Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van ilyen keresztény irányzat?

Van ilyen keresztény irányzat?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy van-e olyan keresztény irányzat, ahol nem ennyire Jézus élete a fajsúlyos. Nem igazán tudom megfogalmazni. Valami olyasmire gondolok, ahol elfogadják hogy Jézus élt és tevékenykedett, de nem ő magával foglalkoznak. Inkább az Ószövetséget veszik alapul. Tudom ott a judeizmus, ahol Jézust nem fogadják el megváltónak. Valami hasonló vallásra gondolok.
2019. aug. 22. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Az általam ismert felekezetek közül a reformátusok fektetik a legnagyobb hangsúlyt az Ószövetségre. De náluk is Jézus van a középpontban.
2019. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
A megtestesült Logosszal lett a hit személyes. Isten(ek)jártak-keltek előtte fül-le az Olümposzról, szólt az emberhez a hegyen stb. De a kereszténység lényege: hogy Isten emberré lett és közöttünk lakozik. "Isten emberré lett, hogy az ember Istenné lehessen" - mondták az egyházatyák. Az ortodox kereszténységben van talán, amit keresel. Vagy ezt olvasd el: Henri Boulad, Teózis [link] Nagy hatásúírás, egy hiteles személyiségtől-
2019. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Talán a szombatosok, unitáriusok.

Bár véleményem szerint, amely irányzat nem Jézust teszi a középpontba, az nem keresztény, legfeljebb annak tartja magát.

2019. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem,miért akarsz olyat!Nem az igazság a lényeg?Hogy aszerint élj?Új szövetséget kötött Isten,élj hát aszerint.Arra kell fókuszálni!Ha te veszel egy tányért,akkor csak a régit használod,az újat meg csak tárolod?Mindkettőt használod.A Biblia szerint ítélj!Ugyan,ha van egy jó étel és van egy rossz,rothadt,akkor,azért,mert valaki,azt mondja a rothadtról,hogy jó,akkor te abból eszel?Edd meg a jó ételt!Magad hite által légy!Helyezd egyen súlyba a két szövetséget!Olvasd el mindkettőt!
2019. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a katolikusok.
2019. aug. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Jehova tanúi ilyenek. Számukra Jézus csak egy angyal, elsősorban a kitalált jehova nevet imádják, de azt keményen. Ugye a jehova szó pár száz éve lett a tetragrammaton négy betűjéből alkotva, ami, a nyelv miatt, csak az ószövetségben jelenik meg, az Újszövetség már más nyelven íródott. Ők a neked való szekta.
2019. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Hát nem véletlenül olyan hosszú az Ószövetség, amilyen.

A katolikusoknál, de ez is pap és "közösség" függő lehet, hol mennyire..

Az biztos, hogy Jézus nélkül nincsen megváltás, mert a teljes Ószövetség az Ő eljövetelét várja, zsoltárok stb, az "áldozatot" a bűnökért.


Máté 5:17 Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni.

2019. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az unitáriusok jutottak először az eszembe. Náluk ha jól tudom, Jézus "csak" egy próféta volt, egy teljesen átlagos ember, mágikus képességek nélkül. Hasonlóan Buddhához, ő is az emberek tanítására, felvilágosítására, gyógyítására fektette leginkább a hangsúlyt, nem varázsolgatott halat meg bort meg ilyesmiket, mint a legtöbb felekezetnél.
2019. aug. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Leginkább a biblikus unitáriusok (az Erdélyben, Dávid Ferenc által alapított egyház) jutnak eszembe erről.
2019. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden keresztény irányzat középpontjában Jézus áll, a keresztény magyarul krisztusit jelent. Vannak olyan nem keresztény, de az Újszövetséget valamennyire elfogadó vallások, ahol Jézus kevésbé hangsúlyos, ilyenek az unitáriusok, mormonok. De mint írtam, ők nem keresztények, tehát nem felelnek meg a fő kritériumodnak.


"Tudom ott a judeizmus, ahol Jézust nem fogadják el megváltónak."

Ezt nem teljesen értem, mert a judaizmus nem keresztény irányzat. Ennyi erővel felhozható az iszlám is, mert náluk is fontos személyiség Jézus, de nem ő áll vallásuk középpontjában, hanem Mohamed.

2019. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!