Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha választanod kellene, hogy...

Ha választanod kellene, hogy te vagy egy számodra fontos ember menjen a gyehenna tüzére, akkor feláldoznád magadat érte? Másokért feláldoznád az örök életed?

Figyelt kérdés
Ha tudod, hogy van élet a halál után, miért nem áldozod fel ezt az életedet?

2019. okt. 14. 22:11
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

"Miért kell népszerűsiteni ezt az Istentelen hazugságot, ami gyalázat Isten szerető személyére?""

Szerintem az sem illik hozzá, hogy enged téged meghalni és eljátsza, hogy nem tehet semmit ő csak egy tehetetlen kis szerencsétlen áldozat. Lehet, hogy így van, csak ne nevezd őt akkor szeretőnek, mert semmivel sem jobb egy olyan Istennél, aki mindenkinek azt adja, amit megérdemel. Vagy te olyan Istenben hiszel, aki beborítja bűnnel a világot és utána megilletődötten hárít. Ő imád téged, minden vágya az új világban legyél, de inkább hagy meghalni és sír.

2019. okt. 15. 18:21
 22/25 KZitus ***** válasza:
53%

Szia


A kérdésed plátói. Isten egyértelmüen választ ad arra, miért nem áldozhatja fel(nem érdemes) magát senki egy másik emberért: Zsoltárok 49:7–9

"senki sem válthatja meg a testvérét, nem adhat érte váltságot Istennek (az életükért fizetendő váltságdíj olyan magas, hogy sosem tudják kifizetni azt), hogy örökké éljen, és ne lássa meg a sírgödröt."

Bár itt az örök életről és nem a gyehenna tüzéről van szó, de az alapelv ugyan az.

Meg sem halhatunk másokért, és életünket sem adhatjuk mások örök megmentése érdekében.

Krisztus volt az, aki meg tudja váltani tökéletes életével az embert mind a haláltól, mind a gyehennától

2019. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Muszáj a jehováknak minden vallásos kérdés alá bemásolt dolgokat írniuk?😑 Nincs saját véleményük?

Most tegyük félre azt hogy nem mi döntjük el az ilyet stb... Ha ott lennék és dönthetnék hogy én vagy egy számomra fontos személy kerüljön a gyehenna tüzére akkor magamat választanám.Nem bírnám elviselni ha egy szerettem égne ott.

2019. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Válaszadás helyett káromolnám a szent szellemet
2019. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy személy van, akinek az üdvözüléséért feláldoznám akár a saját örök életemet is, de csak akkor, ha biztosan tudom, hogy ő nagyon boldog lesz majd ezek után.
2021. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!