Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudok hinni Istenben?

Miért nem tudok hinni Istenben?

Figyelt kérdés
Próbáltam hinni benne de nem megy. Nem hiszem hogy egy ilyen világot ő teremtett volna.
2019. máj. 14. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

A világ minősége nem az ő felelőssége a legtöbb hit szerint, hanem inkább az emberé, aki az ő tökéletes világát megrontotta, és ezáltal lett ilyen, amilyen. Mert az emberek formálják az emberek világát, amely nekik adatott.

A Biblia genezise szerint például az Édenkert volt a tökéletes világ, de az ember megromlott a sátán által (de ettől még az ő hibája), így kerülsz most te ebbe a világba. Így az emberi lét eleve korrupt, a világ pedig egyre korrumpálódik, így egyértelműen következnek a rossz cselekedetek.


A hit az pedig már megint egy másik kérdés, ez egy személyes élmény, valamit tapasztal az ember, és annak köszönhetően kezd el hinni - ezért is nevezik hitnek, és nem tudásnak. Azt meg, hogy te fogsz-e ilyet tapasztalni, azt nyilván nem lehet előre megmondani.

2019. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azért nem tudsz hinni Istenben, mert egyrészt semmilyen kapcsolatod nincs vele, másrészt még nem voltál olyan helyzetben, hogy már csak ő maradjon neked és nem tapasztaltál csodát vagy nem vetted észre magad körül.


De jól írja az első.


Istennek semmi köze nincs a mai elk.rvult világhoz, a sátánnak annál több.


Aki keresi, megleli, de nem szolgálhatsz egyszerre két urat, és a sátáné sokkal könnyebb, szórakoztatóbb, az isteni út nehezebb és a mai világban szinte alig=nehezen kivitelezhető.

2019. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, ez egyáltalán nem érvényes mindenkire, teljesen szubjektív. Én is sokáig ilyen problémával küzdöttem, és számomra nagyon nehéz időszak volt. Elég vallásos családból jövök (római katolikus) és erősen hittem is Istenben sokáig, de először úgy 16 évesen kérdőjeleztem meg a létét, persze nem jelentettem ki, hogy nem hiszek benne. És nem is racionális alapon (vagy érvek miatt, nem is külső hatásra), csak egyszerűen nem voltam képes olyan erősen hinni. Aztán persze folyamatosan gyengült a hitem, mivel már racionális érveim is voltak amellett, hogy én ebben egyáltalán nem tudok hinni. Nem azt mondom, hogy nincs Isten, hanem azt, hogy én nem hiszek benne (bizonyítani és cáfolni sem lehet). Hosszú idő volt, mire teljesen megszabadultam a vallástól és kijelentettem: ateista vagyok. Ugyanis a szokásokhoz, neveléshez nagyon erősen ragaszkodik az ember. Nem úgy akarom beállítani a sztorit, mint egy megvilágosodás (mert nem is az volt), és azt sem mondom, hogy bárkinek is ezt kéne követnie. Csak azt mondom, hogy ha nem vagy képes benne hinni, akkor ezen nem fog semmi változtatni (nem fognak tudni meggyőzni az ellenkezőjéről).
2019. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

„a mai elk.rvult világhoz”


Aki ilyet ír annak elég felületesek lehetnek a történelmi ismeretei. 2000 éve is ezen problémák többsége került elő, amiken ma is mérgelődik az emberek többsége (jogosan vagy jogtalanul).

2019. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező!

Szerintem tisztázd magadban, hogy mit szeretnél elérni.

Ha hinni akarsz, akkor előbb vagy utóbb meg fogod találni azt a helyet, ahol ebben segítenek neked.

Viszont van egy olyan lehetőséged is, hogy a tudás vezéreljen.

Ha érdekel a dolog, akkor inkább erre mozdulj.

2019. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az egyszerűen nem igaz hogy istennek nincs köze a rosszhoz.


Én úgy gondolom, valószínüleg isten ter3mtette a világot, de a bibliával én nem tudok azonosulni ezért a gyakorlatban alapvetően szemelytelenül ragadom meg a jó fogalmát.

2019. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lilla64 ***** válasza:

Mert nem akarsz.

"Nem hiszem,hogy egy ilyen világot ő teremtett volna"

Na,épp ezért nem tudsz hinni.

2019. máj. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:

Szia

Mert nm ismered. Miért hinnél benne? Mert AKARSZ? Ez nem működik így, ahogyan tapasztalod is!


Mit tennél, ha hinni szeretnél nekem?

2019. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nézd meg az ötös választ.

Ez egy olyan válasz, ami részrehajlás nélkül megmutatja neked a lehetőségeidet, és utat ajánl.

Ez egy normális ember válasza. Lehetne akár hívő, vagy ateista is.


Nézd meg a pontozását is!

Na, ez meg néhány hívő véleménye.


Én a helyedben elgondolkodnék, hogy BIZTOS ezek közé az emberek közé akarok tartozni?

2019. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha most nem megy, ne emészd magad. Majd pár év vagy évtized múlva lehet hogy megváltozol, és képes leszel rá.

A hívők meggyőződése is hullámzó a gondoskodását tekintve.

2019. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!