Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a képmutatástól?

Figyelt kérdés
Elsősorban az ebből megtért keresztények válaszát várom,de más is válaszolhat!
2019. szept. 5. 15:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Mit jelent,egyáltalán?
2019. szept. 5. 15:40
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Jelentés: [link]


Pál elég jó gyakorlatot írt le. Tartsd úgy, h mentes vagy a bűntől, törekedj a jóra, és a bűntelenségre. Idővel, ahogy haladsz előre a megszentelődésben, ahogy a tejről a kemény eledelre szoksz át, úgy kopik majd ki belőled a képmutatás, mert kezd a helyes viselkedés, cselekvés a személyed része lenni


Kicsit konkrétabban nem írnád le, h miben, mikor vagy képmutató?

2019. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen helyzetekben vagy képmutató?Talán azt mutatod,hogy hiszel Isten létesésében és nem így van?Vagy forditva?
2019. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Például,belül tele vagyok bűnökkel.Tehát az elmémbe beférkőznek a gondolatok és az a valós énem,szerintem.Ezek,pedig:paráznaság,istenkáromlás,falánkság,dicsekvés,szeretetlenség,önzés,mások fölött ítélkezés(néha a valóságban is,legfőképp arc nélkül),féktelenség,mértéktelenség,hálátlanság stb. Az istenkáromlás kényszer gondolatokból ered,így,szerinted ezt az utóbbit,megbocsátja Isten?Ezek a belső bűneim és vannak külsők is.
2019. szept. 5. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Isten figyel, ezért megbocsát.
2019. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A hited és az isten(kép)ed miatt feszültség van benned, 3z okozza a problémát.
2019. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem menj el gyonni , tedd le a bűneidet mert már az is sokat segít! Ha valamelyik bűnünk szokássá válik , azt nagyon nehéz lesz elhagyni , kicsi rá az esély hogy egyik napról a másikra sikerül. Sokat segíthet ha pl káromkodnál akkor elhessegeted azokat a gondolatokat , próbálsz nem azzal foglalkozni. Isten a szándékot nézi ! Mielőtt elkövetnéd a bűnt mindig gondolj arra hogy azzal Istent is bántod és majd felelned kell érte. Ha valamelyik bűnt nem erted hogy az miert bűn akkor nézz utána , YouTubeon is fent van sok videó és találsz még egy indokot hogy miert ne kövesd el. Eleinte nagyon nehéz lesz de aztán hozza szoksz. :)
2019. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

4-es kommented


Azt írod:" Például,belül tele vagyok bűnökkel.Tehát az elmémbe beférkőznek a gondolatok és az a valós énem,szerintem.Ezek,pedig:paráznaság,istenkáromlás,falánkság,dicsekvés,szeretetlenség,önzés,mások fölött ítélkezés....."

Pál apostol is hasonló "gondokkal" küzdött, és amit írt erről, nekünk is segíthet. ha neko sikerült, nekünk is sikerülhet:Róma 7:7–25

"Mit mondjunk tehát? A törvény bűn? Semmiképpen sem! Valójában nem ismertem volna meg a bűnt, ha nem lett volna a törvény. Például nem ismertem volna meg a mohóságot, ha a törvény nem mondta volna: „Ne kívánj mohón!” De a bűnnek a parancs miatt lehetősége volt arra, hogy mindenféle mohóságot munkáljon ki bennem, mert törvény nélkül a bűn halott volt. A törvény nélkül egykor valójában élő voltam, de amikor a parancs megérkezett, a bűn életre kelt, én viszont meghaltam. És a parancs, amelynek az élethez kellett volna vezetnie, úgy láttam, halálhoz vezet. A bűnnek ugyanis a parancs miatt lehetősége volt arra, hogy tévútra vezessen engem, és így megölt a parancs által. A törvény tehát önmagában szent, a parancs pedig szent, igazságos és jó.

Akkor hát valami jó okozta a halálomat? Semmiképpen sem! A bűn okozta. A bűn a halálomat okozta valami jó által, hogy lelepleződjön, mi a bűn, és a parancs által a bűn sokkal nagyobb lett. Mert tudjuk, hogy a törvény szellemi, de én testi vagyok, eladva a bűnnek. Nem értem, hogy mit teszek. Mert nem azt teszem, amit akarok, hanem azt, amit gyűlölök. Ha azonban azt teszem, amit nem akarok, egyetértek azzal, hogy a törvény jó. De most már nem én teszem ezt, hanem a bennem lévő bűn. Mert tudom, hogy bennem, azaz a testemben, semmi jó nincs. Azt akarom tenni, ami jó, de nem tudom. Mert nem a jót teszem, amit akarok, hanem a rosszat, amit nem akarok. Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, már nem én teszem, hanem a bennem lévő bűn.

Az én esetemben ezt a törvényt látom: Amikor azt akarom tenni, ami helyes, a rossz van bennem. Az az ember, aki legbelül vagyok, örömét leli Isten törvényében, de látok egy másik törvényt a testemben, amely az elmém törvényével hadakozik, és a testemben levő bűn törvényének a foglyaként vezet. Én nyomorult ember! Ki szabadít meg engem a testből, mely alá van vetve ennek a halálnak? Istennek jár a hála, amiért megszabadít Jézus Krisztus, a mi Urunk által! Így hát én magam az elmémmel Isten törvényének, de a testemmel a bűn törvényének vagyok a rabszolgája."

2019. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#Kerdezo #TheRedDeath #1

ha nem tudod mit jelent akkor honnan tudod hogy olyan vagy es attol kell elsosorban megszabadulnod?

#4 valoban a gondolatok is szamitanak, de tudataban vagy ezeknek es ugyanugy tudsz donteni a gondolatokban is, vagyis idovel elhagyhatod ami helytelen

mely hitvilag tanit olyant hogy buntelenne valsz evilagi eletedben? ilyen nincs, csak kuzdhetsz ellenuk

"valos ened" - hogy lehetne az? az vagy amit valasztasz es dontesz ha valakit megakarsz verni akkor tudsz donteni ugy hogy megsem vered meg (minden masra gondolatbeli, szobeli dolgokra is igaz ez)

vagy keptelen vagy mast donteni es megvered mindenkeppen?

falanksaggal sajat vagy maskarara vagy? (ha egyik sem akkor az nem falanksag) vagy ez valoban pusztan csak gondolat szintjen van jelen?

Szeretetlenseg? hogy erted? arra erdemeseknek sem adod meg? vagy ellensegesseget (arra "erdemesek" vagy sem) ertesz alatta?

A helytelent nem kell elitelned? nem kell itelkezned a bunok felett? de igen sajat es mas buneit is fel kell ismerned es el kell itelned

epp errol szol kerdesed, nem teheted meg gondolatban, szoban, tettben az elitelendo dolgokat, es ezekre masok figyelmet is fel kell hivnod, tanitanod kell oket

elhamarkadottan, hirtelen helytelenul nem szabad itelkezni, es szemelyt nem szabad elitelned (valojaban cserben-hagynod, hiszen a helyes utra kell terelned, mivel majdnem mindenki orul ennek mikor rajon milyen Konnyu is rajta jarni, jobb mint mikor a bun utjan jart, csak nem is tudott mas utat - az mas kerdes hogy lehetnek akik kitartanak a bunben, de ebbol nem indulhatsz ki sosem, hogy: "ez biztosan megrogzott gonosz")

aki ismeri a SzentIrast az tisztaban kellene legyen mit kell tennie (valasztania)

miert nem vagy megsem? a bunokre vagyasok miert merulek fel benned? jonak tartod oket (mert van akik igen)?

fektelenseg/mertektelenseg - falanksaghoz hasonlok (szamodra)?

halatlansag pedig szeretetlenseghez?

"kenyszer gondolat"? aki Isten hivo es Orokeletet remeli az szerinted kenyszeren kivul (ok nelkul) hogy karomolhatja Istent? "eloremegfontoltan, imadkozas helyett" elkezdi karomolni? mert akkor aligha akar Istennel lenni az Orokletben - nem?

vagy mit ertesz alatta? nem az onkenytelen karomkodasokra gondoltal?

mert vajon hanyan nem tettek a Teremtes(!) ota? egy-kezeden megszamolhatnad oket szerintem - annak csak orulhetunk ha megsem, kerdes hogy masban is ilyen erosen megaltak a Jo-ban.

Kulsok pl.? Belsokhoz hasonlok vagy abbol erednek?


kepmutatas elsosorban hazugsagot takarja

azt amikor baranyborbe bujt farkas vagy

ugy teszel mintha jo lennel hogy masok azt higyjek, kozben mikor es amirol nem tudjak gonosz vagy

Bibliaban rengeteg peldat talasz ra igy tudhatod hogy valoban kepmutato vagy-e, vagy csak gyarlo ember aki buneivel kuzd


Xy4

2019. szept. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!