Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A predesztináció, valamint az...

A predesztináció, valamint az "akinek van füle hallja meg" tanításnak nyoma lehet az emberi genomban?

Figyelt kérdés
Pl: egy aktív/inaktív gén, vagy génkombináció formájában

#gén #Predesztrináció
2019. szept. 24. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nincs nyoma, mivel nincs predesztináció. Ellentmondana annak az igének, h az Isten akarata az, h mindenki megtérjen
2019. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha nagyon bele akarjuk magyarázni, akkor lehet, különösen a predesztináció esetén, hiszen genetikánk bizonyos szinten ilyen tulajdonságainkban is meghatározhat minket, vagy valamire hajlamosíthat minket. Persze rengeteg más tényezőtől is függ, sőt végső soron minden döntésünk a szabad akarattól függ, de lehet a géneknek is nagy szerepe benne. Hozzáteszem, hogy nem vagyok biológus, de el tudom képzelni.


#1

Miért is ne lenne predesztináció? A Szentírás teljesen egyértelműen tanítja. Az Egyház csak a kettős predesztinációt veti el, elég nagy különbség. Lehet azzal kevered, mert nem ismered magát a fogalmat, s azt, hogy mit értenek alatta?

2019. szept. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

@2, írtam, h miért nem lehet. Sokan nem tudják, de írja a Biblia, hogy a kiválasztás az izraelitákra vonatkozott, miután elhajoltak Istentől. Jézus is mondja a zsidóknak, h kiválasztás alapján tart meg belőlük párat Isten, Pál is írja a leveleiben. De ez a pogányokra nem vonatkozik. De ezt sem nevezném predesztinációnak.

Semmi értelme nem lenne, h eleve ki van választva, aki üdvözül. Szabad akarat van, bárki megtérhet

2019. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom az alábbi cikket, egyértelműen levezeti az Újszövetségből is:

[link]


Abban gondolom azért nincs vita, hogy az Újszövetség nekünk szól.

2019. szept. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
@4, a linkelt tanulmánnyal nagyjából egyetértek, kb. ezt mondtam én is.
2019. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!