Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény, aki nem...

Van olyan keresztény, aki nem ítéli el a nemi erőszakot?

Figyelt kérdés
Egyik válaszom le lett pontozva, ahol azt írtam, hogy az is paráznaság (persze sokkal súlyosabb bűn).

2019. szept. 23. 19:13
1 2
 11/17 Alex Fly ***** válasza:
100%
És ezek a barmok mennyiben keresztények?
2019. szept. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

#8

S milyen igaza van Benedek nyugalmazott pápának, "valóban erre van szükség", a nemi erőszak elítélésre, mint idézted is tőle.


Tényleg nagyon jó írást linkeltél, rendkívül bölcsek Benedek szavai. Rávilágít, hogy mi minden emberi rossz forrása és miként lehet ellene tenni, én még ezt emelném ki tőle:

"Végső soron csak oly módon tudunk fellépni a bennünket és az egész világot fenyegető rossz ellen, hogy elfogadjuk szeretetét. Valójában csak Isten szeretete hathat a rossz ellenszereként. A rossz ereje abból fakad, hogy nem vagyunk hajlandók szeretni Istent. Az az ember részese a megváltásnak, aki rábízza magát Isten szeretetére. Megváltatlanságunk abban gyökerezik, hogy nem tudjuk szeretni Istent. A megváltásnak tehát az az útja, hogy megtanuljuk szeretni őt."


Javaslom neked is, hogy próbáld meg Istent szeretni.

2019. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

#9

"a gyerekek zaklatását isteni elrendeltetésként állította be. "


a pap karóba húzását is be lehetett volna állítani hasonló isteni elrendeltetésnek

2019. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%
:)
2019. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Egy papot sem ismertek csak birka módon utáljátok őket, vajon miért?

Bántott egy keresztény?

A szektád nagy bajba került? Vagy?

2019. szept. 28. 14:45
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

Én katolikus papot nem ismerek, de minden héten misére járó vérkatolikusokat igen.

A legnagyobb gyűlölködők, csalók.

Már hazafelé a templomból is egymást szidják, gyűlölködnek, piaci árusként átverik a vevőket stb.

De időnként meggyónják a bűneiket és utána "tiszta a lelkük".


De te nem nézel híreket?

Nem hallottál elképesztő számokat papok általi gyermekmolesztálásokról?

Barlangban laksz?

2019. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

>> De időnként meggyónják a bűneiket és utána "tiszta a lelkük". <<


Ilyen hülye általánosítás alapján még mindig jobb, mint az az ateista, aki nem is bánja és nem is törekszik más lenni.


Nem barlangba élek, hanem engem nem erőszakolt meg egy pap sem. Érdekes.

2019. szept. 28. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!