Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már arra kísérlet, hogy...

Volt már arra kísérlet, hogy Pap Gábor kutatásai alapján rekonstruálják az eredeti Bibliát?

Figyelt kérdés

Pap Gábor művészettörténész sokat beszél arról, hogy a Judeo -krisztiánizmus az újszövetséget több helyen is meghamisította, illetve hozzáadtak könyveket, amiket nem kellett volna.

Kb a teljes ószövetségről is ugyan ez a véleménye, ugyanakkor az ószövetségben is vannak szövegek, amik a Magyar nyelv segítségével jól értelmezhetőek, tehát a biblia rekonstrukcióban ezek eredetije is benne lehetne.

Persze én sajnos nem értek ehhez, így lehet pontatlan voltam. Összesen kb 4 -5 youtube -ra feltöltött előadást néztem meg Pap Gábortól és többnyire nem ez a téma. Volt kezdeményezés egy rekonstruált könyvgyűjtemény összeállítására és ezek a könyvek olvashatóak valahol?


(Tudom, ezt nem kéne Bibliának hívnom, mivel túlzottan eltérne, de mégis csak kiváncsi vagyok az eredeti vallásunkra)



2019. okt. 12. 18:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nekem tökéletesen megfelel az Új Szövetségben Jézus tanítása.

Krisztus testében amúgy is vannak elhívott tanítók, akik által nevel minket is az Úr, hogy meg is érstük a Bibliában írtakat.

A két nagy parancsolatot meg nem vették ki, meg sem hamisították az tuti.

A Szent Szellemet sem tudják átverni, aki elvezet minden igazságra.


Ézsaiás 55:6

Keressétek az Urat, a míg megtalálható, hívjátok õt segítségül, a míg közel van.

jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!