Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység miért monoteis...

A kereszténység miért monoteista vallás, ha 3 személy van?

Figyelt kérdés

Atya Fiú és Szentlélek Isten.

Ők hárman nem 3 Isten?

Van az is h egy isten 3 személyben. De a 3 az teljesen különböző.

Valamint a 3 személy közül az Atya a mindenható?



#Európa #Isten #keresztény #Jézus #monoteista vallás
2019. aug. 10. 08:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

Az atya: környezettel való reális kapcsolat szimbóluma.

A fiú: a szerelem, a kamaszkori vonzódás szimbóluma

A lélek: értelem, éntudat, akarat, érzelem egyensúlyának szimbóluma


A megfejtés ezoterikusan, spirituálisan értelmezhető, hogy egyszerre létezünk mentális, asztrális és anyagi síkon, vagyis a test, lélek, szellem hármasságra utal.

2019. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
26%

#10

Hogyne lenne különbség, te teremted vagy nemzed/szülöd gyermekedet? Teljesen más minőség. Ráadásul a Szentírásban egyedül Krisztus esetében szerepel, hogy az Atya nemzette, minden és mindenki mást teremtett. Sőt teremtettek, mert a Szentírás azt mondja, hogy minden Jézus által, őérte és őbenne lett, ami lett.


Szerintem 70%-os hozzászóló elég egyértelműen leírta a személyek közti relatiot és értelmezést. Tehát a három isteni személy egy isteni szusztanciát, lényeget birtokol, így lehet három személyű egy Isten. A Szentírásban olvashatod, hogy az Atya mindenét megosztotta a Fiúval, tehát hatalmát, dicsőségét és Istenségét is.

2019. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
66%

12

"Hogyne lenne különbség, te teremted vagy nemzed/szülöd gyermekedet?"


Én nemzem a gyerekem, mivel nem tudok teremteni. A kérdésem viszont Istenre vonatkozott. Az ő esetében mi a különbség nemzés és teremtés között?

2019. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
28%
Isten pedig láthatóan képes teremteni és nemzeni is. Teremteni olyasmit jelent, hogy a "semmiből" alkotni, létrehozni valamit. A szülés pedig egyfajta reprodukció, amikor magunkból hozzuk létre az utódot. Ebben az esetben nincs szó teremtésről.
2019. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
9%
Egyszerű a képlet. Isten fizikai megjelenése Jézus Krisztus. Ez még egy
2019. aug. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Az Isten szerintem ebben az esetben ugyanolyan gyűjtő,vagy összefoglaló név lehet,mint a család pl. Tehát szerinted ha egy háztartásban van egy apa egy anya és egy gyerek,az 3 család és nem 1? Az Isten itt kb ugyanolyan gyűjtő,vagy összefoglaló név lehet,mint a család. Tehát maga az,hogy "Isten",nem egy darab személyt jelöl,mint ahogy a család sem csak az apából áll.
2019. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
Sry,az egyik mondatot 2x másoltam be véletlen.
2019. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 KZitus ***** válasza:
0%

8-as

"Ahogy Krisztus mondja: „Amint te, Atyám bennem vagy s én benned" (Jn 17,21). Azért ahol egy személy jelen van, ott van a másik is, és kifelé a 3 személy mint egyetlen ok működik." - pontosabban:

János 17:21

"hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem."

2019. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
28%

Isten létezik a másik kettő nélkül is.

Jézus egy emberi test és lélek.

A szentlélekről meg nem sokat tudni.

2019. aug. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
A kereszténység szerint ugyanarról az Istenről van szó. Tehát Jézusban Isten megmutatkozott. A Szentlélekben pedig belülről munkálkodik az emberekben. (Az Atyaistent meg talán a legkönnyebb elképzelni... aki a világot teremtette és irányítja.)
2019. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!