyre és egyszerűen hívd el egy kávéra,sörre. Nincs ebben semmi rossz, de minden esetre többet ér mint az a csoport. Sajnálom hogy ilyet kellett írnom de mi személy szerint csalódtunk az egészben.

HOGY HOL LEHETNE OLYAN TÁRSASÁGOT TALÁLNI VAGY KÖRT TALÁLNI AMI NAGY RÉSZBEN MAGYAROKBÓL ÁLL AZT TOVÁBBRA SEM TUDJUK. Ha valaki hall vagy tudomást szerez hasonlóról arra mi is szívesen nyitottak lennék egy páran! :) Sok sikert mindenkinek a keresgélésben!:)

2015. okt. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!