Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a házasság a szívben...

Ha a házasság a szívben köttetik, akkor nem mindegy, hogy a rituális házasság előtt vagy után szeretkezek a szerelmemmel?

Figyelt kérdés
Azt mondják utána kell. De miért, ha a kapcsolat a szívben köttetik?
2019. júl. 24. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Ki mondja? Mert a Biblia nem. Azt viszont írja, hogy mindenki tartsa be az állami törvényeket is, amik viszont kimondják, hogy mik a házasság feltételei.
2019. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én arról beszélek, hogy állítólag aki házasság előtt szexel, az a pokolba kerül. Namost, ha a házasság a szívben köttetik, mert Isten látja a szívet, akkor miért bűn a rituális házasság előtt szexelni?
2019. júl. 24. 12:37
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Én is úgy gondolom, hogy nem kell hozzá semmilyen rituálé. Viszont ha komolyan gondolod a házasságot, akkor meg miért kell vele várni?

A kérdés inkább nem a szexről szól? Hogy miért bűn szexelni valakivel? (majd eldönteni, hogy utána elhagyod-e vagy sem).

Tehát miért kell megtagadni a szexet, ha mindkettő fél akarja?

A szívben nem hiszem, hogy a szexuális ingerek köttetnek meg.

2019. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

A probléma szerintem ott kezdődik, hogy a legtöbb ember 10 éves kora után (felsőben) már biztosan érez szexuális vágyakat, viszont nagykorúnak csak 18 évesként fogják tekinteni. (én 7-8 évesen már éreztem, csak sok ember ezt nem akarja tudomásul venni). 16 éves házassághoz pedig engedély kell. Tehát 16 évnél előbb nem lehet hivatalosan házasodni. Ezért sokan egyszerűbbnek látják azt mondani, hogy pl egy 13 éves gyerek nem képes őszintén szeretni, csak babázni meg legózni és mondókákat hajtogatni. Nyilván nem vitatom, hogy egy fiatalabb tinédzser tapasztalatlan és sok csalódás érheti. Viszont mindenki valahol elkezdi, ráadásul az oktatási rendszer egyáltalán nem olyan, hogy később jobban érvényesülni tudjon egy ember (főleg, ha nem felelős a tetteiért és sem kellő nevelést, sem kellő oktatást nem kap).

Szerintem azok a társadalmak normálisak, ahol már 13 évesként nagykorúnak számítanak az emberek. És gondolkodásban sem ott tartanak, hogy hármoig tudnak számolni és szexkameráznak meg idétlenek.

A legtöbb ember csak sodródik és nem tudja mi akar lenni. Csak akkor szerez értékelhető tudást, ha már elkezd dolgozni (csak ahhoz meg be kell kerülni).

Nem tudom, hogy miért jó kihúzni 30 éves korig a tanulást, ha nincs vele célja az embernek. Vagy nem tudom, hogy miért kell 18 éves korig húzni, ha valaki már előbb tudja, hogy milyen életet akar.

2019. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egy életreszóló kapcsolathoz két dolog kell. Hűség és a másik fél szeretete. Ehhez sem szex, sem pedig kor nem kell.

A életünket pedig végig fogja kísérni a kísértés és az új és értékes emberek megismerése. Tehát mindig ott lesz a valásztás, hogy a kapcsoaltban maradsz, vagy kilépsz.

Szerintem az is egy álszent dolog, hogy 30x házasodni.

Van aki 13 évesen több embert ismer, mint én. Azért ez sem mondás, hogy nincs lehetőség megtalálni a másik felét.

2019. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

"Én arról beszélek, hogy állítólag aki házasság előtt szexel, az a pokolba kerül."


Csak a pontosság kedvéért tisztázzuk, hogy ilyen kijelentés nincs a Bibliában.

Aki ezt állítja, az azonosítja a házasság előtti szexet a "paráznasággal", de a Biblia nem ezt nevezi paráznaságnak. A Tízparancsolatban a "Ne paráználkodj" az eredeti szövegben úgy áll: "Ne légy házasságtörő".

Mózes törvénye nem büntette a házasság előtti szexet (2 Móz 22,16).

Ettől függetlenül én mindenkinek azt javasolnám, hogy csak azzal szeretkezzen, akivel kölcsönösen elkötelezték magukat egymás mellett egy életre. A szex ugyanis kötődést alakít ki és tart fenn, amivel a házasság egyben tartását segíti elő, ezért igazából a házasságon belül teljesíti az igazi funkcióját. Ahogy mondani szokták, a tűz a kályhában meleget ad, de a kályhán kívül felgyújtja a házat.

2019. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

A házasság nem a szívben köttetik. A házasság nyilvánosság előtt köttetik, amikor a felek nyilvánosan hűséget esküdnek egymásnak (felhívom a figyelmed az eskü szóra), és ezzel kifejezik a közösségük számára is, hogy ők egymáshoz tartoznak, azaz, mindenki más mondjon le róluk, mint lehetséges partner. Ez a házasság.

Ami a szívben köttetik, az az elköteleződés, ami a házassághoz vezet.

2019. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 szp72 ***** válasza:
79%

A házasság keresztény szempontból ugye egy életre szóló teljes elköteleződést jelent. Valóban igaz, hogy a házasságot alapvetően a két fél köti, s elvileg elég lenne a saját maguk beleegyezése is. A katolikus egyház története folyamán például volt olyan időszak, amikor az érvényes házassághoz, elég volt a felek utólagos nyilatkozata is, tehát egyszerűen bejelentették, hogy ők már házasok, s a pap ezt tudomásul vette és kész.


Azonban túl sok visszaélés volt ezzel a formával. Ahogy például manapság is sok fiú hajlamos akár házasságot is ígérni a lánynak cserébe egy kis szexért, majd aztán mégis meggondolja magát, úgy régen is könnyebben le lehetett venni a lányt a lábbáról, ha fiú azt hazudta, hogy ő ezt már házasságnak tekinti.


A magán házasságkötést az egyház egyébként sose támogatta, de egy ideig mégis elismerte. Végül a visszaélések miatt úgy döntött, hogy a magán házasságkötés eleve érvénytelen, ha egyébként módjuk van az egyház színe előtt is megjelenni. Ha tényleg komolyan gondolják, menjenek el a paphoz, ott van egy józan szertartás, s ott jelentsék ki, hogy ők ezt tényleg komolyan gondolják, s ne egy perccel a szeretkezés előtt.


Ha valaki hisz a saját felekezetében, akkor nyilván eleget tesz az előírásainak, ha pedig eleve nem hívő, vagy legalábbis nem tartozik semmilyen felekezethez, akkor úgy köt házasságot, ahogy neki jólesik. Én nem gondolom, hogy azok a nem hívők, akik nem szerzik be az érvényes állami papírt, de komolyan gondolják a párkapcsolatukat, hogy azok vétkeznének. Ha ne adj Isten elkárhoznának, akkor nem ezért fognak.

2019. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Csak a pontosság kedvéért tisztázzuk, hogy ilyen kijelentés nincs a Bibliában.


Aki ezt állítja, az azonosítja a házasság előtti szexet a "paráznasággal", de a Biblia nem ezt nevezi paráznaságnak. A Tízparancsolatban a "Ne paráználkodj" az eredeti szövegben úgy áll: "Ne légy házasságtörő".


Mózes törvénye nem büntette a házasság előtti szexet (2 Móz 22,16)."


Ez azt jelenti, hogy nem követek el bűnt, ha házasság előtt szexelek a szerelmemmel? Ez jó hír!

2019. júl. 24. 14:01
 10/14 szp72 ***** válasza:
80%

@ "Mózes törvénye nem büntette a házasság előtti szexet (2 Móz 22,16)."


"Ha valaki egy hajadont, aki még nincs eljegyezve, elcsábít és vele hál, fizesse meg a jegyajándékot és vegye el. De ha az apja nem akarja hozzáadni, fizesse meg azt az összeget, amelyet a hajadonnak jegyajándékul adni szoktak." (2Móz 22,16)


Ugye arról van szó, hogy egy hajadon önként fekszik le valakivel. A törvény ilyen esetben valóban nem büntet, feltéve ha a lány rögtön utána bevallja, hogy a dolog valóban megesett. Ilyenkor a férfinek tetszik nem tetszik el kellett vennie a lányt, visszakozni pedig csak a lánynak, illetve a lány apjának szabadott, de a szűz lány árát mindenképpen meg kellett fizetni. A lány értéke azonban ezzel erkölcsi és anyagi értelemben is lecsökkent. Legközelebb már nem mehet férjhez, mint szűz, hanem csak mint elvált, az ilyen nőkre ugyanis már jóval kisebb volt a kereslet, ugye a használt portéka ára mindig olcsóbb, mint az újé.


Ha viszont a lány eltitkolta, hogy lefeküdt valakivel, tehát szűznek hazudta magát, akkor ha ez kiderült halál járt érte:


"Ha azonban igaznak bizonyul a dolog, és semmi jelét nem lelik a fiatalasszony érintetlenségének, vezessék a fiatalasszonyt az apai ház kapuja elé, s városának férfiai kövezzék agyon, mivel apja házában erkölcstelenséget űzve gyalázatos dolgot művelt Izraelben. Irtsd ki, ami gonosz, körödből!" (%Móz 22,20-21)

2019. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!