Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most komolyan ilyen taplók az...

Most komolyan ilyen taplók az emberek, vagy csak nem veszik észre magukat?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egyszerűen muszáj kiírmom magamból. Miért élvezetes dolog a vékony embert bántani?? Hagyjunk már mindenkit a testsúlyával Istenem... Ha természeténél fogva vékony valaki egyből b*szogatják hogy "te jóságos ég de vékony vagy! Hány kiló vagy? Eszel?" Bics és te mennyi vagy, 98?? Érted nem fogok így visszakérdezni mert csak nézne mint az edényes, ugyanis ezt viszont "nem szabad".


Valóban nem szabad? Hát akkor ő is fogja be a pofáját abban az esetben, ha őt sértegetnék az world's 1st problem lenne. Elvagyok én mindenkivel, sose szólok be senkinek a küllemére mert engem rendesen neveltek, meg nem is igazán érdekel, de mikor tanulja már meg a társadalom (kinek nem inge ne vegye magára), hogy egy sovány embernek legalább ugyanolyan szar érzés ha beszólnak? És ez nem bók. Nem bók ha megvetően mondanak ilyet.

És a legrosszabb, hogy nem is csak vérbunkó emberek teszik néha, hanem így mondjuk ismerősöd odavágja. Hát milyen dolog lenne már, ha én egy molettebb ismerősömnek beszólnék, hogy nagyon dagadt? Eszembe nem fordul meg, mivel nem akarom megbántani.


A vékony meg mást nem tehet ilyenkor mint hogy kellemetlen művigyor mellett lenyeli amit kap (hátha attól majd hízik hahh) közben meg megy a belső monológ hogy "őő most erre mit kéne reagálnom? Szóljak vissza? Áh inkább mosolygok tovább mint egy bal**sz" mert ugye bunkó vagy a visszaszólsz :D huu nem semmi :D


Tényleg bocs muszáj volt, de ha valaki ezt normálisnak tartja szerintem bajok vannak. Mármint a tegyük fel dicsérni akarod, akkor olyan hangnemben közöld és akkor egy cukipofa vagy nyalom a hangod, különben meg bármilyen nehéz fogdd a kis jóindulatodat - ha van olyan - és csak olyat mondj valakire amiről tudod, hogy neked sem esne rosszul a helyében.


Ámen


Vékony fiúk/lányok érnek titeket ilyen atrocitások?:D hogy kezelitek? Csak merem feltételezni hogy fiúknak ez még rosszabb sajna..


A lényeg hogy szeressük már egymást, nem tudhatjuk ez kit hogy érint.

Ha végigolvastad köszi hogy szántál rá időt!


/Ja meg boldog nyuszit/



2019. ápr. 22. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Szólj vissza nyugodtan, és kezdd el sorolni neki, milyen egészségügyi kockázatai vannak az elhízásnak.
2019. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
Még nem láttam ronda vékony nőt.
2019. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Na de ezaz érted hogy én nem akarnék bunkó lenni, csak nem tudja -vagy nem akarja tudni, nem tudom- hogy ez nem kedves
2019. ápr. 22. 13:00
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Az van, hogy ennyire taplók. Emiatt ne idegeskedj, vedd lazábban, szólj vissza. Amúgy a duciknak sem esik ez jól. Én pl túlsúlyos vagyok, de nem extrém kövér. Ennek ellenére olyanokat mondanak még a családtagjaim is, hogy " Úristen! Azt a rohadt, jó kövér vagy!" Kihez képest ugye. Egy 45 kilóshoz képest nyílván. Amúgy férfi vagyok, 185 centi, 100 kiló, de izom is van rajtam, így vadidegenek nem mernek beszólni, mert tartanak egy nyaklevestől.
2019. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Mintha én írtam volna ezeket a sorokat, omg!! Kb. ugyanúgy fogalmaztad meg a problémáidat, mint ahogy én magamban elmélázgatok ezen nap, mint nap. Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te, soha nem bántanék senkit a testalkata miatt, főleg nem a az arcába mondva, mert tudom, hogy nekem is rosszul esne. És igen: az emberek többsége nem is érzi, hogy minket vékonyakat mennyire megbánt akár csak egy kérdéssel; mert azt természetesebbnek tartjuk sajnos manapság, ha valaki kövér, mint azt, ha valaki sovány. Ezért van az, hogy egy kövér embernél jobban ügyelnek arra, hogy meg ne sértsék, mert tudjuk, hogy az elhízás manapság komoly társadalmi probléma, és nem tetézik a bajt sokan azzal, hogy még be is szólnak neki, hogy de kövér vagy, vagy mért vagy ilyen kövér. Egy vékony lánytól/fiútól viszont simán megkérdezik, mert furcsállják, h ő még nem hízott el, és azt gondolják, h ő ezen nem fog megsértődni. De igenis, azt kell hogy mondjam, hogy hiába nyarvognak itt sokan az elhízással, meg hogy csúfolják őket, ez egyre megszokottabb, hiszen már minden utcasarkon 120 kilós emberekbe botlunk, és nem lenne energiánk mindegyiknek beszólni, viszont a vékonyakat igenis lehet csesztetni, és sajnos az emberek többsége nem érzékeli, hogy nekünk még szinte rosszabb, mint egy kövér embernek. Egyébként ez is genetika, ugyanúgy ahogy sokan alig esznek, mégis minfen meglátszik rajtuk, nekünk vékonyaknak/soványaknak rengeteget kell ahhoz ennünk, hogy egy dekányit is hízzunk. Ebbe azért már önmagában bele lehet fáradni,nem csoda, ha érzékenyen érintenek minket a megjegyzések.
2019. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

Na, hát én akkor szembesültem hasonló beszólásokkal, amikor hirtelen 3 műszakban kezdtem el dolgozni, volt egy normál testsúlyom, de kemény fizikai munka volt, így hirtelen fogytam vagy tíz-tizenöt kilót. Mindenki el volt ájulva, hogy úristen, beteg vagy? De szarul nézel ki. Mondom nem, csak gyárban dolgozom átmenetileg. NEM hitték el. Igen, ilyen taplók.

Szóval megtapasztaltam, kb. ugyanúgy csesztetik az embert, mintha 200 kilós volna. Nem tudsz ellene mit tenni, mert ha egynek beszólsz, akkor jön a következő delikvens a maga is beszólásával.

Neked is boldog nyuszit!

2019. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jav., elnézést: *a maga kis beszólásával.
2019. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
87%
Túlsúlyos emberként ugyanezeket kell átélnem. Nem csak hogy taplók, hanem nincs saját életük, amivel foglalkozzanak :) nézd el nekik, mert boldogok a lelki szegények!
2019. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ennyire tapló emberek. Ők attól érzik jobbnak magukat, ha másokban találnak valami "hibát". Hidd el, ha nem vékony lennél, akkor is találnának mást amibe bele tudnak kötni.

A legegyszerűbb hogy tudatosítod magadban hogy az ilyen emberek vélemenye nem túl mérvadó, egyszerűen ignoráld őket. Ha visszaszólsz vagy mentegetőzöl, azzal csak adod alájuk a lovat sajnos...

2019. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Bunkók. Válaszolhatsz azzal, hogy “a balett miatt vagyok ilyen vékony” ha megkérdezi, hogy hol balettozol, megmondod, hogy nem balettozol. XD

Vagy mondhatod azt, is, hogy “valakinek hordania kell az xs-es ruhákat is”

2019. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!