Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten?

Szerintetek létezik Isten?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 11:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%
Ateista nézőpontból nézve létrehozhatta világunkat a valami olyan természeti jelenség, amit a tudomány még nem ismer. Fenntartani pedig nem kell, mert egy ideig stabil. Szerintem filozófiailag, pszichlógiailag nehezebben védhető az ateista álláspont.
2019. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
100%
igen! !!
2019. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
Igen létezik
2019. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Az ateista álláspont tudományosan az egyetlen elfogadható megközelítés, ha a történelmi kereszténység istenfogalmát használjuk. (Függetlenül attól, hogy Isten létezik-e vagy sem).


Descartes óta a tudomány alapelve, hogy

"ha egy jelenség magyarázatára több alternatív hipotézis is lehetséges, akkor ezek közül mindig a legegyszerűbbet - a legkevesebb független feltételezést tartalmazót - tekintjük igaznak, mindaddig ameddig annak elvetésére rá nem kényszerülünk."


Ha ISTEN egy mindentudó, mindenható, mindent teremtő, a maga teljességében megismerhetetlen, láthatatlan szellem, akkor ez egy rendkívül komplex entitás, aminek a feltételezése gyakorlatilag sohasem fogadható el, mindaddig még minden más egyszerűbbet (márpedig ennél az Istennél minden egyszerűbb) el nem vetettünk.


Ha viszont abból indulunk ki, hogy ISTEN egy nálunk fejlettebb földönkívüli biológiai lény (vagy ilyenek társadalma), amely a földi élet elindításában és későbbi fejlődésében szerepet játszott. Akkor ISTEN lehetősége fennáll, sőt legegyszerűbb hipotézis is lehet, ha a földi élet eredetét kutatjuk, mert a kémiai evolúció jelenleg nem hipotézis, hanem csak metafora.

2019. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 KZitus ***** válasza:
30%

Ézsaiás 46:9, 10

Emlékezzetek a korábbi dolgokra, amelyek régen történtek, hogy én vagyok az Isten, és nincs más. Én vagyok az Isten, és senki sincs, aki hozzám hasonló. Kezdettől fogva előre megmondom, mi lesz valaminek a kimenetele, és régtől fogva azokat, amiket még nem vittek véghez. Azt mondom: »Minden úgy lesz, ahogy eldöntöttem, és megteszem mindazt, amit szeretnék.«

Ézsaiás 45:5, 6

Én vagyok Jehova, és nincsen más, rajtam kívül nincs Isten. Megerősítelek, noha nem ismertél, hogy megtudják az emberek kelettől nyugatig, hogy senki sincs rajtam kívül. Én vagyok Jehova, és nincsen más.

Ézsaiás 45:8

"Te ég, hullass esőt felülről, záporozzanak igazságosságot a felhők! Nyíljon meg a föld, bőven teremjen megmentést, ugyanakkor sarjasszon igazságosságot is. Én, Jehova teremtettem ezt.”

Mózes 4:35

Azért láttátok mindezeket, hogy megtudjátok, Jehova az igaz Isten, rajta kívül nincs más.

5Mózes 4:39

Ezért tudjátok meg a mai napon, és véssétek a szívetekbe, hogy Jehova az igaz Isten fenn az égben és lenn a földön, és rajta kívül nincs más.

Ézsaiás 43:10

„Ti vagytok az én tanúim – jelenti ki Jehova –, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy megismerjetek, és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem nem volt Isten, és utánam sem lett egy sem.

Ezt, és ehhez hasonlót ír magáról Isten. Van aki elhiszi ezt Neki, van aki nem. De ettől sem Ő, sem az akarata nem változik, és jelenleg is teljesednek az összes próféciák, amelyeket leíratott nekünk embereknek - sőt nem is történik más a földön, csak ezt vagy észrevesszük, vagy nem.

2019. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2019. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 KZitus ***** válasza:

Szia

Igen létezik erre csak egy-két bizonyíték a földünkkel kapcsolatban:

[link]

Ha nem így alkotta, készítette volna, most nem válthatnánk gondolatot veled :-)

2019. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!