Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten?

Szerintetek létezik Isten?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 11:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek létezik a teliholdfénynél vadászni járó emberhúsra éhes vérmacska? :-)
2019. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Szerintetek létezik a teliholdfénynél vadászni járó emberhúsra éhes vérmacska? :-)"


Igen létezik!


Ő egy nő, aki AndiCica1993 nick alatt ír válaszokat a GYK-n, de teliholdkor vérszomjas vérmacskává változik!

2019. aug. 11. 13:30
 13/27 A kérdező kommentje:
Vagyis AndiCicus1993 nick alatt, elsőre félre olvastam, elnézést!
2019. aug. 11. 13:31
 14/27 anonim ***** válasza:
29%

1. Nyilván nem vagyunk egyedül az Univerzumban.

2. Nyilván nem mi vagyunk a legfejlettebbek.

3. Egy nálunk 1 millió vagy 1 milliárd évvel fejlettebb civilizáció képviselőjét nyilvánvalóan nem tudnánk megkülönböztetni a szentírások Istenénél. (De lehet, hogy már egy 10000 évvel fejlettebbet sem nagyon, ha az utóbbi 100 év tudományos-technológiai fejlődésének ütemét nézzük.)


Akkor mi a kérdés?

2019. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


definiáld Istent, írd le a lényegét, add megtározását, és utána beszélhetünk arról, hogy szerintünk létezik-e a te szavaiddal leírt Isten vagy sem.

2019. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én már láttam is.
2019. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 KZitus ***** válasza:
61%
"Létezhet, csak semmi nem bizonyítja a létét!" - a te létezésed az egyik bizonyíték.
2019. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
14%
Aki igenlő választ adott, esetleg már látni is vélte, saját maga és a társadalom érdekében keresse fel orvosát. Az egész maszlag emberi félelmekből ered. Továbbgondolása a vallások hegye. Az egymást kioltani igyekvő elképzelések arról, hogyan kell élni, meghalni, aztán megint élni... satöbbi, sületlen marhaság! Ja, és mikulás, húsvétinyuszi és fogtündér sincs. Az általunk látható, elképzelhető világ keletkezéséről lehetne jó kérdést feltenni, de egyenlőre nem látunk mögé, csak azt tudjuk, hogy fogalmunk nincs az egészről.
2019. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%

18-as!


Még sosem olvastam ilyen nagyszerű érvelést. Meggyőztél! Ezentúl én is a semmiben hiszek, és aki másban hisz, azt betegnek titulálom, és orvoshoz küldöm. Folytatom a missziót, Mester!

2019. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
28%

"Aki igenlő választ adott, esetleg már látni is vélte, saját maga és a társadalom érdekében keresse fel orvosát."


Nos, én nem az öreg kaporszakállút láttam, ami tényleg pszichiátriai eset lenne.


Egyszerű logika: valószínűleg az egész világegyetem valamikor valahonnan megszületett. Azért gondolom ezt, mert mi emberek az idő függvényében érzékeljük a valóságot és néhányan tudni vélik, hogy a világegyetem jelenleg is tágul. Tehát azt feltételezzük, hogy a világegyetem, a tér, az idő, mind mind egy adott 0 időpillanatban keletkezett, előtte semmi volt (mivel most tágul, a korábbi állapotának kisebbnek kellett lennie az idő függvényében). Csakhogy a semmiből nem lesz csak úgy valami. Én azt mondom, hogy az a "valami", ami az anyagot alkotta és természet törvényszerűségeit fenntartja, az az Isten. A természet törvények/szabályok szerint működik, stabil szabályszerűséget nem alkot a véletlenszerűség és a káosz (legalábbis szerény véleményem szerint), pláne nem tartja fenn. Szóval a valóság forrása az Isten, és a létezésére a valóság megtapasztalása a bizonyíték. Bárki láthatja Istent a valóság megtapasztalása során, hiszen az általa létrehozott világot tapasztalja.


Nem a zsidók által létrehozott "isten" létezését fogadom el, az nyilvánvaló hazugság/tévedés (mivel egy mindenható nem lehet korlátolt is egyben, mint ahogy a bibliai történetek bemutatják).

2019. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!