Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni ez ellen?

Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
A Bibliában benne van ugye, hogy a fiúk fizetnek meg apáik bűneiért. Apám állandóan ivott, verte az anyját a feleségét engem és öcsémet miközben egy barátomnak az apja lop csal, gyilkolt is már. Én apám meghalt, az övé dúsgazdagságban él, miközben mi napról napra. Engem lehúznak a barátaim, nincs munkám van egy daganatom, barátom meg a felesége devizahitele miatt költözött haza az anyjához, mert vitte a házat a bank és most is a pénzük nagy része a törlesztésre megy el. Ez tényleg azért lenne mert apáink sokat vétkeztek és most nekünk kell megfizetnünk az ő bűneikért? És ha igen akkor meddig? Mikor kapunk megváltást a szenvedés alól, amit nem is a saját bűneink miatt szenvedünk el?

2019. júl. 31. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt az Ószövetségben olvashattad, Jézus határozottan tanítja, hogy nem így van. Mit lehet mostani állapotod ellen tenni? Őszinte leszek, nem sokat. Próbálj meg kicsit optimistábban és több reménnyel hozzáállni a dolgokhoz, sokszor már ez is segít, legalább depresszióba nem esel.

Isten nem ígérte, hogy minden jó lesz földi életünk során, lásd egyetlen Fiának is mennyit kellett szenvednie. Helyette megadta számunkra az üdvösség reményét, mely vígasz lehet mindannyiunknak a földi szenvedés közepedte.

Ahogy szenvedéseiben is eggyé válunk Krisztussal, úgy dicsőséges feltámadásában is részesülünk. Ez keresztény hitünk alapja, ez a remény táplálta az apostolok hitét és adta erejüket az üldözések idején.

2019. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell fizetned senki bűneiért, hidd el! Te más ember vagy, nem az apád, tiszta lappal indulsz! Hogyan is kéne neked megfizetned az apád bűneiért?

A bibliai részlet mindössze annyit jelent, hogy ha az apa bűnös, annak rendszerint a gyerekei isszák meg a levét, mert nekik okoz szenvedést. A gyerekek gyakran egy életen át magukon viselik a szüleik tetteinek következményeit, ez sima pszichológia.

Régen jellemző volt az is, hogy egy fiút az apja után ítélnek meg az emberek, ez ma már nem így megy.

2019. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Kövess el minél jobb dolgokat és imádd az Urat,mert,ha elvesz tőled valamit annak örülj,mert Ő szeret avval.Csak megpróbáltat.Vagy gondolj Jóbra és végül jóra fordultak a dolgai.Még hogyha nem is kapod meg a jó cselekedeteidért a jutalmat ezen a földön,de megkapod.Csak ne legyél dühös,még hogyha a lehető legrosszabbak is a dolgok,mert,ha helyt állsz ezeríziglen megjutalmaz.:-)
2019. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hetediziglen!
2019. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De az is benne van (nem tudom pontosan hol, valamelyik próféta írja), hogy ha a gyerek nem vétkezik, nem fizeti meg az apja bűnét. Az, hogy Isten a szülők gyerekein fizeti meg a bűnöket szerintem azt jelenti, hogy ha az apa gonosz, akkor nagy valószínűleg a gyereke is az lesz, ezért őket is Megbűnteti.
2019. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem fizeted éppen apád bűnét? Nézd meg a lelked, mennyire sérült, anyagilag is se ott vagy, ahol kéne, mindez azért, mert apád ilyen volt. Ez nem fenyegetés, hanem tény, hogy azok az apák baromira kiszúrnak az utódaikkal, akik undorító életet élnek. Nem azt mondtja a Biblia, hogy te ezt megérdemled, hanem azt, hogy az ilyen gyökerek miatt szívás van, akár hetedíziglen is. És így van. Nálam is így volt, de már öreg vagyok, én már próbálom helyre állítani azt, amit apám anyám jól eltolt a pia miatt, hogy a gyerekeimnek tudjak adni, de soha a büdös életben nem fogok eljutni arra a pontra, ahol nekem most kéne legyek, mindezt az ősök miatt.
2019. aug. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A Bibliában benne van ugye, hogy a fiúk fizetnek meg apáik bűneiért."

Szia!


Ez az ószövetségben volt, ma már más szövetség van. A Tízparancsolat, bármilyen hihetetlen, de nincs érvényben. Mindenki maga felel magáért. Mindenki azt kapja, amit ad. Amit vetsz azt aratod.

Ma már a szeretet és a szabadság törvénye és szövetsége van, mindenki, aki megtér szabad lesz a bűntől, szabadon gyakorolhatja az ember teljességét, a krisztusi szeretetet


Olvass Újszövetséget, kiemelten Pál leveleit


Jeremiás is elmondta a szövetség változását:

Jeremiás

31,31 Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget [Zsid. 8,8- 11.] kötök az Izráel házával és a Júda házával.


31,32 Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom [2 Móz. 19,1-8.] földéből, de a kik megrontották [2 Móz. 32,7.8.] az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.


31,33 Hanem ez lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és [rész 30,22.] Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.


31,34 És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan [Ésa. 54,13. Ján. 6,45.] megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom [rész 33,8. Mik. 7,18. Csel. 10,43.] az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.

2019. aug. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaz amit a Biblia ír. Bár amit ott olvasol az nem tudományos alapossággal van leírva (hiszen a Bibliát mindenkinek meg kell[ene] értenie, a pásztorfiúnak is). De attól még igaz! (2 Timóteus 3:16)

Most olvasok egy könyvet, amit neked is jószívvel ajánlok: Örökölt sors (Orvos-Tóth Noémi tollából). A sejtemlékezetről és a génekkel átörökített információhalmazról is van benne szó. Elmagyarázza, hogy a családi traumák és egyéb bűnök hogyan halmozódnak, hatnak át a követező nemzedékekre. A hatás a könyv szerint is 4-7 generáción át kísért. De a jó hír hogy, meg lehet (meg is kell!) állítani!

2019. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia


Mit tehetel? Például ezt(már ami rád vonatkozik az idézetből):Ezékiel 18:14–17

"De tegyük fel, hogy egy férfinak olyan fia születik, aki látja apja minden bűnét, amit az elkövet, és noha látja, ő nem tesz olyanokat. Nem eszik bálványoknak szánt áldozatot a hegyeken; nem tiszteli Izrael népének undorító bálványait; nem követ el házasságtörést embertársának feleségével; senkivel sem bánik rosszul; nem teszi rá a kezét az adóstól kapott zálogra; nem rabol el semmit; megosztja a saját élelmét az éhezővel, és ruhát terít arra, aki meztelen; óvakodik attól, hogy elnyomja a szegényt; nem szed uzsorát, és nem számít fel kamatot; bírói döntéseimet végrehajtja, és rendeleteim szerint jár el. Az ilyen ember nem hal meg az apja vétke miatt. Biztosan élni fog."

Ez egyben válasz is Istentől a kérdésedre.

még ezek is:

5Mózes 24:16

" Az apát nem szabad megölni amiatt, amit a gyermekei tettek, és a gyermekeket sem szabad megölni amiatt, amit az apjuk tett. Egy embert csak a saját bűne miatt lehet megölni."

Ezékiel 18:20

" Amely lélek vétkezik, az hal meg. A fiú nem fog felelni az apja vétkéért, és az apa sem fog felelni a fia vétkéért. Az igazságost a saját igazságossága szerint ítélik meg, a gonoszt pedig a saját gonoszsága szerint."


„Az apák ették a savanyú szőlőt és a fiak foga vásik el tőle” Ezékiel 18:2. Ez egy zsidó közmondás, ami ráillik az esetedre is. Mivel az apád semmi valódi erkölcsi értéket, és más egyéb az élet problémáit megoldó képességre nem tanított meg, tulajdonképpem jelenleg ezt szenveded meg. Az apád ellened elkövetett "bűneit" miért kérnéd számon Istentől? Olvasd a Bibliát, tedd amint kér tőled Atyád, és sokkal jobban jársz, sikeresebb életet élhetsz, mintha azt ma el tudnág képzelni. A kérdés az, elhiszed-e ezt?:"Még ha apám és anyám elhagynának is, Jehova magához fogad engem." Zsoltárok 27:10

Ézsaiás 49:15

"Hát megfeledkezhet egy asszony a csecsemőjéről, és vajon nem szánja meg méhe fiát? Még ha ezek az asszonyok meg is feledkeznek róluk, én soha nem feledkezem meg rólad."

Jó lenne jobban megismerni a Teremtődet, kevesebb gondod lenne, illtve nem egyedül kellene cipelned.

2019. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!