Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni ez ellen?

Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Rendszeresen utazok tömegközlekedési eszközön. De szinte kivétel nélkül, minden nap, ahogyan ránézek a fiatal lányokra, látom őket fiaikat siratni, gyászolni. A fiatal férfiakat látom nagy árkokban, véresen, elgyötörten, sokakat holtan. A többieket látom éhezni, jajveszékelni, és kukákban turkálni. Amerre megyek, és kinézek a jármű ablakán, romokat és lángokat látok, valami borzasztó. Minduntalan bevillannak ezek a képek, és teljesen elszomorítanak, és félelem kerülget. Próbálom elfeledni, de váratlanul mindig visszajön. Nem kitalálás, hanem valóban megtörténik ez velem. Nem égi látomás, és nem is hiszem üzenetnek sehonnan sem, egyszerűen bennem keletkeznek. nem vagyok sem próféta, sem látnok, nem is szeretném ennek láttatni magam.
2011. okt. 25. 20:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Jézusom!


A kérdésre válaszolva ,szerintem keress fel egy orvost ,mert kényszer gondolataid vannak.

2011. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%
Menj orvoshoz!
2011. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ja, és utána nézelődjek a vigyorgóban.
2011. okt. 25. 20:54
 4/24 anonim ***** válasza:
Milyen drogot szedsz?
2011. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Sok ilyen katasztrófa film létezik, lehet hogy rád is nagy hatással volt némelyik?

Egyébként ezek némelyike nincs nagyon messze a jövő valóságától! Aki azt hiszi, hogy amit az ember ma tesz magával és a földel, az büntetlenül marad, az nagyon téved.

2011. okt. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Ugye 3 eset lehetséges.


1) Ezek képzelt képként vagy gondolatként bevillannak, nem nagyon kellemetlenek, ha nem akarod, le tudod őket állítani --> normális vagy, csak élénk és brutális a fantáziád, próbálkozz valami művészettel.


2) Ezek képzelt képek vagy gondolatok, amik zavarnak, undorítanak, félelmet keltenek benned, és nem tudod őket tetszés szerint leállítani --> kényszerbetegséged lehet, menj orvoshoz, nem fognak bezárni, tablettát kapsz.


3) Nem képzeled vagy gondolod, hanem olyan, mintha ott lenne, nem tudod leállítani, és zavar, megijeszt stb. --> hallucináció, menj orvoshoz, ki kell vizsgálni az okát, nehogy valami súlyos betegséged legyen, ami kezeletlenül életveszélybe sodorhat.


Attól egyelőre nem kell tartanod, hogy őrült vagy, mert akkor eleve fel se merült volna benned, hogy valami nem stimmel, másrészt meg akkor nem lenne világos a számodra, hogy egy kicsit sajátosan látod a dolgokat.

2011. okt. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Soha életemben nem drogoztam, még kipróbálás szintjén sem. Katasztrófafilmeket pedig nem nézek, régen néztem, de amint rájöttem, hogy egy kaptafára van megszerkesztve, jön a gonosz, a hős amerikai pedig félkézzel visszafordítja a föld forgását, majd legyőzi a Sátánt egy 45-ös Colttal, inkább nem.

Már tévét is alig nézem, annyira undorodom a sok hazugságtól, ami árad belőle. Van egy maroknyi ember, akik játszadoznak a világgal, akik a még több pénzért bárhol, bármelyik részét lángba borítják. Nincs semmi garancia arra sem, hogy velünk is megteszik, 2006-ban a fegyverropogás Budapesten elég intő jel volt. Mindig az egyszerű emberek halnak. Nem furcsa a háború? Egyik oldalon egy csomó családapa, meg egy csomó szerelmes ifjú, akik nem akarnak háborút, mennének haza. A másik oldalon egy csomó családapa, egy csomó szerelmes ifjú, akik nem akarnak háborút, mennének haza. Majd egy vezényszó, és elindulnak - egymás ellen, és ölik egymást. Termelik az özvegyeket és az árvákat. Hogyan lehetne felrázni az embereket? Naponta élik a világukat, közben el van készítve fejük felett a tragédiájuk. Mindenki rohan, a saját dolgával van elfoglalva, ha valaki pedig megpróbálkozna beszélni erről, akkor megkérdezik, milyen drogot szedsz, meg menj orvoshoz?

2011. okt. 26. 07:23
 8/24 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szabadító imára lenne szükséged, mert a félelem nem Istentől származik, és ha téged ennyire a hatalmában tart attól meg kell szabadulni. Karizmatikus közösségekben végeznek ilyen közbenjáró imát, ha írsz egy mailt akkor szívesen segítek keresni egyet.
2011. okt. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ez, hogy a félelem nem Istentől származik, nem egyértelmű. Isten tud a félelmeinkről, azért mondja mindig, hogy ne félj. Tudom, hogy megtart, de attól még félhetek a rossz dolgoktól. Nem kell rettegni örökösen, Isten azt mondja. De attól az ember még ember marad, nem lehet mindig vigyorogni minden történésen. Próbálom én is, hogy nehogy rögeszmévé váljon, nem erről van szó. Szomorú vagyok, féltem ezeket a gyerekeket, ha látom, meg féltek mindenkit. Úgy viselkedik mindenki, mintha minden rendben lenne. Vesznek, adnak, mulatoznak, nem törődnek semmivel sem. Közben fogy az időnk.
2011. okt. 26. 10:07
 10/24 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal egy könyvet ,vagy Bibliát ,és azt olvasd,ne az embereket nézegesd.Othon pedig imátkozz Istenhez,hogy tisztícsa meg a gontolataidat.Beszélgess igaz keresztyénekkel,és olvasd a Bibliát,ja ezt már írtam,így biztosabb.
2011. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!