Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek elfogadható, hogy...

Szerintetek elfogadható, hogy ezért nem akarok elmenni a keresztelőre és az esküvőre?

Figyelt kérdés

A napokban meghívtak családon belül egy keresztelőre. Az illető pár a gyerek születése előtt 4 hónappal kötött polgári esküvőt, templomit jövő nyáron akarnak. Előtte évekig éltek együtt élettársakként. A férfi meg sincs keresztelve, a nő igen, de nem sűrűn látni templomban, tipikus kirakat vallásos.

Az én értékrendembe nem fér bele az, hogy valakinek csak színház ez az egész, amihez a templom a díszlet. Ilyen körülmények között nem vagyok hajlandó részt venni a két eseményen, nem szeretném a jelenlétemmel támogatni őket.

Ezt világosan elmondtam a családnak, és most mindenki ellenem van, érzelmileg próbálnak zsarolni, hogy menjek el.

Mit gondoltok erről? Ki mit tenne a helyemben?

Hívő keresztények véleményét várom.



2019. okt. 18. 20:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%

"Ha hívő keresztyén lennél, elmennél. Felebaráti szeretetből. És velük együtt örülnél az örömüknek."

Az igazi felebaráti szeretet nem örül annak, amikor azt látja, hogy egyesek kirakatnak használják Isten házát.


"Boldog lennél, hogy házasságot kötnek."

Csakhogy egyáltalán nem biztos, hogy valóban létre fog jönni a házasság, ha csak kirakatnak kell a templom.


"Örülnél,hogy Isten újabb gyermeke részesül a keresztség szentségében."

Katolikuséknál valakinek őszintén, komolyan vállalnia kell, hogy katolikusnak neveli majd a gyereket. Ha ez a körülmény nincs meg, akkor minek örüljön? Megint annak, hogy kirakatnak kell csak a templom?


"Isten ott lesz. Ő minden keresztelőn ottvan."

Ő mindenhol ott van, igen. Ő ott is ott van, ahol épp kirabolnak egy bankot. És? Ez még nem érv amellett, hogy akkor az adott gyereket kereszteljük meg már most, amikor senki sincs, aki őszintén, komolyan vállalná, hogy katolikusnak fogja nevelni. A pap nem tudhatja, nem ismeri őket. A kérdező viszont átlát a szitán.

2019. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Érthető álláspont, de nem ismerem az emberi kapcsolstsid, és nem tudom megmondani innen, hogy mi volna helyes. Egyrészt amit leírsz, azzal egyetértek, én sem szeretem, ha díszletként használják a vallásomat (*khm* önkormányzati választások *khm*).


Másrészt, én magam is voltam olyan helyzetben, hogy egy emberi kapcsolatot értékeltem többre bizonyos elveimnél, mert mondjuk fontosnak tartottam annyira, hogy megtartsam őt barátomként, mintsem egyedül maradjak a büszkeségemmel.


Na ez az a rész, amit csak te tudsz megítélni, mi pedig nem.

2019. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
42%
#11-es: a mennyországban nemcsak katolikusok lesznek. Az anyakönyvvezető előtt kötött házasság is érvényes Isten szemében. A keresztyénseg nem egyenlő a katolicizmussal.
2019. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Szia! A kérdés az, hogy mi van a szívedben. Mi a fő motiváció a döntésed mögött? Isten szeretetre hív. Szeretet van a szívedben (s úgy ítéled a helyzetet, hogy ez az, ami segíthet nekik megérteni jobban, hogy nem helyes amit tesznek/ahogyan teszik/ahogyan élnek, és imádkozol értük, hogy ezáltal is Isten meg tudja érinteni a szívüket, s egy lehetőség legyen a számukra kicsit magukba szállni Isten előtt) vagy pedig inkább elutasítás (esetleg megvetés is) feléjük? Őszintén, nekem inkább egy büszke hozzáállás jön át a kérdésből, mint egy "aggódó" szeretet a másik lelkéért és örök életéért. De ezt neked kell megvizsgálnod, mi van a szívedben. A kérdésedre a válasz pedig ezen múlik. Isten szeretetre hív.
2019. okt. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%
Kerdezo, en egyetertek veled. Ugyanezt csinalnam a helyedben. Szerintem allj ki a dontesed mellett.
2019. okt. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha igy gondolod,akkor jobb is ha távol maradsz az egésztől.Csak feszültség lenne.
2019. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"#11-es: a mennyországban nemcsak katolikusok lesznek."

Szerintem sem. És?


"Az anyakönyvvezető előtt kötött házasság is érvényes Isten szemében."

Szerinted.

Szerintem meg nem tudhatod.

Egyébként meg nem csak az a kérdés, hogy Isten hogyan látja a helyzetet, hanem az is, hogy az egyszerű emberek mit hogyan látnak.

Katolikus szempontból igen, érvényes házasságnak tekintjük az anyakönyvvezető előtt kötött házasságot - na de csak nem katolikusok esetében, vagyis tiszteletben tartjuk, hogy ők egymást választották, ők nekünk akkor már tabu, mert foglaltak.

Ha bármelyik fél katolikus, akkor ő viszont formára van kötelezve, ami azt jelenti, hogy nem köthet "házasságot" félévente mással (amit a polgárjog alapján akár meg lehetne csinálni), hanem neki a katolikus egyház tudomásával, jóváhagyásával kell házasságot kötnie, és akkor az őt élete (vagy a másik fél élete) végéig köti (ugyanúgy, mintha másik katolikussal, katolikus szertartás keretében kötött volna házasságot).


"A keresztyénseg nem egyenlő a katolicizmussal."

Nem is mondta senki. A kérdést viszont kimondottan a katolikusokkal kapcsolatban tette fel a kérdező.


(Egyébként meg nem csak azok keresztények, akik "keresztyéneknek" nevezik magukat, hanem a katolikusok is. Ezt csak így, zárójelben.)

2019. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"mintsem egyedül maradjak a büszkeségemmel"

Szerintem a kérdező esetében nem egyszerűen büszkeségről van szó, hanem sokkal többről, mint ahogy az én esetemben is így volt. Én elmentem végül arra a bizonyos esküvőre, amit szerintem nem lett volna szabad megtartani (mert szerintem azon nem jött létre házasság), azért, mert a saját testvéremről volt szó. De előtte elmondtam neki kerek perec, hogy mit gondolok. Meg utána is, mert újra rákérdezett. És azóta is, akármelyik rokonnak az őszinte véleményemet mondom, ha szóba jön a téma. Nem dörgölöm oda folyton a testvérem orra alá (inkább nem is beszélünk komoly dolgokról azóta), meg nem veszem elő én a témát újra és újra mindenkivel, de ha előkerül, akkor - igaz, hogy ott voltam az esküvőn, de - továbbra is csak azt mondhatom, amit már akkor is gondoltam.

2019. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, annak is aki nem ért velem egyet. Sajnos azt látom, hogy nem fogalmazhatom meg egy témáról a véleményemet, mert egyből rám fogják azt, hogy utálatból vagy rosszindulatból teszem, pedig csak arról van szó, hogy nem értek egyet valamiben az illetővel.

Egy keresztelő mindig boldoggá tesz, ebben az esetben viszont semmi mögöttes tartalma nem lesz a dolognak, csak "divat". A gyermeket hiába keresztelik katolikusnak, nem fog kapni vallásos nevelést, hiszen a szülőkön kívül a választott keresztszülők sem gyakorolják a vallásukat, nem élnek "hithez és a vállalandó tisztséghez méltó életet". Isten háza mindössze egy nagyszerű háttér lesz a facebook és instagram képekhez. Ezzel nem tudok azonosulni, nem fér össze az elveimmel.


Pont a családom ilyen "ha hívő keresztyén lennél, elmennél" féle gondolkodása miatt nem akarok elmenni, mert nem szeretem az érzelmi zsarolás ezen formáját.


Annak aki kiállt mellettem, külön köszönöm 🙂 Nagy öröm számomra, hogy bár egyre kevesebben vagyunk, egy közösséget alkotunk és számíthatunk egymásra ❤️

2019. okt. 20. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!