Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek lesz valami ha...

Szerintetek lesz valami ha annyira ideges vagyok, hogy csúnyákat, trágárokat mondok vmi miatt? Főleg Istenre? Én néhány hete már át tértem a reinkarnációba. Ezt a módot jobbnak láttam.

Figyelt kérdés

2019. aug. 6. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van 1x élünk.
2019. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, jobb ha vigyázol a szádra, mert ha következő életedben egy 80 éves, 240 kilós ö9regasszony biciklinyerge leszel, akkor igencsak bánni fogod, hogy nem kontrolláltad magad.
2019. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy lehet reinkarnációba áttérni? Mit jelent ez hétköznapi nyelven, hogy én, egyszerű halandó is megértsem?
2019. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válasz hatalmas 😅
2019. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
:) az hogy áttértem a tulvilágokról az újjászületés hittre. De ha nincs semmi a halál után, nem kell félni, mert a tudatunk (gondolat stb..) is megszünik létezni. Nem? :D Így a fekete vakságot nem lehetne érzékelni. :)
2019. aug. 6. 15:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Tehát fogtad a hinduizmus egyik elemét, a reinkarnációt, kiemelted belőle és egy sajátos, csak a túlvilágra vonatkozó hitet hoztál magadnak létre belőle. De azt azért tudod, hogy a reinkarnáció nem egy örökös körforgás, hanem azt követően is elvileg egyfajta túlvilág van? (Láthatóan nem tudod, ezért inkább költői kérdés.)


Egyébként ha nincs semmi a halál után, akkor ahogy írtad, a tudatunk megszűnik létezni.

2019. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Isten beszámítja az idegességet, persze ha szándékosan húzod fel magadat, akkor nem kisebb, hanem nagyobb lesz a bűnöd.

A reinkarnációba vetett hitet nem nézi jó szemmel. A Biblia nem erről ír, hanem arról, hogy egy életünk van, aztán az ítélet.

2019. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Istent lehet szidni, csak a nevét ne mondd ki! Jézus és a szentlélek szidalmazása már nagyobb következményekkel járna!
2019. aug. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most mit mondjak? Ha eggyel több ember, vagyis nem 7.000.000.000, hanem 7.000.000.001 káromolja Istent (mivel nem csak szavakkal lehet káromolni), számít az valamit? Istennek biztos számít, abban az értelemben, hogy ő szeret téged, és a legjobbat akarja neked, és azt képes is lenne megadni. De a káromlás annak a jele, hogy te durván ellököd a feléd nyújtott kezét. Másrészt ez a hívőket is botránkoztatja, ha egy hívő van a környezetedben, aki szereti Istent, azt ez nagyon bántja, és nem tudhatod, ki hallja, amit mondasz.

Jézus mondta, hogy Isten megbocsátja a káromlásokat, még azt is képes megbocsátani, ha valaki Jézust káromolja, de azt nem mondta, hogy könnyű a káromlás bűnéből megtérni. Másrészt ez is tisztátalanná teszi az embert, jobban mondva csak abból az emberből jön ki a száján káromlás, akinek a szíve tisztátalan dolgokkal van tele, ahogy Jézus mondta, ld. Mt 15:18-20-ban és Lk 6:34.

Hogy lesz-e ebbúl valami, ha folytatod? Szerintem valami hasonló lesz, amit a Jelenések könyvében a "nagy paráznáról" van írva:

Jel 17:3-5

És Lélekben elvitt egy pusztába. Ott láttam egy asszonyt, aki skarlátvörös vadállaton ült, amely tele volt ISTENKÁROMLÓ nevekkel, s hét feje és tíz szarva volt.... Kezében undoksággal – paráznasága tisztátalanságával – telt aranyserleg. Homlokára egy titokzatos név volt írva: „A nagy Babilon, a szajháknak és a föld utálatosságainak az anyja.”

Ez a rész a józan teológusok szerint nyilvánvalóan a bálványimádó római birodalmat jelképezi. Mi történt a római birodalommal? Isten egy ideig türelmes volt (amíg a megölt keresztények száma "be nem telt", lásd Jel 6:9-11), utána Isten türelme elfogyott, és elkezdett figyelmeztető jeleket küldeni: a birodalomban lett egyre több gazdasági probléma, a külső népek támadása, a korrupció miatti elégedetlenség, stb., mivel ezek sem ébresztették fel a birodalom vezetőit, végül az szétesett (tk. Isten végrehajtotta rajta a megérdemelt ítéletet).

üdv

Stefán

2019. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja most látom a kommentedet.


Akkor azt kérdezem hogy mi alapján tűnik számodra valószínűnek a reinkarnáció?

2019. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!