Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki külföldön,...

Van itt olyan, aki külföldön, vagy külföldi hatásra tért meg vagy tért át más vallásra?

Figyelt kérdés

2019. aug. 28. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Én ilyen vagyok. Katolikusnak kereszteltek amikor megszülettem, de mindigis éreztem, hogy a vallásom archaikus és hierarchikus.


18 éves korom betöltése után kint éltem pár hónapig egy észak-német és egy holland protestáns családnál.


Nagyon tetszettek az ő vallási nézeteik, és minden viccet félretéve a legjobb az volt, amikor a helyi tengeri kocsmában egy részeg tengerész beszélt nekem a vallásról, Istenről. Még sosem éreztem a hitet ilyen közel magamhoz.


Hazatérve a Református Egyházban találtam otthonra, aminek azóta is a tagja vagyok.

2019. aug. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Akik itt lepontozták az elsőt, azok tudják, hogy az Evangélium szerint Jézus mindenkiért eljötty még a prostihoz járó tengerészért is?


Többek között ezért ilyen sikeres a kereszténység, manapság is.

2019. aug. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7%
1-es, gratulálok a bátorságodhoz. A középkorban mentél volna a matrózzal együtt a máglyára.
2019. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudtam, hogy a matrózoknak a rum az istenük, de kellemeset csalódtam.
2019. aug. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én igen, bár nem "tértem meg" mert mindig is hittem Istenben, csak épp nem érdekelt sosem, egyáltalán nem tartottam magam kereszténynek . Hosszú lenne leírni tömören otthon katolikus voltam, de sosem mentem templomba, se a gyülekezet se a pap nem tudott közelebb vinni Istenhez, igaz evvel a tudattal sosem próbáltam meg.

25 évesen angliában vitt el egy barátom egy gyülekezetbe, azt tudni kell igazi lelki válságban voltam, amit a hitem gyógyított be végülis. Nem érdekelt, hogy ez most protestáns felekezet, a mai napig nem foglalkoztat, ez legyen a teológusok problémája szerintem.

Amúgy semmi különös nincs abban, hogy ez épp külföldön történt, attól még magyarul imádkozom, a Bibliám is magyar, csak az egyház és a gyülekezet angol nyelvű amiben nem látok semmilyen problémát. Úgy hiszem, ha az a barát magyar, és magyar templomba visz el, ugyanúgy megtértem volna.

2019. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!