Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusként mi a helyes?

Katolikusként mi a helyes?

Figyelt kérdés
Hívő házastársak voltunk a férjemmel. Ő azonban elhagyott és intézi, hogy az egyház megsemmisítse a házasságunkat. Valószínű, hogy sohasem szeretett, azért vett el, mert előttem mindenkiben csalódott. Ha ő azt is állítja, hogy például kényszerítette valaki a házasságra vagy bármi indokot talál ki, továbbáll. De én tudom, hogy az én esküm igaz volt, komolyan gondoltam. Ilyen esetben az én sorsom megpecsételődött? Még ha a házasságunkat érvényteleníti is az egyház, mi lesz a fogadalmammal? Ezek után nekem más férfit már nem szabad szeretném?
2019. júl. 26. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha egyszer (valószínűleg jó sokára) érvénytelenítik a házasságotokat, akkor az olyan lesz, mintha nem lettél volna házas, tehát köthetsz házasságot.
2019. júl. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Hát ilyen felfogással nem biztos, hogy tudok rajtad segíteni. A "hívő" férjed átvágott, mint ---t a palánkon, te meg ilyeneken aggódsz. De, igen, csak azért is pasizz be és kössetek polgári házasságot, oszt mindenki menjen amerre akar. Mit aggódsz ezen a -már bocsánat- hülllye fogadalmon, amit a kedves férjed is telibe ...t.
2019. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek után nekem más férfit már nem szabad szeretném?"

Az egyházi házasság érvénytelenítése azt jelenti, hogy legközelebb is lehet egyházi esküvőd.

.

A törvények szerint az egyházi esküvő csak a polgárit követheti.

Ha a bíróság a polgári (a törvényes) házasságot felbontja, még számtalan polgári esküvő lehetséges.

.

"ha a házasságunkat érvényteleníti is az egyház, mi lesz a fogadalmammal?"

Az egyház a házasságod érvénytelenítésével fogadalmad is érvényteleníti, meg nem történtté nyilvánítja.

Újra lehet egyházi esküvőd és újra tehetsz fogadalmat.

.

"Ha ő azt is állítja, hogy például kényszerítette valaki a házasságra"

Az egyházi bíróságok sem hülyék gyülekezete, az esetleges állításokat bizonyítani kell, ami nem egyszerű dolog.

.

Ha a Szentszék nem teszi semmissé házasságod, ahogy írtam, polgári (törvényes!) házasságot köthetsz, csak templomi esküvőd nem lehet ismételten.

2019. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos több esetben is azt láttam, hogy viszonylag könnyen megtörtént a házasság érvénytelenítése...találtak olyan személyeket, akik tanúskodtak. Olyat is tudok, aki pénzért tette ezt. Úgyhogy ez a rész nem kérdés.
2019. júl. 26. 21:29
 5/9 szp72 ***** válasza:
100%
A házasság akkor házasság, ha mindkét fél komolyan akarja. Hiába vetted te komolyan, ha másik félnél ez nem így volt, akkor érvénytelen a házasság. Ebben az esetben tehát nem köt a házastársi hűség, mert eleve nincs is házasság.
2019. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon együttérzek veled, kívánom, hogy éld meg a kereszten függő Jézus közelségét ebben a szenvedésben.

A házasság szentségét az esküvőn egymásnak szolgáltatjátok ki. Ha tehát az egyik fél részéről érvénytelen a házasság, akkor nincs házasság. (Érvénytelen lehet, mert pl. érzelmi kényszer alatt van, nem akar gyereket, nem tudja felmérni az eskü súlyát, fontos tényt titkol stb.)

Ha érvénytelennek nyilvánítják a házasságotokat, akkor egyházjogilag szabad vagy.

Lehet, hogy a te lelkiismereted ennek ellenére azt mondja, hogy a házasságotok MINDKETTŐTÖK RÉSZÉRŐL érvényes volt, és ezért hűségesnek kell maradnod. Ilyenkor nehéz kérdés, hogy élhetsz-e a bíróság által adott szabadsággal. Ehhez lelkivezető, gyóntató sokat segíthet. De még így is évek kellenek majd, mire valahogy el tudod rendezni magadban ezt a kérdést.

2019. júl. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha az egyház kimondja, hogy a házasság "érvénytelen" volt már a megkötés pillanatában, onnantól Te is szabad állapotúvá válsz. Tehát igenis szabad új kapcsolat után nézned.
2019. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Itt nem is arról van szó, hanem arról, hogy én megfogadtam valamit a Jó Istennek. És nem tudim a fogadalmat betartani. Lehet, hogy ez a rész a rosszban. És kitartok e én mellette ebben a helyzetben is? Mi lesz, ha 2-5-10 év múlva visszajönne?
2019. júl. 28. 17:41
 9/9 AlfonzLiguori ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező,


Ez egy hitbéli dolog is, attól még hogy páran pénzért hamisan "tanúskodnak", attól még Isten előtt nem lesz érvénytelen a házasságkötésetek. Érdemes egy novenát elmondani a védőszentedhez/jének vagy egy Rózsafüzért felajánlani a férjednek és a saját hibáinkért.


Remélem tudtam segíteni, kedves üdv és ima.

2019. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!