Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak hívők! Hogyan szabaduljak...

Csak hívők! Hogyan szabaduljak meg ezektől a bűnöktől?

Figyelt kérdés

Én értem hogy Jézus mit tett értem (ha fel nem is foghatom), teljes mértékben ebben bízok, mert másban nem is lehetne bízni. Azt is megértem, hogy milyen hálával tartozok ezért. Épp ezért szeretnék fejlődni hitben, viszont megakadtam, mert két dolgon nem tudok leküzdeni.


1. Jézus szerint a második legnagyobb parancsolat, hogy szeressük felebarátunkat. Ráadásul feltétel nélkül kellene szeretni, nem úgy, hogy csak annyit adok a másiknak, amennyit úgy vélem hogy megérdemel! Én bizonyos esetekben képtelen vagyok erre. Színtiszta gyűlöletet nem érzek, mert tudom hogy a másik ember is Isten képmása, és ha bántóan viselkedik velem, akkor is arra gondolok, hogy milyen rossz lehet úgy élni hogy olyan távol van Istentől... De feltétel nélküli szeretetre gyakran képtelen vagyok.


2. A másik bűn... Hadd ne részletezzem, de egy mai világban élő ember vagyok ahol a szexualitás nem tabu, tele is vagyok hormonokkal, Jézus szerint viszont már vággyal nézni másra is bűn...


2017. aug. 30. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Mit értesz feltétel nélküli szereteten? Még jó, hogy nem vagy rá képes, hisz nem vagy Isten.

2. Ezzel a legtöbb ember így van. Valószínűleg a hívők is. Ha esetleg arra készülsz, hogy kivájod a szemed, vagy levágod a karod, netán más testrészedet, ne tedd!

2017. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Legalább megmosolyogtató volt a válasz. :-)


Tudom hogy soha nem leszek tökéletes, csak az a cél, hogy tudjak növekedni.

Nem készülök se megvakítani, se kiheréltetni magam... :)

2017. aug. 30. 22:31
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

1. Ez majd ki fog alakulni benned, próbáld mindig a jót látni másokban.


3. Imádkozz, böjtölj, sportolj, találj magadnak egy új hobbit, kösd le magad valamivel, vezesd le a fölösleges energiádat, ez segíthet az ilyen jellegű kísértések legyőzésében

2017. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

1.Az isteni szeretet letisztulása benned,az Isten Lelke munkája.Amellett,hogy hallgatsz szelíd hangja intésére,igyekezd szemeiddel lehámozni az emberekről az emberit,és észrevenni az Isten képmást.(Sokan ezt hatásosan rejtegetik.)


2.A belénk teremtett ösztöneinket nem szabad elfojtani!Azokat irányítanunk kell,az isteni elvek medrében.Az isteni akarat szerint szaporodnunk kell,s ennek meg vannak a legális keretei.Jó,ha megtalálod azt a társat,akit Isten neked szánt,hasonló aktivitás igényekkel.Addig,nincs mit tenni,mint kiszolgálni önmagad ezen vágyaid tekintetében.

2017. aug. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez az agapé szeretet.

Isten nem kér olyat amit nem lehet megtenni.

Jézus a következőket mondta erről:


(Máté 5:46–48) 46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, milyen jutalmatok van? Nemde az adószedők is ugyanezt teszik? 47 És ha csak a testvéreiteket üdvözlitek, mi rendkívülit tesztek? Nemde ugyanezt teszik a nemzetekből valók is? 48 Ezért hát legyetek tökéletesek, mint ahogy a ti égi Atyátok tökéletes.

Mit jelent ez?

Persze nem úgy érti, hogy az emberek teljes mértékben tökéletesek lehetnek. Hanem utánozni kell abban Istent, ami helyes és amit kér, Hiszen Isten is szereti azokat, akik helytelenségeket követnek el. És szeretettel kéri őket, hogy változtassanak, Jézus is imádkozott a gyilkosaiért. Ebből következik amit egy másik idézet közöl velünk:


Pál ezt írja:

(Róma 12:19–21) 19 Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.” 20 Hanem „ha ellenséged éhes, adj neki enni; ha szomjas, adj neki inni; mert ha ezt teszed, tüzes szenet gyűjtesz a fejére”. 21 Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval.


A fenti részletben Pál kimutatja, hogy a bölcsesség útja az, ha kedves cselekedetekkel igyekszünk megtörni az ellenállást. A kedvesség e cselekedeteitől, melyek az eleven szénhez hasonlíthatók, megolvadhat az ellenségeskedő személy; ezek megnyerhetik az ellenkezőt, hogy kedvesebb magatartást tanúsítson


A részünkről megnyilvánuló kitartó kedvesség idővel megenyhítheti magatartásukat és felszínre hozza jobb tulajdonságaikat. Bármilyen legyen is a reagálásuk, amikor mi továbbra is kedvesek vagyunk, ezzel megmutatjuk, hogy mi Isten uralkodási módját követjük, amely szereteten alapul.

2017. aug. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

(Máté 5:28) . . .mindaz, aki kitartóan néz asszonyra, hogy szenvedélyre gyúljon iránta, már házasságtörést követett el vele szívében.


Figyeld meg, hogyan tárja fel Jézus baj gyökerét, mely nagyon sok szívfájdalmat okoz.

Nem csupán egy felröppenő erkölcstelen gondolatról beszél, hanem arról, hogy milyen súlyos hiba az, ha valaki „kitartóan néz” egy más nembelire. Ez gyakran szenvedélyes vágyat ébreszt, és ha alkalom adódik rá, házasságtöréshez vezethet.

Hogyan védhetjük meg magunkat ettől? Talán a végletekig is el kell mennünk. Jézus ezt mondja: „Ha pedig a jobb szemed visz bűnbe, vájd ki, és dobd el . . . ha a jobb kezed visz bűnbe, vágd le, és dobd el”

Krisztus szavai arra mutatnak, hogy tisztán kell tartanunk a szívünket, és nem szabad helytelen gondolatokat és vágyakat táplálnunk


Természetesen ez utóbbit Jézus nem szó szerint értette. Akkor mire utalt? Ha valaki rajta felejti a szemét egy másnembeli személyen, helytelen vágyak lobbanhatnak lángra benne, és ha alkalom adódik rá, akár odáig is eljuthat, hogy erkölcstelenséget követ el, és elveszíti Isten tetszését

Mennyivel bölcsebb önuralmat gyakorolni, még akkor is, ha ez olyan nehezünkre esik, mint az, ha ki kellene vájni a szemünket! Végtére is megérné feláldozni az örök élet reménységét az érzéki gyönyör néhány röpke pillanatáért?

Azok, akik figyelmen kívül hagyják Jézus figyelmeztetését, valójában a törvénytelenség szeretetét táplálják magukban.

A szellem gyümölcsnek egyik része az önuralom.

Ezt is ki kell fejleszteni magunkban, kérjük Istent, hogy szellemének gyümölcsét kitudjuk fejleszteni.


(Galácia 5:22, 23) 22 A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, 23 szelídség, önuralom. Ezek ellen nincs törvény.

2017. aug. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Reméltem, hogy bucimaci legalább itt hallgatni fog, de nem meg neki. Látod kérdező, ő az, aki vizet prédikál, de tömény páleszt iszik. Most képzeld el a szitut, bár sok helyen látni, hogy álldogál az újságos kocsi előtt, ami tele van őrtorony újsággal (nem Bibliával), mellette meg az éhező. Na már most ezeknek addig terjed a kitartó kedvesség, ahogy ez irgalmatlan fogalmazott, míg lehajol hozzá, hogy rásózzon egy őrtorony lapot. Aztán feláll, elfordul, majd ájtatos manó pózban beszélget tovább a tesójával. Mivel a saját átírt bibliájukból kivették szándékosan a kegyelem szót, így ezek nem ismerik.

Nem véletlenül nem érti bucimaci sem eut a kérdést, mert nem ismeri azt, amiről szó van.

Na ilyen ne legyél kérdező és akkor máris rendben lesz a szeretet parancs.

2017. aug. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Az általad feltett mindkét kérdés Isten országához tartozik. Jézus szerint nem láthatja, és nem mehet be Isten országába, aki nem született újjá (Jn 3,3-8). Számomra nem derül ki, hogy te túl vagy-e az újjászületésen. Az isteni szeretet, az agapé azonban nem kialakul benned, hanem a Szent Szellem által töltetik ki a szívedbe 8Rm 5,5), ez azonban csak az újjászületés után lehetséges. A Biblia szerint az újjászületés szervesen összekapcsolódik a vízkeresztséggel, ami szellemi vízválasztó, melyben az ember Jézus Krisztus halálával, eltemettetésével és feltámadásával azonosul. Meghal a bűnnek, de él Istennek (Lásd Róma 6). Többé nem uralkodik rajta a bűn, hanem Isten kegyelme uralkodik rajta. Ezt hitben kell megragadni, a hit alapja pedig az Isten Beszédének a kijelentése. A kijelentés természetfeletti, közvetlenül Jézustól jön, amikor hallod az Igét, amikor olvasod, vagy amikor elmélkedsz rajta. Ha belekapaszkodsz ebbe a természetfeletti Istentől jövő kijelentésbe, azt nevezi a Biblia hitnek, és ennek az eredménye is természetfeletti lesz. Egyáltalán nem erősebb a test, vagy a benne levő hormonok, mint Isten természetfeletti ereje. Ez az erő azonban akkor működik, ha a hitedet működteted. Az első azonban az újjászületés, utána jön a hit.
2017. aug. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Csak hívők! Hogyan szabaduljak meg ezektől a bűnöktől?"

Hittel. Az újszövetség tartalmaz olyan ígéretet, hogy a megtért, újjászületett hívőt Jézus megtisztítja minden hamisságtól. Ez a megszentelődés útja, de ez egy hosszú folyamat. Jézus nem csodával tisztít meg, hanem várja az aktív közreműködésünket. Töltsük tanulással, bűn felismerésével a megszentelődésünket, figyeljük, mit tesz Isten, tanuljunk Tőle.

Kérdező Te jó úton jársz, hisz a szívedben őszintén bevallod és gyűlölöd a hibáid, nem akarod elfedezni. Be kell látni, hogy sajt erőből nem megy a tisztulás, ehhez az Úr Jézus ereje kell.

A megszentelődés útja az újjászületéssel kezdődik. Ekkor csecsemők vagyunk, beülünk Isten iskolájába tanulni. Az iskolában is először az elemi dolgokat tanuljuk, de később elkezdjük a nehezebb dolgokat tanulni, alkalmazni.

Nézz utána a keresztények tej és kemény eledelének. A szeretet gyakorlása, a helyes és helytelen megítélése bizony már kemény eledel

2017. aug. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem az a lényeg, hogy te mennyire szeretsz, hanem hogy Isten mennyire szeret téged. Ha a hitben akarsz fejlődni, menj bele olyan helyzetetekbe, amikben te kevés vagy, Istennel együtt mégis sikerülhet. Ha hibázol, vétkezel, ott van a kegyelem, mindig újra kezdheted. Ne foglalkozz túl sokat a bűneiddel, Isten nem a tökéletességet várja el, hanem a hűséget.

1. Mit értesz feltétel nélküli szeretet alatt? Sokan vannak, kik Isten igazságos ítélete alatt vannak, és azért vannak bajban vagy szenvednek. Ha egy ilyen embert "megszöktetsz" a "börtönéből", akkor magad is súlyos büntetést kaphatsz, mint egy rabszöktető. Szerinted Illés próféta nem szerette az embereket? Benne volt a Szentlélek, aki Isten, tehát a szeretet. Mégis azért imádkozott, hogy 3 és fél évig ne legyen eső, és ez egyezett Isten akaratával. rengetegen szomjan és éhen haltak. Persze legyél kedves, meg tisztelettudó mindenkivel meg ne nézz le senkit, de ne az embereknek próbálj örömet okozni elsősorban, hanem Istennek. Ha farkasokat táplálsz, a farkasok fognak szaporodni, ha bárányokat táplálsz, a bárányok. Úgyhogy értsd meg mi az Isten akarata, és ne hagyd, hogy kihasználják a jóhiszeműségedet! Ahogy egy barátom mondta: keresztény vagyok, nem hülye!

2. Ha nem tudsz uralkodni a szexuális vágyaid fölött, akkor szerintem házasodj meg mielőbb, ahogy az 1Kor 7:9 mondja.

2017. aug. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!