Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most komolyan ilyen taplók az...

Most komolyan ilyen taplók az emberek, vagy csak nem veszik észre magukat?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egyszerűen muszáj kiírmom magamból. Miért élvezetes dolog a vékony embert bántani?? Hagyjunk már mindenkit a testsúlyával Istenem... Ha természeténél fogva vékony valaki egyből b*szogatják hogy "te jóságos ég de vékony vagy! Hány kiló vagy? Eszel?" Bics és te mennyi vagy, 98?? Érted nem fogok így visszakérdezni mert csak nézne mint az edényes, ugyanis ezt viszont "nem szabad".


Valóban nem szabad? Hát akkor ő is fogja be a pofáját abban az esetben, ha őt sértegetnék az world's 1st problem lenne. Elvagyok én mindenkivel, sose szólok be senkinek a küllemére mert engem rendesen neveltek, meg nem is igazán érdekel, de mikor tanulja már meg a társadalom (kinek nem inge ne vegye magára), hogy egy sovány embernek legalább ugyanolyan szar érzés ha beszólnak? És ez nem bók. Nem bók ha megvetően mondanak ilyet.

És a legrosszabb, hogy nem is csak vérbunkó emberek teszik néha, hanem így mondjuk ismerősöd odavágja. Hát milyen dolog lenne már, ha én egy molettebb ismerősömnek beszólnék, hogy nagyon dagadt? Eszembe nem fordul meg, mivel nem akarom megbántani.


A vékony meg mást nem tehet ilyenkor mint hogy kellemetlen művigyor mellett lenyeli amit kap (hátha attól majd hízik hahh) közben meg megy a belső monológ hogy "őő most erre mit kéne reagálnom? Szóljak vissza? Áh inkább mosolygok tovább mint egy bal**sz" mert ugye bunkó vagy a visszaszólsz :D huu nem semmi :D


Tényleg bocs muszáj volt, de ha valaki ezt normálisnak tartja szerintem bajok vannak. Mármint a tegyük fel dicsérni akarod, akkor olyan hangnemben közöld és akkor egy cukipofa vagy nyalom a hangod, különben meg bármilyen nehéz fogdd a kis jóindulatodat - ha van olyan - és csak olyat mondj valakire amiről tudod, hogy neked sem esne rosszul a helyében.


Ámen


Vékony fiúk/lányok érnek titeket ilyen atrocitások?:D hogy kezelitek? Csak merem feltételezni hogy fiúknak ez még rosszabb sajna..


A lényeg hogy szeressük már egymást, nem tudhatjuk ez kit hogy érint.

Ha végigolvastad köszi hogy szántál rá időt!


/Ja meg boldog nyuszit/



2019. ápr. 22. 12:50
1 2
 11/20 anonim válasza:
Én vékony vagyok, a "normálisnál" kicsivel vékonyabb. Szokták mondani, hogy sovány vagyok, de én bóknak veszem, mert szeretek ilyen lenni.
2019. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem főleg irigységből szólnak be, csak nem akarják ezt bevallani, de dicsérni emiatt nem tudnak, inkább bántanak.

Hiszen gondoljunk csak bele: milyen jó is az genetikailag vékony alkatú embereknek. Nem kell minden egyes kalóriát számon tartani amit megesznek, bűntudat nélkül ehetnek édességet, és nem kell hetente több alkalommal edzeniük, hogy ne hízzanak vissza. Valaki pedig akármennyire is akar, nem tud vékonyra lefogyni, ha pedig sikerül, az élete szigorú diétából, sok edzésből, és még több lemondásból áll, ha meg akarja tartani a nehezen megszerzett alakját.

Ez pedig jó táptalaja lehet a rosszindulatú megjegyzéseknek olyan emberekkel szemben, akiknek minden "adott" amiért ők nap mint nap keményen küzdenek.

2019. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Kedves 14. válaszoló!


Ismersz engem? Nem. Látsz rosszindulatot a kérdésem feltevésében? Nem.

Ha tudnád: rendesen és egészségesen étkezem és úgy tűnik többet is mozgok nálad(: ajánlom Neked, hogy tájékozódj mielőtt okosat akarsz szólni (hozzáteszem rosszindulatúan), tanulmányozd a biológiát, az anyagcsere folyamatokat, illetve hogy a genetika ezeket/a testfelépítésed hogyan befolyásolja.


Képzeld nem vagyok anorexiás, nem vagyok durván vékony, sportos/szálkás alkatom van, számos futóversenyen vettem részt és még sorolhatnám a sportágakat.. (:


Na ilyenkor kellemetlen dolog ilyet szólni valakinek. És egyébként ne haragudj de: látszik hogy csak a dicséreteket veszed magadra, kicsit nagyra vagy magaddal. Nem vagy élsportoló.


Szép napot!

2019. ápr. 29. 19:37
 14/20 anonim ***** válasza:

14-es hm érdekes... és mondd a saját viselkedésedtől nem kerülget véletlenül a hányinger? :DD

Meg akartad itt most mondani a tutit nagyon csak tényleg ne szólj olyanhoz amit nem értesz. Ha eddig csak dicsértek nem látták a belsőd kislány. Bocsánat.

2019. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Nem értem mi volt a probléma az utolsó hozzászóló kommentjével. Csak leírta a ducik helyzetét, hogy nekik is nehéz. (Ezt nem egy duci írta.)
2019. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15 válaszoló:


Az illető törölte a válaszát úgy tűnik. Nem az utolsónak szántam

2019. máj. 2. 21:13
 17/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Minden bizonnyal én lehetek az eredeti 14-es vàlaszoló.


Nem, nem én töröltettem a vàlaszomat, hanem valaki jelentett, és ezért törölték. De akkor leírom mégegyszer, finomabban megfogalmazva:


Igen, én tapló ember vagyok: gúnyolódok màsokon, szívatom őket, stb...


És? Most akkor mi lesz?


Abszolút nem kerülget a hànyinger magamtól, mert hiszek abban, hogy jól cselekszem. Darwin tanítàsa szerint az életben a legalkalmasabb érvényesül. Ha nem én nyomok el màsokat, majd ők nyomnak el engem. Vagy ők, vagy én.


Életmódomnak pedig ki is fizetődik: nincs gondom a csajozàssal, jó pénzt kapok a munkàmért, hamarosan ledoktoràlok stb.


Eszem àgàban sincs megvàltozni. Igen, tapló ember vagyok, de ez csak egy hangos kisebbséget - titeket, az erkölcscsőszöket - zavar. Az életben amúgy nagy tekintélyem van, és adnak a véleményemre.


Ennyit akartam mondani,


Hellosztok.

2019. máj. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem én jelentettelek, annyit elmondhatok (:


De volt esze annak aki tette.. Mindenesetre, legalább tisztában vagy saját magaddal, az is valami.


Darwin okos ember volt, de használd azért pajzsként a szavait. Félreértelmezed a valódi jelentését. Darwin nem azt mondta, hogy légy bunkó és rúgj bele másokba.


Örülök, hogy megy a csajozás meg megbecsülnek, csak Te is becsülj meg másokat és akkor még többre fognak értékelni. Persze ha megtámadnak, védd magad és szállj szembe, de ne Te legyél aki támad. Ezt akarom mondani (:


Üdv

2019. máj. 3. 22:00
 19/20 anonim ***** válasza:

@Kérdező


Ez a vilàg úgy működik, hogy aki nem rúg bele màsokba, majd abba rúgnak bele. Te most csak azért vagy az ellentétes oldalon, mert az elnyomottakat sajnàlod. A történelem azonban bizonysàgot tesz arról, hogy elnyomottból is lehet elnyomó. A kereszténységet pl. az első hàrom évszàzadban üldözték, de amikor a hatalomból részesedtek, az addig elnyomott kereszténység - legalàbbis egy nagyobb része - elnyomó lett. Philip Zimbardo pedig "A Lucifer hatàs" című könyvében arról számol be, hogy bizonyos körülmények között alapvetően jó emberek is el tudnak követni gonosz dolgokat. Persze ezen lehetne filózni, de most nem megyek bele. A gonoszsàg nem feltétlenül a pszichopatàk egyik módszere, ott van az még azokban is, akikről nem gondolnàd, hogy tudnak àrtani màsoknak. Igen, Darwin nem azt mondta, hogy rúgjunk bele màsokba, azt viszont igen, hogy a létért folyó küzdelemben a legalkalmasabbak maradnak fent, ami valamilyen formàban a màsok fölé kerekedésben nyilvànul meg. Nem becsülöm az embereket, mert nincs bennük semmi becsülni való. Antiszociàlis vagyok. És ahol csak tudok, föléjük emelem magam. Csak egy szűk réteg az, akit tisztelek, viszont engem nem fog meghatni az, hogy "szegény XY-t gúnyoljàk, hàt milyen szemetek.". Azért nem, mert ha XY kezébe hatalom kerül, ugyanazt fogja tenni, mint amit vele tettek. A történelem ezt is igazolja, a 18. szàzad végi Francia forradalom erre jó példa lehet. Szóval bocs, de maradok tapló ember, merg igazolva làtom a taplósàgot.

2019. máj. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hm. Meg tudom érteni az álláspontod.

És én valóban sajnálom az elnyomottakat, mivel empatikus ember vagyok. Azonban szerintem ha hatalomhoz is jutna az elnyomott, akkor lenne belőle "rossz ember" ha a rá mért gyűlöletet és kitaszítást vissza akarná adni szemet szemért alapon. Én ezért sem teszem ezt másokkal, nem akarnék hozzájárulni ahhoz, hogy az ő lelkében dühöt keltsek az emberiség iránt. Próbálok pár kedves szót szólni, mosolyogni,mert én tapasztaltam, hogy mennyit jelentenek ilyen apróságok egy rossz időszakban.

Voltak idők, mikor én sem tiszteltem az embereket. Nem értettem a sok rosszindulatot, erőszakot, nem tudtam elfogadni. De rájöttem, én is ember vagyok. Ezen nincs mit megvitatni. Bennem is vannak elemi hibák. Az ember jellemén mégis egy dolog változtat: hogy hogyan állnak hozzá azok, akikkel körülveszi magát, illetve ő maga hogyan áll embertársaihoz. Tehát hogy legalább igyekezzen megőrizni a még fennmaradt jóságot a világban.

Én nőként ezt valahogy különösen "feladatomnak" érzem, hogy szeretetet és gyengédséget adjak át egy materialista világnak. Illetve igyekszem megtartani az igazságérzetem.

2019. máj. 5. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!