Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elképzelhető, hogy a keresztén...

Elképzelhető, hogy a keresztényeket is fogságba fogják vinni, mint annak idején a zsidókat?

Figyelt kérdés

Isten annak idején Izrael életében megengedte a babiloni fogságot, a nép képmutatása miatt, ami jót is tett nekik, hiszen utána abbahagyták a bálványimádást.


A keresztények ma képmutatók. Nem kicsit, nagyon. Többségük csapnivaló, meg tévtanító, és még ostoba is. Főleg a jehovisták, hitgyülisek, stb.


Elképzelhető, hogy a muszlimok fogságba hurcolnak majd egy rakás keresztényt büntetésből, innen Európából?


2019. okt. 16. 19:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

(tipp: véletlenül nem hitgyülisnek tetszik lenni Önnek?)

Az a 2000 év gyönyörű -isteni ihletettségű- európai művészet - amely a kereszténységen alapul - ellentmond annak, hogy "nem néz felé Isten" - ( a görög "ihlet" szó etimológiailag: istentől való áthatottság)

https://www.youtube.com/watch?v=sZriekmIn0E

"Boldogok akiknek a szívük tiszta, mert meglátják Istent."

https://www.youtube.com/watch?v=6D1bzmGPlyw

2019. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

A keresztényeket üldözték? mikor? ja és meddig, ugyan is fordult a kocka, és a magukat keresztényeknek vallók kezdtek el másokat üldözni Jézus parancsa ellenére.


Jézus követőit, vagy is Isten népét, igen megfogják Támadni, de nem a rossz tetteik miatt. Ez lesz amikor Isten végleg lezárja az emberi uralmak korszakát, és Jézus messiási királysága veszi át a hatalmat.

2019. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
lEHETSÉGES! Előszőr összeszednek bennünket, mint a gombákat. Aztán karácsonykor felfeszítenek, mintket az Andrássy út mentén. Olyanok leszünk, mint a karácsonyfára akasztott angyalok.
2019. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#11


Nem vagyok hitgyülis. Semmi közöm ahhoz a cionista szektához, még a feltételezés is sértő. A hitgyüli tévtanítása az, hogy Izrael választott nép a mai napig. Ez azonban hazugság.


Én csak annyit mondtam, hogy az ókorban - az Öszövetség alapján - Isten jobban tartott a kapcsolatot Izraellel, mint a keresztényekkel.


#12


Tévedésben vagy, te történelemhamisító. Az aljas (jehovista) szektàd annyi hazugságot fröcsög, hogy egy ház falát is beborítaná.

2019. okt. 16. 23:11
 15/18 A kérdező kommentje:

Egyébként nem értem a művészi példát.


Michelangelo-t Isten ihlette, amikor megfestette a Sixtus kápolna freskót?

2019. okt. 16. 23:13
 16/18 anonim ***** válasza:

"Elképzelhető, hogy a keresztényeket is fogságba fogják vinni, mint annak idején a zsidókat?"

Azt ugye tudod, h a kereszténység nem egy egy helyen élő népcsoport?


"A keresztények ma képmutatók. Nem kicsit, nagyon. Többségük csapnivaló, meg tévtanító, és még ostoba is. Főleg a jehovisták, hitgyülisek, stb."

Erre megvannak a terapeuták. HA úgy érzed, hogy mindenki hülye, csak te nem, akkor érdemes szakemberrel beszélgetni

2019. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Én csak annyit mondtam, hogy az ókorban - az Öszövetség alapján - Isten jobban tartott a kapcsolatot Izraellel, mint a keresztényekkel."

Erre ne fogadj. Ma már van Szentlélek ... Fogalmad sincs az egészről:)

2019. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Én csak annyit mondtam, hogy az ókorban - az Öszövetség alapján - Isten jobban tartott a kapcsolatot Izraellel, mint a keresztényekkel."

Na tehát szerinted így van. Szerintünk meg nem. Nem érdemes erről többet társalogni, olvass patrisztikát, a skolasztikusokat, a misztikusokat, a szentek életét, ismerd meg Albert Schweitzer életét, Teréz anya életét - és megérted, hogy a kapcsolat erősebb és más jellegű, mint az, hogy Mózes látta az égő csipkebokorban és lehozta a népnek. Más - ma a legegyszerűbb ember is átélheti "Isten lélekben való születését"- ahogy azt a nagy mester, Meister Eckhart mondta.

A művészettel kapcsolatban meg mit nem értesz?

Az ihlet isteni eredetű. Az intuíció is. Tehát nem a természetből nő ki, magátólistenség szerint evolutíve. Hanem a szellemi világból jön. És a művész - aki hatalmas erőfeszítéssel gyakorol egy kifejezési formát - kifejezi, képes rá. Egy formanélküliből lesz egy forma. Aki befogadó - mert nem gyakorolt egy kifejezési formát sem - az a katarzisban éli át ugyan ezt a folyamatot. A katarzis fontos, megtisztító, felemelő erejű. Nagy művészek meg is köszönik, hogy ilyen szépet alkothattak NEKÜNK- Soli Deo Gratia -írta Bach, Haendel minden műve végére.

Bach H moll mise

https://www.youtube.com/watch?v=3C0SztMI9-4

2019. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!