Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni a hangos, túl...

Mit lehet tenni a hangos, túl gyakori harangozás ellen?

Figyelt kérdés
Eddig is nagyon idegesített, de ma ment fel bennem igazán a pumpa: félóránként harangoznak reggel 6-tól.Miért kell??Ráadásul vasárnap?
2015. szept. 6. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Füldugó

Hangszigetelő

Elköltözés a templom közeléből


Ezek jutnak eszembe, okosabbat én se tudok mondani...

2015. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Clark Kent.. ***** válasza:
85%

Volt egy hasonló kérdés, akkor is azt a kétféle lehetőséget mondom, amit most:


- Beletörődsz (A templomi szokásokat nem fogják megváltoztatni soha, egy ember miatt meg pláne nem)

- Elköltözöl egy másik helyre.

2015. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem akarsz konfrontálódni és van lehetőséged rá, akkor költözz el. Egyébként beszélj a pappal, hogy ezt miért csinálják és nem lehetne-e visszafogottabban, ritkábban harangozni (pl. elég lenne csak mise előtt/után egy kicsit). Ha nem sikerül kompromisszumos megoldást elérni, akkor szerezz egy zajszintmérőt és mérd meg a zajszennyezést, ha eléri az adott településen megállapított küszöbértéket, akkor mehetsz még egy kört a papnál (megmondod, hogy túl hangos és csináljanak valamit, mert ez így törvénybe ütközik), és ha az sem sikeres, akkor lehet hatóságokhoz fordulni.
2015. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Azt tudom csak mondani, amit a 2. válaszoló mondott.


Illetve azért elgondolkodnék egy dolgon: miért pont most ment fel a pumpa?


Nem a harangozási rend változott meg, hanem veled történt valami, ami miatt feszültebb lettél.


Azt kéne megoldani, mert hiába is szüntetnék meg a harangszót, a feszültséged ugyanúgy megmarad, csak éppen másra fogod kivetíteni.

2015. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

# 3


Szimpatikus a jóindulatú hozzáállásod! Azonban nem árt ismerni a tényeket is, ha már válaszolsz egy ilyen kérdésre, mert különben csak félrevezeted a kérdezőt.


1) A harangozási rend nem alkudozás tárgya, elő van írva, hogy mikor hogyan kell harangozni. Ez nem a paptól függ, nem lehet ezt vele privátban megbeszélni.


2) Csendrendelet az éjszakai órákra vonatkozik, ha van egyáltalán ilyen az adott településen. Nappal (tehát reggel 6-tól este 10-ig) lényegesen magasabb a megengedett zajszinthatár, a harangszó ezt meg sem közelíti, pár méter távolságból sem.

2015. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Ma vasárnap van!

Valamelyik egyháznál (ne kérdezd melyik az!) ilyenkor már mise előtt egy órával megszólalnak a harangok, figyelmeztetve ezzel a hívőket, hogy közeleg a mise-idő, ideje elkezdeni készülődni!!

Fél órával előtte is szól a harang, = ideje indulni!!!


És ezen kívül van még arra lehetőség, ha valaki "megrendeli", hogy x időpontokban, vagy x napon x alkalommal harangozni valamelyik elhunyt rokona lelkéért... és még ki tudja, hány okból, milyen céllal...

el kell fogadni, ezen változtatni nem tudsz!!!

2015. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Hangszigetelt ablak?
2015. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem lettem feszültebb csak nehezen alszok amúgy is, de így meg még annyit sem mint szoktam és ez zavar, mert kihat az egész napomra,mindenemre.


Lehet a füldugó lesz a megoldás, ugyanis most volt egy nagyobb kiadásunk ami miatt az ablakcsere jelenleg nem jöhet szóba.


Amúgy nem vagyok a hívő emberek ellen, de azt meg kell mondjam nagyon sok dolgot nem tudok ép ésszel felfogni, amit ezek művelnek. (igen, köztük a harangozást mindenféle dolog miatt is). Kérdem én miért kell figyelmeztetni az embereket a misére? Aki akar az úgyis tudja mikor van és elmegy,ilyen egyszerű.

2015. szept. 6. 17:30
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Próbálj meg olyan füldugót szerezni, mint a forma1-es pilótáknak van. Azt nem érzed, és semmit sem lehet hallani. Hogy honnan szerezz, nem tudom, haverom is egy versenyen kapott, osztogatáskor.
2015. szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Már én is fel akartam tenni egy hasonló kérdést. Miért vagyok köteles a harangozást hallgatnom? Erre milyen törvényi szabályozás van? Ha akarok, akkor én is felállíthatok a kertemben egy harangot, és minden fél órában megkongathatom, mondjuk jelezve a szomszédoknak a pontos időt?
2015. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!