Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hiszek már istenben. :-)...

Nem hiszek már istenben. :-) Miért nem képesek elfogadni egyesek ezt?

Figyelt kérdés
2019. aug. 28. 12:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
14%
Kérdezd meg az egyeseket. Engem nem zavar, ki és hogyan követ el szellemi öngyilkosságot. Baromira egyszerű belátni, hogy van Isten, gyakorlatilag elképesztő módokon kell önmagad átverni, ha az ellenkezőjét akarod hinni, így a te felelősséged ez a döntés (is)
2019. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

32%-os:


Tehát aki nem hisz istenben, az szellemi öngyilkosságot követ el?


Már értem, miért mondják a hívőkre, hogy elmebetegek. Egy részük (pl. te) biztosan az. Át sem gondolják a szavaik súlyát.


Isten pedig nem létezik. A vallások istenei legalábbis biztosan nem. Azok emberi kitalációk.

2019. aug. 28. 12:45
 3/35 anonim ***** válasza:
24%

"Már értem, miért mondják a hívőkre, hogy elmebetegek. Egy részük (pl. te) biztosan az. Át sem gondolják a szavaik súlyát.

Isten pedig nem létezik. A vallások istenei legalábbis biztosan nem. Azok emberi kitalációk."

Rendben, tudomásul veszem az álláspontod. További sok sikert!

2019. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
11%

Bocs, kérdező, egyet kérdeznék.


Tegyük fel, hogy a Biblia igaz! Ennek fényében egy ateista szerinted szellemi öngyilkosságot követ el? Válasz csak indoklással elfogadható.

Előre is köszi

2019. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
12%
*Jav: Válasz csak indoklással fogadható el.
2019. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
72%

"Ennek fényében egy ateista szerinted szellemi öngyilkosságot követ el?"

Nem, ennek fényében Isten halálra ítélt mindenkit aki nem elég hiszékeny.

Már csak ez is cáfolja egyébként a keresztény Isten létezését, mert a szeretetet hirdetve kb a bibliai isten cselekedetei 99%-ban összeegyeztethetetlenek.

2019. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
Én elfogadom bármelyik álláspontot,azt is ha hisz ,azt is ha nem.Mindenkinek a saját döntése.
2019. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
7%

"Nem, ennek fényében Isten halálra ítélt mindenkit aki nem elég hiszékeny."

nincs indoklás, így nulla pont, egyes

2019. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
62%
Pedig igaza van
2019. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
7%

"Már csak ez is cáfolja egyébként a keresztény Isten létezését, mert a szeretetet hirdetve kb a bibliai isten cselekedetei 99%-ban összeegyeztethetetlenek."

Tehát indkirekte azt írod, hogy ha a Biblia tökéletesen magyarázná, h mégis miért történtek ezek úgy ahogy, akkor az meg bizonyítja Istent. Rendben. Mivel a Biblia tökéletesen magyarázza a dolgokat, amelyek logikailag is helytállnak, így akkor van Isten. Gyakorlatilag a 6. ateista hozzászóló indirekt bizonyította, h van Isten.

Megyek kávézni, úgy sem vártam logikusan levezetett válaszokat, csak kijelentéseket, "azért igaz, azt írtam" jeligére.


Mondjuk fura, h egy ateistának logikátlan, hogy aki a szeretet az gyűlöli a bűnt, de ezen már nem is rágódjunk


Sziasztok!

2019. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!