Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről a gondolko...

Mit gondoltok erről a gondolkodásmódról? Szerintetek ez mi?

Figyelt kérdés
Hiszek egy felsőbb hatalomban , egy olyan rendszerben ahol vannak törvények és minden ember életét meghatározza a saját cselekedete- tette és bizonyos törvények ezek alapján fognak rá érvényesülni. Hiszek abba hogy ezzel a felsőbb hatalommal kapcsolatba lehet kerülni és kérhetek is tőlük valamit de fizetnem kell azért valahogyan. Csak vigyázzunk mert a gondolatnak teremtő ereje van és jól meg kell fogalmazni azt amit nagyon szeretnénk mert ahogy kérem úgy kapom meg. Szerintem következménye van minden egyes gondolatnak és kiejtett szónak. Kis korom óta kapcsolatba vagyok egy idegen energiával , egy lénnyel, ami a legfelsőbb hatalomból származhat ( földi emberek Istennek nevezik ) aki nem egyedül van hanem vannak szövetségesei. Van egy serege, egy olyan erős birodalma amit nem győzhet le senki. Sok jelet kapok, sokszor érzem hogy energiával töltenek fel (szó szerint értem ) . Terelnek , valamit akarnak tőlem vagy velem de nem rossz dolgokat csak olyan fura érzések vannak bennem ezzel kapcsolatban hogy miért pont én. Szerettem volna velük mindig is kapcsolatba kerülni, amint irtam mar kicsi koromban ez létre jott kisebb nagyobb szünetekkel de körülbelül 1-2 éve rendszeresen de nem imadkozom es nem jarok templomba se mert nem hiszek a vallasokba es jezushoz sem szoktam soha szolni vagy imádkozni. Nem tudom mi lehet ez.. valaki van hasonló helyzetben ?
2019. júl. 30. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Azt akkor nem értem, hogy az én gondolataimnak miért nincs teremtő ereje, mert már lassan olyanokat gondolok Orbán Viktorról és Mészáros Lőrincről e néprombolókról, hogy már nem kellene élniük...

Erre mi magyarázat van?

2019. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Science Fiction.
2019. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

"Mit gondoltok erről a gondolkodásmódról? Szerintetek ez mi?"

Zeitgeist.

Felejtsd el, higgy Jézusban. Jobban jár az ember, ha ő hajlik Istenhez, minthogy megpróbálja Istent magához hajlítani. Ez utóbbi mindig lehetetlen

Mind voltunk hasonló helyzetben, utána sokunk megtért Jézushoz

2019. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, az a legjobb, hogy ezt sokan így érzik, és a vallások megpróbálnak rá valamilyen érthető magyarázatot adni, vagy befogadhatót, mások úgy gondolják ezek csak nagy közös vágyképek amiket hordozunk magunkban a túlélésünk érdekében, vagy ha találnak embereket akik ezt valóságként élik meg függetlenül a vallásuktól, akkor elnevezik paranoid skizofréniának, aminek persze a páciens éppen nincs tudatában (minden másnak meg tökéletesen), és te meg eldöntheted magadtól, hogy szerinted kinek van igaza. Szóval hogy az érzés létezik és valós, nem létezik és nem valós, vagy létezik, de nem valós. Az is nagyon jó még ebben, hogy lényegében az hogy te melyiket hiszed el nincs hatással az "igazságra" (amit senki sem ismer), de az hogy magadnak melyiket hiszed el, meghatározza az egész világodat, és ezáltal mindenki másét is. Ezért sem számít kinek van igaza. Te legyél igaz, annyi pont elég.
2019. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Merre terelnek, mikre akarnak rávinni? Én bizalmatlanságot javaslok az ilyen lényekkel szemben.
2019. júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kis korom óta kapcsolatba vagyok egy idegen energiával , egy lénnyel, ami a legfelsőbb hatalomból származhat ( földi emberek Istennek nevezik ) aki nem egyedül van hanem vannak szövetségesei. Van egy serege, egy olyan erős birodalma amit nem győzhet le senki. Sok jelet kapok, sokszor érzem hogy energiával töltenek fel (szó szerint értem ) . Terelnek , valamit akarnak tőlem vagy velem de nem rossz dolgokat csak olyan fura érzések vannak bennem ezzel kapcsolatban hogy miért pont én. Szerettem volna velük mindig is kapcsolatba kerülni, amint irtam mar kicsi koromban ez létre jott kisebb nagyobb szünetekkel de körülbelül 1-2 éve rendszeresen"


Kérdező, kívülálló laikusként olvasva skizofréniának tűnik.

2019. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A Jóisten önzetlen kapcsolatban él az emberekkel.

Nem azért ad, mert cserébe fizetni kell valamit.

És hiába gondolsz valamit, ha nem akarja, úgysem lesz úgy. Az ember gondolata nem bír ilyenfajta teremtő erővel. Az emberi gondolat nem isten.


Ismerkedj meg jobban a Jóistennel.

Életet adott -nem kért érte semmit.

Jézus az életét adta azért, hogy megmenekülj a haláltól. .. és nem kér érte semmit.

A Szentlélek ajándékokat ad, képességeket, amivel más embereken segíthetsz, de nem kér semmi fizetséget.

SŐT... fohászkodik értünk (De maga a Lélek esedezik érettünk, kimondhatatlan fohászkodásokkal) így nem lehet "rosszul" kérni és félni, hogy vajon elég pontosan fogalmaztam-e???


Akivel kapcsolatban vagy, az ezek szerint nem a Jóisten???

Mi történik, ha meg akarod szakítani a kapcsolatot?

Bűntudat? Félelem? Közömbösség? Öröm?


Lehet, hogy csak elkápráztatnak azzal, hogy "kiválasztott" vagy... és közben elveszted azt, ami tényleg téged illetne, az örök életet!


Szólítsd meg Jézust, kérlek, hogy segítsen, hogy tényleg az Istennel legyél kapcsolatban.


"Azzal az Istennel akarok kapcsolatba kerülni, aki a világot teremtette és aki igazán szeret engem.

Aki megmentett és terve van az életemmel.

Szabadíts meg a téves döntésektől.

Jézusért"

2019. júl. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pelgrim ***** válasza:

Mint ahogy valaki (# 4/) már írta, sokan vannak akik hasonló módon gondolkodnak és szerintem ez az elképzelés közelebb áll a valósághoz, mint amit némely vallások, felekezetek tanítanak.

Hasonlóképpen én is hiszek egy felsőbb hatalomban (nem egy valakiben), egy olyan rendszerben ahol vannak törvények és minden ember életét meghatározza a saját cselekedete és bizonyos törvények ezek alapján fognak rá érvényesülni.

Továbbá hiszem hogy nem csak mi emberek, hanem feltétlen minden létező szerves része ennek a rendszernek. Következetesen – anélkül, hogy tudnánk – folyton kapcsolatban vagyunk ezzel a rendszerrel – és igen tudatosan is kapcsolatba kerülhetünk vele mint ahogy Názáreti Jézus is tudatosan kapcsolatban volt vele, aki Őt mennyei Atyának nevezte és tudta hogy a saját isteni kilétével van dolga.

És igen kérhetünk tőle valamit – ez a felsőbb hatalom, vagy rendszer egy magasabb rendű természeti törvény, amely alkalomadtán bármely más törvényt felülír, és egy ilyen alkalom lehet az ember utasítása. Gondolom ez az amire te céloztál, hogy a gondolatnak teremtő ereje van. Igen én is úgy hiszem, hogy következménye van minden egyes gondolatnak és kiejtett szónak.

De ez a hatalom, ez a rendszer, ez a magasabb rendű természeti törvény, vagy amit a vallások Istennek neveznek alighogy ismert, következetesen ha valami történik, amit nem tudunk megmagyarázni, csakhamar azt mondjuk rá, hogy véletlen. Ilyenkor e hatalom, e rendszer törványe érvényesült.

Ez a rendszer, ez a hatalom ugyanakkor mindennek kezdete és forrása, valóban érezheted, hogy energiával töltődsz fel, szerintem valójában te magad, a te isteni kiléted az, aki feltölt téged.

„Valamit akarnak” tőled, az is te magad, a te saját isteni kiléted az, aki valamit akar tőled. Azt akarja tőled hogy a Krisztust hozd kifejezésre (elnézést a vallásos kifejezésekért, de hát nem ismerek jobbat). Most ne értsd félre, nem Názáreti Jézust kell utánnoznod, aki 2000 évvel ezelőtt élt, hanem a saját Krisztusodat, a saját tökéletességedet kell kifejezésre hoznod.

Azt kérdezed: “miért pont én?”

Hát nem csak pont te, hanem mindenki, ez a felsőbb hatalom, ez a rendszer vagy Isten mindenkitől ezt várja el, de te szerencsés vagy, hogy érzed e dolgokat, nem mindenki érzi ilyen hatékonyan.

Van még néhány fura dolog a kérdésedben mint például:

“kérhetek is tőlük valamit de fizetnem kell azért valahogyan.”

Szerintem ha fizetés tárgya nem az, hogy végeredményben a te szellemi előremeneteledet serkenti, akkor inkább ne kérj semmit, légy gyanakvó.

Egy másik fura dolog az, hogy:

„vannak szövetségesei. Van egy serege, egy olyan erős birodalma amit nem győzhet le senki.”

Ez szerintem túlságosan földhözragadtan hangzik, a hatalom, a rendszer, vagy Isten amit én szem előtt tartok, az mindent magába foglal, rajta kívül nem létezik semmi, nincsen serege, se birodalma, de minden előbbre haladt fejleménye azon van, hogy az utána jövők is mihamarabb isteni kilétükre ébredve a Krisztust hozzák kifejezésre.

Aztán van egy kérdésem is: vajon mennyire konkrét mindez amit írtál, vagy az egész csak egy halvány megérzés?

2019. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!