Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az érkezőnek illik köszönnie?

Az érkezőnek illik köszönnie?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki ott van egy helyen már régebb óta. Ha valaki megérkezik neki kell előre köszönnie?

Megjelentem egy helyen de a sok ember között később vettem észre ezt a valakit, de nem vagyunk olyan jóban hogy direkt odamenjek hozzá. Aztán utána elment mellettem, rám se nézett direkt. Másoknak mondta hogy nekem kellene köszönni ha bemegyek valahova (eskü, hogy nem vettem észre és a többi aki ott volt az vadidegen - ha bemegyek egy pubba csak nem fogok mindenkinek köszönni, csak akit ismerek valahonnan)


Jogos a sértettsége? Ha ő észrevett, miért nem köszönt ő? Ennyire kőbevésett ez a szabály?


2019. ápr. 23. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

És, ha később veszed észre, akkor is te köszönsz és elnézést kérsz, hogy nem vetted észre.

Viszont, ha ő lép eléd, akkor köszönhet ő is. Ha meg nem teszi, akkor nem sértődhet meg.

2019. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit ködösen fogalmazol. Mi az, hogy "ott van egy helyen már régebb óta" vagy "később vettem észre ezt a valakit" ? Nem mindegy, hogy ki ez a "valaki" ? Ha pl . éppen a házigazda, akkor nagyon elbaltáztad a dolgot ! Vagy ha vállalati muriról van szó és ez a "valaki" a főnököd, vagy esetleg a szervezőt játszó főmérnök, akkor szintén elbaltáztad. Ha esetleg esküvői mulatságról van szó és ez a "valaki" pont a násznagy, akkor detto.

Azzal, hogy "ügyeskedve" fogalmazol, azzal csak azt éred el, hogy a válaszadókat megtéveszted és te magad maradsz továbbra is tudatlan.

Alapszabály (kőbe vésve): mindig az köszön előre, aki érkezik vagy aki távozik. Ne kell túl sok ész ahhoz, hogy rájöjj: aki köszön, az nem a "semmibe" köszön, hanem a házigazdának/szervezőnek/magasabb rangú jelenlevőnek. És persze úgy, hogy odamegy hozzá...

2019. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!