Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovatanúi! Lehetne hozzátok...

Jehovatanúi! Lehetne hozzátok néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Miből tudjàtok, hogy a ti vallásotok az igaz?

Mi az a jó, felemelő dolog amit csak a vallásotok adhat meg nektek?

Mi volt a legutóbbi dolog amit Isten tett veletek és hálásak vagytok érte?


(Ez egy békés, beszélgetős topic, válaszolhat más vallású ember és ateista is ha kultúráltan képes véleményt nyilvánítani de engem leginkább a jehovatanúik válasza érdekel)



2019. márc. 8. 06:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

"Miből tudjàtok, hogy a ti vallásotok az igaz?"

Mondj egy olyan, bármilyen vallásos igaz hívőt, aki nem ezt állítja saját hitéről!

Ha van ilyen, az vagy részeg, vagy drogos, vagy prdig csak simán féleszű.

.

"Mi az a jó, felemelő dolog amit csak a vallásotok adhat meg nektek?"

Bármilyen vallás igaz hívője magát a hitet is felemelő dolognak érzi.

.

Off:

miért csak a JT-hívők véleménye érdekel, az néha bújtatott zaklatásnak is vehető.

Ha a különböző vallások érdekelnek, miért nem kérded a muszlimokat is pl.?

2019. márc. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
A közeljövőben szeretnék beszélgetni néhàny jehovatanújával mert édesanyám is az illetve a húgom is bele akarj ebbe vinni. Nem zaklatok senkit, aki nem akar, nem válaszol, csupán fontos lenne nekem ez mert fel akarok készülni a válaszokra amiket adhat(nak).
2019. márc. 8. 06:49
 3/29 anonim ***** válasza:
9%

Szervusz.

" a ti vallásotok az igaz"

Ezzel a kifejezéssel nem értek egyet. Sokszor írtam ebben a kérdésben, hogy az "én, vagy Te vallásod" Isten imádatában nem létezik. Isten írott szavában, egy minden emberre vonatkozó imádati formát, életet kér. Ha megfigyeljük az egész Bibliát, mindig is egy elvárása volt mindenkivel szemben, akár milyen nemzetiségű, vagy származású is volt az illető.

Ez a Jézus idejében megalakult újszövetségre is vonatkozik.

Miből lehet tudni, hogy valaki helyesen gyakorolja az Istennek végzett imádatot?

Isten szavából, abban minden egyes részlet írva van, hogy miről lehet tudni, hogy kik azok, akik ezt gyakorolják, egységesen világszerte.

2019. márc. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%

"Mi az a jó, felemelő dolog amit csak a vallásotok adhat"


Ez nem a Mi vallásunk, ahogy írtam volt fent. A feladatok elvégzésére, Minden esetben, Isten az aki kiválasztja azokat, akikben látja a készséget arra a munkára, amit el kell végezni. Ekkor történik meg az, hogy az Atya vonzza azokat a személyeket, akik feltétel nélkül, szeretetüket fejezve ki, változtatnak az életükön, és az addig "normálisnak" vélt életformát elhagyva, Isten szolgáiként ajánlják magukat.


A felemelő, jó érzés, hogy Isten munkatársa lehetek, igyekszem, az Istentől kapott vezetés, oktatás által élni a mindennapi életemet. Nem mindenki lehet részese annak, hogy a tökéletlensége ellenére, igyekszik betölteni egy kért feladatot, hiszen Jézus is rávilágított, hogy sajnos nagyon kevesen vannak akik megtalálják, a helyes utat, a keresztény életben.

Ez pedig nem ok a dicsekvésre, mert csak a kötelességét teszi valaki. Ehhez nagyfokú alázat szükséges, ahogy a Biblia írói is megfogalmazták, negondolja senki, hogy Isten "választottaiként", felettébb állnak másoknál.

Ahogy Pál írta, mindenkinek az adósa vagyok.


Bibliai példák is mutatják, hogy bármikor eleshet valaki.

2019. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

#3-as:

"Szervusz.

" a ti vallásotok az igaz"

Ezzel a kifejezéssel nem értek egyet."


Nem? Ez a vallásod, a ti vallásotok, a JT-k vallása, mert ezt vallják hitükről a JT-k. És meg vagy róla győződve, hogy ez így igaz, ahogy leírtad, nem? Nyilván, másképp nem ezt írtad volna.

Vagyis, meg vagy róla győződve, hogy "a ti vallásotok az igaz".

2019. márc. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy a Biblia írói is megfogalmazzák, mindenkit ugyanazok a "kisértések", nehézségek veszik körül, mint bárkit a világ más tájain. Isten nem tartja burokba a népét, hiszen akkor hogyan bizonyítanák a hűségüket, úgy könnyű is lenne kitartani. Ezt látva pedig, többen jönnének Istenhez, ami azt jelentené, hogy érdekből lennének Isten mellett.

Azonban ahogy Jézus is ígérte, Ő segít cipelni a terhet.


Nekem az Életem hatalmas változást vett, bár nem minden probléma oldódott meg, maradtak nehézségek, de kaptam egy társat, aki segít nekem, Én pedig neki.

Közösen, és harmadik félként Istent bele véve az életünkben, könnyebben vészelünk át, akadályokat.

2019. márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

"édesanyám is az illetve a húgom is bele akarj ebbe vinni"


Ez nem rajtuk múlik, mert azt, hogy ki lehet Isten munkatársa, azt Isten határozza meg, és ad lehetőséget.

Jézus a következőket mondta:

(János 6:43, 44) . . .. 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; . . .


Nem a családtagok döntenek erről, és nem is rajtuk múlik. Hanem Isten adja a lehetőséget. Egyénileg saját meggyőződésből kell valakinek keresztény életet élni.

2019. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Isten imádatában pontosan és tisztán el vannak különítve hamis vallások meg próféták. Ha pedig nem tartod igaznak akkor miért pont jehovatanúja vagy?


Másrészről a biblia nem ad pontos utasításokat mivel rengeteg utasításának saját maga mond ellent. Még a tiszta ne lopj és ne ölj parancsokat is fölülírta a biblia mikor "isten nevében" tették azokat. És ez csak pár példa.

Azt mondod alázatosnak kell lenni és mégis kiválasztottnak gondolod magad ami nem éppen alázatos. Ha isten a kiválasztottaival foglalkozik az éhező gyerekek és ártatlanok helyett az nem igazságtalan?

2019. márc. 8. 08:56
 9/29 A kérdező kommentje:
Meg szeretném győzni anyámat hogy ne kövesse ezt (és semelyik) vallást sem mert nagyon rossz látni a tüneteit ennek az egésznek. Elvesztette a szabadságát és nem tud szabadulni a vallás által generált hamis bűntudattól. A húgom még lehet meg tudom menteni, ezért lenne fontos ez a kérdés
2019. márc. 8. 09:01
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

"a ti vallásotok, a JT-k vallása,"


A Biblia valóban írja, hogy meg kell vallani a hitét annak, aki keresztény életet él. Azonban, hogy hogyan nevezi Isten ezeket a személyeket, azt is a Teremtő dönti el.

Ha csak vissza megyünk az ókorba, ott a judaizmus szóból származott, Isten választott népének a "vallása", vagy is a kiválasztása, 12és ezért nevezik zsidóknak Őket.

Később Isten, az egy úthoz tartozókat, keresztényeknek nevezte, vagy is a fia Krisztus követőinek, tanítványainak. A prófécia alapján az írások, az utolsó napokra vonatkozóan azt közli, hogy a nevéről neveztet egy népet, akik megtermik azokat a gyümölcsöket amit Isten Kér. S ehhez csatlakoznak a minden nemzetből valók közül.

Ezért nem értek egyet azzal, a kifejezéssel, ami egy személyre szabott vallást említ.

2019. márc. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!