Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik a halálalvásban hisznek,...

Akik a halálalvásban hisznek, azoknak mi a hite a következőről?

Figyelt kérdés

Vannak, akik azt mondják, hogy a halál után, mivel nincs olyan, hogy lélek, illetve a lélek szót az Isten által adott életre értik, egyfajta tudat nélküli alvás következik, és azok támadnak fel, akik ezt megérdemlik. Tehát az ő hitük szerint ki kell érdemelni.

De mi a helyzet azokkal az emberekkel, akik már az anyaméhben meghaltak? Ők nem tudják kiérdemelni az üdvösséget. Akkor nekik ennyi volt az élet, hogy kicsit léteztek és vége? Vagy Isten ad nekik egy lehetőséget? De ha ők bármilyen érdem nélkül megkapják az örök életet, akkor azokkal mi van, akik végigküzdötték ezért az egész életet és a végén derül ki, hogy érdemtelenek rá, mivel a világban annyi kísértés vette őket körbe, hogy sokszor rontottak? Ez ugye a megnemszületettek esetében nem fordulhat elő, hisz nem érintkeztek soha a kinti bűnös világgal.

Van ebben igazság? Ha igen, akkor mi az?


2019. okt. 18. 07:55
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
10# persze, hogy hallottam, de nem ez volt a kérdés. Azokhoz írtam a kérdést, akik azt vallják, hogy ki kell érdemelni az üdvösséget és hoztam kettő példát.
2019. okt. 18. 10:31
 12/24 anonim ***** válasza:

"mi támad fela porladó csontokból, vagy a kremóból összekapart hamuból?"

Válasz:

(1Korintusz 15:35–39) 35 Valaki talán ezt kérdezi: „Hogyan támadnak fel a halottak? Igen, milyen testük lesz, amikor feltámadnak?” 36 Te esztelen! Amit elvetsz, nem kel életre, csak ha előbb elhal. 37 Amit pedig vetsz, az nem a növény, amely majd kifejlődik, hanem a puszta mag, legyen az búzáé vagy bármi egyébé. 38 Isten pedig testet ad annak, úgy, ahogy a kedvére van, minden egyes magnak a maga testét. 39 Nem minden test ugyanolyan test, hanem más az emberek teste, és más a háziállatoké, más a madarak teste, és más a halaké.

(1Korintusz 15:47, 48) 47 Az első ember a földből való volt, és a porból alkották. A második ember az égből való. 48 Amilyen volt a porból alkotott, olyan a többi porból alkotott is,

2019. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Szia,


Én bevallom nem látom az összefüggést a halálalvás hit és az üdvösség kiérdemlése között...


A Biblia - és a legtöbb keresztény felekezet tanítása - szerint az üdvösség Isten ajándéka valahogy így:

[link]

Függetlenül attól, hogy valaki aludt előtte, vagy rögtön ítélet alá került...


Az üdvösség kérdésében érdemes az Igaz Bíróra hagyatkozni, Ő fogja eldönteni az anyaméhben meghalt magzatok sorsát éppúgy mint a sokszor rontókét...


Üdv. Péter

2019. okt. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire érthetetlen a kérdésem? :(
2019. okt. 18. 11:38
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem.

De ha 0%-ot kapok, akkor mit vársz?

Akkor írjon neked részletesebben az, akinek több anyukája is volt.

2019. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Tessék, adtam egy zöld kezet, ha neked ez a legnagyobb problémád.
2019. okt. 18. 13:31
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy embrió vagy magzat meghal az édesanyja méhében, van remény a feltámadására?

Erre a kérdésre egyszerűen az a válasz, hogy nem tudjuk. A Biblia sehol nem beszél közvetlenül arról, hogy mi lesz a vetélés következtében elveszített embriókkal és magzatokkal vagy a halva született gyermekekkel. Mindazonáltal Isten Szavában olvashatunk olyan alapelvekről, melyek érintik ezt a kérdést, és vigaszt meríthetünk belőlük.

A mózesi törvény világosan feltárta, hogy az élet nem a születéskor kezdődik, hanem sokkal korábban

Rámutatott arra, hogy egy magzat megölése halálbüntetést vonhatott maga után. Figyeld meg ezt a törvényt: „Lelket adj lélekért”

Tehát az anyaméhben lévő, még meg nem született gyermek él, vagyis élő léleknek számít.

A fent idézett törvény kimondta, hogy ha egy felnőtt egy meg nem született gyermek halálát okozza, meg kell halnia. Világos hát, hogy egy meg nem született gyermek életének nagy értéke van Isten szemében.

Továbbá több bibliavers is azt tárja fel, hogy Jehova a még meg nem született magzatokra is úgy tekint, mint önálló egyénekre. Például Dávid király ihletés alatt ezt írta Jehováról: „te takargattál engem anyám méhében . . . Szemeid már mint embriót is láttak engem, és annak minden része be volt írva könyvedbe a napokat illetően, melyeken formáltattak”

látja, hogy a még meg nem született magzatoknak sajátos tulajdonságaik vannak, és azt is látja, hogy milyen lehetőségek rejlenek bennük.

Mindent összefoglalva tehát kijelenthetjük, hogy a Biblia egyértelműen azt tanítja, hogy az élet a fogantatáskor kezdődik

Az tűnik a legésszerűbbnek, ha nem bocsátkozunk találgatásokba. Egy dolog azonban biztos: a feltámadás Jehova Istenre tartozik, aki bővelkedik szerető-kedvességben és irgalomban

2019. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
17# akkor nem kell az őrtoronyhoz tartozni, hogy megmentésben részesüljön valaki, hisz ezek a kicsi megnemszületett emberek se nem tagok nem tudtak lenni, se az eredendő bűnt sem tudták megbánni és mivel Isten igazságos, ezért akkor ez másra is érvényes.
2019. okt. 18. 20:48
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

18: Jehova Tanúi nem az örtoronyhoz tartoznak, hanem a Teremtőhöz, és a gyülekezet fejéhez Jézust igyekszenek követni.

az örtorony, mint már sokszor mondtuk, egy havonta megjelenő folyóirat. Az ebben megjelenő cikkek a Biblia alapján készülnek és oktatás jelleggel rendelkeznek.

Nem kötelező elfogadni.

2019. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
19# Márpedig a szervezethez kell tartozni a vezető testület tanítása alapján ahhoz, hogy az embernek legalább esélye legyen, hogy hátha sikerül neki bekerülni az új világba. Nézd, te is tudod, hogy hazudsz és én is. Nem haragszom, mert tudom, hogy nektek így kell viselkedni, ezt tanuljátok és azt mondják nektek, hogy azért kell hazudni, mert egy új, vagy egy idegen még nem képes megérteni a jelenlegi világosságot. Neked ez a normális, már nem működik benned Isten adta lelkiismeret. De van visszaút és hiszem, hogy még neked is van remény. De azt ne várd, hogy amikor hazugságon kaplak, akkor a mások iránt érzett féltő szeretetből nem foglak megcáfolni.
2019. okt. 19. 06:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!