Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más orászgokhoz képest Magyaro...

Más orászgokhoz képest Magyarországon miért kevésbé jellemző hogy az emberek tisztelik és megbecsülik egymást? Hogy alakult ki ez?

Figyelt kérdés
2019. máj. 25. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan országban, ahol vezető pozícióban lévő személy nyilvánosan kijelenti, hogy egyes csoportok számára az a normális, ha nem tekintik magukat egyenlőnek, szerintem egyáltalán nem beszélhetünk tiszteletről és megbecsülésről.
2019. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nehéz, de jó kérdés:

Talán mert régen is, ma is vevők vagyunk az uszításra, a bűnbakkeresésre, a dolgok-folyamatok át nem gondolása helyett.

2019. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez több tényezős. Egyrészt a hétköznapok frusztráltsága, kilátástalansága tehet erről. Az emberek kilátástalanok, egész egyszerűen ebből fakad sokaknak a világ felé tanúsított negatív viselkedése. Itt érdekes adalék, hogy vannak szegényebb országok ahol viszont bizonyos mutatók szerint boldogabbak az emberek. Szóval érdekes ez.

Szerintem ez azzal magyarázható, hogy átvettük a kapitalista nyugat individualista (a szó gyarló értelmében) mintáit, de az életszínvonal nem jött vele.


Másrészt a szocializmus mély nyomott hagyott a társadalomban. Afféle szellemi igénytelenséget, van egy generáció akiket a Szomszédok című sorozat reprezentál. Itt nem várható szellemi önfejlesztés, nyitottság. Ezzel jár az alacsony EQ is, innen az empátia hiánya.

És ennek tetejében az ország első embere is gyűlöletkampányban és folyamatos ellenségkép keresésben utazik.



Ezek az én gondolataim. Nem vagyok szociológus, úgy kezeld:D

2019. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!