Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy idősebb nő beszáll egy...

Ha egy idősebb nő beszáll egy autóba, ahol már ülnek, akkor ki köszön előbb?

Figyelt kérdés
A barátnőm megkért, hogy vigyem el az anyukáját az orvoshoz, vele történt az alábbi eset: Tegnap reggel megérkeztem az anyukához, ő szótlanul beül mellém, majd én is szótlanul elindultam. Köszönés helyett az első mondata az volt, hogy kissé piszkos az autó, amire azt válaszoltam, hogy a taxik biztosan tisztábbak. Mikor megérkeztünk, annyit mondott, hogy "köszönöm" és ismét köszönés nélkül távozott. Ezekután elpanaszolta a barátnőmnek, hogy én pimasz vagyok, és nem tudok köszönni sem.

2019. júl. 3. 10:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%
Szívességet teszel és leolt? Gondolom a barátnőd vágja hogy ez volt az utolsó fuvar.
2019. júl. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%

Nos, en peldaul alapbol koszonok a benn levoknek, ha beszallok egy idegen autoba, es nem erdekel hogy ki koszon vissza vagy ki nem, nem csinalok ugyet belole.

De ugyanez visszafele is igaz, ha valaki beszall a kocsimba, akkor koszonok neki es nem is nezem hogy visszakoszon-e vagy sem.

En nem itelkezem felettetek, szerintem nincs is jelentosege a dolognak, nehany ev multan ugyis a feledes homalyaba vesz ez a kis affer.

2019. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Szemrehányást tesz..."

Azok után tett szemrehányást, hogy még csak nem is köszöntél neki (bár az igaz, hogy neki illett volna először, hiszen ő érkezett - de lehet, hogy ő úgy ismerte az illemszabályt, hogy mindig a fiatalabb féri köszönjön előre).

2019. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!