Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus Krisztus mindennél...

Ha Jézus Krisztus mindennél jobban szeret engem, akkor ha nekem nagyon rossz és kérem, hogy segítsen, akkor ő mit fog tenni?

Figyelt kérdés
Nekem boldognak kell mutatnom magam feléje, mert ő szeret és jót akar, de ha valójában a lelkem nagyon szomorú, őt úgyse lehet becsapni, nem?
2019. okt. 5. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Miért rossz szomúrnak lenni?

(amúgy nem kell megjátszani magad, nem elvárás).

2019. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
A képzeletbeli barátod? Na ő semmit...
2019. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
jézus nem szeret, mert nem létezik.
2019. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt nem szeret mindennél jobban, mert mindenkit ugyanúgy szeret.


Ha re szereted egy barátod vagy a gyermeked, akkor talán azt várod tőle, hogy mindig mutassa magát boldognak, különben nem fogod szeretni?


Vagy inkább azt szeretnéd, hogy megosztaná veled, mi bántja, vagy mitől szenved, hogy segíthess rajta, nem?

2019. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Úgy írod, mimtha jézus egy ember lenne. Két ezer éve ember volt. Utána a jóság szimbóluma, valamint akkor szerethet jézus mindennél jobban, ha a lekkéről beszélsz, de minden lélek maximális, végtelen abszolút egységben létezik, így végtelenül szeret mindent.


Az energia amit teremtesz, eléggé egyértelmű a magasabb létformáknak. Már a bölcs emberek sem becsaphatóak, pedig nagyjuk nem érzékeli különösképpen az energiákat.


Önmagadnak "kell" mutatnod magad, hogy megtaláld a te utad. Majd később amikor megtanulod eszközként használni a szomorúságot, közben is boldog leszel.

2019. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Ha Jézus Krisztus mindennél jobban szeret engem, akkor ha nekem nagyon rossz és kérem, hogy segítsen, akkor ő mit fog tenni?" Segíteni. De nem okvetlenül úgy, ahogy azt te előzetesen elképzelted. Ha segítséget kérsz tőle, úgy kérd, hogy az számodra felismerhető legyen.


Nem kell boldognak mutatnod magadnak felé -honnan származik ez az irracionális ötlet?


Nem, nem fogod tudni őt becsapni, magadat inkább.

2019. okt. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2019. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyon megerőltető lenne az ateistáknak normálisan válaszolni? Elvileg nem szabadna offolni,én se vagyok hívő,de ha már mindenáron közléskényszeres vagyok,akkor csak elméleti szinten is,de megpróbálok a feltett kérdésre válaszolni. A 2bitesek kedvéért leegyszerűsítem: nem az volt a kérdés,hogy szerintetek létezik-e.
2019. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem segít. Mármint olvasom, hogy imádkozzunk mert akkor és csakis akkor tud segíteni, sőt teljesíteni a kérésünket, ha azt elmondjuk neki. Mivel szabadságot adott nekünk. Én régóta kérem ugyanazt. Egy nemes dolgot. De hiába... Szomorú vagyok ezért.
2019. okt. 12. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!