Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi felfogásról: "A kereszténység nem egy vallás, hanem egy személyes kapcsolat Jézussal. "?

Figyelt kérdés

Elsősorban amerikai keresztény egyházaknál láttam ezt a vonulatot.


Vannak ott vidéki kisvárosok, ahol pl. a helyi templom olyan plakátokat rakatott ki, hogy "Talizunk vasárnap a meccs után a házamban - Jézus"


Ezen felfogás lényege, hogy Jézus minden embernek a legjobb barátja legyen.



2019. szept. 24. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%

Jézussal akkor lehetne személyes kapcsolatod, ha találkoznál vele. De ő egyébként sem vár el ilyen dolgot, főleg nem okkult erők, önzés, vagy bújkálás formájában.

A kereszténység nem rólad és Jézusról szól. Hanem Krisztus testéről, aminek mind a tagjai vagyunk. Jézus a bünösöket jött megmenteni, illetve egy keresztény közösséget alkotni (ahol nem azon versengenek az emberek, hogy kinek személyesebb a kapcsolata).

2019. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
*más értelemben igazat adok, hogy nem bálványokat kell imádni és spirituális éményeket keresni, hanem sörözni vele.
2019. szept. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A kettő nem zárja ki egymást. A kereszténység egy vallás, a keresztény élet pedig az Istennel való kapcsolaton alapszik.
2019. szept. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

"Mit gondoltok az alábbi felfogásról: "A kereszténység nem egy vallás, hanem egy személyes kapcsolat Jézussal. "?"


Én nem vagyok nagy keresztény, nem járok templomba, de ez egy nagyon szép gondolat, én is így látom. Szoktam Istennel "beszélni", elég régóta, kérem a segítségét, hálát mondok neki, stb. Minél többet gyakorlom ezt, annál jobban érzem magam, próbálok kijönni a gödörből. Mostanában szoktam nézni online misét (amerikait), és nagyon tetszik!

2019. szept. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen igaz. Isten élő Isten, nem pedig csak egy könyv.
2019. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Falra mászom az ilyen klisé mondatoktól. Ugyanaz, mint az "én nem vagyok vallásos, hanem hívő". Mi a baj azzal, hogy a vallás szót használjuk? Szerintem egy nagyon szép kifejezés, benne van, hogy megvallani a hitet. Csomó (neo)protestáns emberke azt gondolja, hogy a szervezett vallás, történelmi egyházak, meg az Istennel való személyes kapcsolat kizárja egymást és így akarnak ettől elhatárolodni. De ez a felfogás, most nem azért, de elég hülyeség szerintem.
2019. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek, nem is értem sokan hogy próbálhatják Jézust a vallás fogalmába sűríteni, hiszen nem csak akkor van veled amikor templomban vagy, vagy vallásos eseményen, hanem bizony az életed minden szegletében. A személyes kapcsolat pedig nem az amikor ostyát eszel, hanem amikor megnyitod a szívedet a Szentléleknek.
2019. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

"Mit gondoltok az alábbi felfogásról: "A kereszténység nem egy vallás, hanem egy személyes kapcsolat Jézussal. "?"

Ez így van. Ezek szerint még mindig nem tudja mindenki

2019. szept. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

"ahol nem azon versengenek az emberek, hogy kinek személyesebb a kapcsolata"

Krisztussal való személyes kapcsolat nem azt jelenti, hogy versengünk egymással ...

2019. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

#6

Teljesen egyetértek, ilyenkor mindig eszembe jut Jézusnak az a mondata, hogy "nem tudják mit beszélnek". Ráadásul a keresztény vallás sokkal több, mint Istennel való személyes kapcsolat. Ha úgy lenne, mint állítják, nem létezne ma kereszténység. A kereszténységhez hozzátartozik a hit nyilvános megvallása is a világ, mind szóban, mind tetteinken keresztül. Ahogy tették az apostolok az Evangélium hirdetésével, sőt saját vértanúságukkal is ezt hirdették. Ez pedig már nem csak Isten és ember közti kapcsolat, hanem ember és ember közti kapcsolat is, tehát vallás.

Ilyen szempontból nem csak helytelen a kérdésben szereplő mondat, de rendkívül káros is.

2019. szept. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!