Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jèzus vagy az apostolok vajon...

Jèzus vagy az apostolok vajon imádkoztak a halottakèrt? Idèznè valaki?

Figyelt kérdés

#Apostolok #halottakèrt.
2019. aug. 9. 17:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:

49. Mèg egyet küldök,ne mondd,hogy szükmarku vagyok.


[link]

2019. aug. 10. 20:15
 52/66 anonim ***** válasza:

Én ezt a videót küldöm így neked estére:

https://www.youtube.com/watch?v=KPqK5LyGsiE

2019. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:
2019. aug. 10. 20:20
 54/66 anonim ***** válasza:

Pál apostol ír a halottakért való keresztelkedés szokásáról. Ez bizony halottakért végzett ima. Az apostol nem minősíti a szokást.

1 Korinthusbeliek 15:29

2019. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:

54.Igy is van:1 kor.15:29."Külömben mit tesznek majd azok,akik abból a cèlbol keresztelkednek meg,hogy halottak legyenek?Ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel,akkor ők mièrt keresztelkednek meg abból a cèlbol,hogy halottak legyenek"?.

Kedves 54,az író a feltámadás binztonságát erősiti,mert az ember mindennap halálnak van kitève.

Ezèrt a szövegkörnyezet ès az utalások mint bizonyitèk a feltámadás a halálból.

De ez mèg a főkèrdès szerint,nem jelenti azt,hogy imádkoztak a halottakèrt,sem Jèzus sem az apostolok.

Az èszrevèteled jó volt,de elsiklik a halottakèrt való imárol ès a feltámadás biztonságára utal.

Üdv

2019. aug. 11. 06:21
 56/66 anonim ***** válasza:
57%

"De ez mèg a főkèrdès szerint,nem jelenti azt,hogy imádkoztak a halottakèrt,sem Jèzus sem az apostolok."


Ahogy bemásoltam neked a Bibliából, Jézus imádkozott halottért. Méghozzá ebben a kérdésben. Én nem tudom, hogy te most szándékosan vagy ostoba vagy sem. Vagy rosszindulatú. Vagy nem tudom. De hogy pofátlanul hazudsz, az tény.

2019. aug. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:

#56

Ne mondj neki ilyet, mert rád küldi a szőröstalpú román ügyészséget, engem is azzal fenyeget, amikor rámutatok hazugságaira :)


De hogy ne feleslegesen szaporítsam a szót, itt van egy link Edgárnak:

[link]

2019. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:

56.A főkèrdès a halottakèrt való imárol kèrdez.

Az 1Kor.15:29.pedig :"Külömben mit tesznek azok,akik abbol a cèlbol keresztelkednek meg,hogy halottak legyenek?Ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel,akkor ők mièrt keresztelkednek meg abból a cèlbol,hogy halottak legyenek"


A főkèrdès (a halottakèrt való ima) ès az 1.Kir:15:29.ez kèt gyakorlat "ima ès a megkeresztelkedès.

A kettő nem összekeverhető gyakorlatszerint sem,èrtelmezès-kènt sem,szövegkörnyezet szerint sem,utalás szerint sem.

Csak ha,nem az a cèlunk,hogy fèlre magyarázzuk.

Az pedig nem èrdekel.

2019. aug. 11. 11:51
 59/66 A kérdező kommentje:

16.

János 11:41-43"Elvettèk hat a követ.Jèzus pedig felnèzett az ègre,ès ezt mondta:Atyám,hálát adok neked,hogy meghallgattál! 42 Iaz,tudom hogy mindig meghallgatsz.Ezt csak az itt állok sokasága miatt mondtam,hogy elhigyjèk,hogy te küldtèl engem.43Ès miután elmondta ezeket,hangosan ezt kiáltotta:Lázár jöjj ki"


Itt Jèzus nem a halott Lázárèrt imádkozott,mègkevèsbè Lázár lelkèèrt,hogy Isten vigyázzon rá a tisztitotüzben,pokolban,a mennyországban,mert akkor Lázár nem jött volna ki,mert ha lèlek nincs,èlet sincs.

Itt Jèzus a Lázár feltámadásáèrt imádkozott.

Amint a 41,42,43 is írja.

Lázár fel is támadt a halálból.

Nem mesèlve,hogy látott tisztitotüzet,pokolt,menyországot stb.

Jèzus be mutatta mire kèpes az Atya,amikor feltámasztja a halottakat.

János.11: 23.Jèzus ezt mondta neki:'feltámad a testvèred'

Akkor tehát minden beszède Jèzusnak a feltámadásrol szól.


Így nem a halottèrt,a lelkèèrt imádkozott amint fentebb irtam,hanem a feltámadásáért imádkozott az Atyához.


Így a feltámadásért való imát,sem lehet összekeverni a halottakèrt való imával.


Innen származnak a fèlre magyarázások,Isten szava elferditèse.

A hamis gyakorlatok szokások,amit Isten gyülöl.

2019. aug. 11. 15:21
 60/66 A kérdező kommentje:
Az 59 bebegyzès az 56 bejegyzőnek szól,aki a 61%-kal,a 16 bejegyzèsèvel,a tantètelèvel ferditi a bibliát.Sajnos ezèrt van annyi hamis vallás.
2019. aug. 11. 15:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!