Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A teológia áltudomány? Mi...

A teológia áltudomány? Mi értelme?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok. Nem értem mi szükség teológiát végezni, ha otthon meg lehet a Bibliát ismerni.

2019. okt. 18. 22:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

A fundik által képviselt teológia igen, áltudomány. De van egy olyan irányzata is a teológiának, ahol használják a tudományos eszközöket: ez a "modern bibliatudomány" vagy "magasabb szintű kritika". A Katolikus Egyházban pl. ezt használják.


Te csak azt hiszed, hogy megismerheted... A Biblia egy olyan mű, amely kihalt műfajokban, kihalt nyelveken íródott, rendszerint egy bizonyos történelmi korban, ezek pedig mind meghatározzák a szöveg exegézisét (magyarázatát).


Megfelelő ismeretek nélkül FÉLREÉRTED a szent szövegeket.

2019. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Otthon is felfedezheted a kvantumfizika világát, de elég valószínűtlen, hogy bármit is felfognál belőle.
2019. okt. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 szp72 ***** válasza:
98%

Természetesen mindent meg lehet tanulni egyetemi végzettség nélkül is. Az egyetem mindössze segíti is igazolja az odajárók tudását.


A bibliaértelmezése egyáltalán nem olyan egyszerű dolog, amit a sok ezer felekezet és szekta puszta léte is bizonyít. Természetesen lehet azon vitatkozni, hogy a teológia hasznos-e vagy káros. Mindenesetre a teológián filozófiát ás hitvédelmet is oktatnak, amely segítséget adhat egy ilyen vitában.

2019. okt. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Relative.

A helyes értelmezést Isten mindig kinevezettekre bizta, és segitette. ami nem jelenti, hogy valaki otthon ne érthetné meg Isten szavának némely jelentését. ezért úgy határozott, hogy gyülekezetben a felvigyázok a tanitásra képesitettek tanitják meg az értelmét, és vigyázzák annak betartását is.

Lásd a Bibliában számtalan eset van, hogy sokan lázadtak Isten kinevezettei ellen, és a maguk értelmével magyaráztak. Ezt Jehova nem hagyta szó nélkül, büntetés lett a vége.

2019. okt. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
A történelmnek mi értelme? A kultúrának mi értélme?
2019. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A teológián nem csak a Bibliát biflázzák be.Én is elcsodálkoztam,hogy mi mindent meg kell tanuljanak.
2019. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Ornella Mutti!


Na mesélj, kiket bízott meg Isten a helyes értelmezéssel?


Csak nem az Őrtorony szervezetet, akik úgy fordították le a Szentírást, hogy EGYIKÜKNEK SINCS iskolai végzettsége bibliai nyelvekből, és hírből sem ismerik az olyan tudományos eszközöket, mint a műfaji elemzés?


A nap vicce ez Ornella, hogy bunburnyák módon "gondolkodsz"/


A Szentírást mindig is értelmiségiek gondozták, ilyenek voltak az i.e. előtti szazadokban működő "Nagy Gyülekezet", akik a pontos hagyomány szerint Dániel könyvét összerakták. Vagy az LXX tudósai, az zsidó írástudósok az esszénusoknál, a hellenisztikus műveltségű apostoli és egyházatyák, a művelt középkori papság, vagy a mai tudomanyos fokozattal rendelkező szakértők, akik a Biblia szövegkritikia kiadásain dolgoznak: pl: Nestle-Aland.


Csak a te bumburnyák "gondolkodásodban" fordulhat elő olyan esztelenségy hogy a műveletlen Jehova tanúi, akiknek büdös volt az iskola, valamiféle természetfeletti kiváltsággal rendelkeznek.

2019. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő nem Ornella Mutti. Legfeljebb a férje, ha már detektíveset játszunk.
2019. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha Jézust szeretnéd megismerni, akkor azt a legjobban a négy Evangéliumokban tudod megtenni! A Biblia többi részében pedig csak úgy és annyiban, amennyiben szinkronban van a Négy Evangéliumokban Jézus tanításával!

Jézus megismeréséhez pedig nem szükséges teológiát végezni, mert akik manapság teológiát végeztek, azok a legnagyobb akadályozói annak, hogy Jézus tanai terjedjenek és közismertek legyenek. Ebben a torzításban a legmesszebbre talán a Tanuk jutottak el sajnos, de mindegyik felekezet torzítják Jézus tanait.



"

"Járjak teológiára?


Drága Gyermekem!


A világon azért vagytok, hogy Istent minél jobban megismerjétek, másokkal is megismertessétek, megszeressétek, másokkal is megszerettessétek, és azáltal üdvözüljetek, hogy másoknak az üdvösség útját bemutassátok, felajánljátok!


A teológia ezt a célt kellene, hogy szolgálja. Teszi is ezt úgy, ahogy gyarló tanárai ezt tenni képesek.


Minden iskolában van sok felesleges ismeretanyag, s minden tanulónak önmagának kell megtanulnia azt, hogy hogyan szelektáljon.


Ne feledd! Sokféle teológia van! Mindegyik úgy gondolja, hogy ő a legjobb! Valójában egyik sem az! Mindegyik gyarló emberek próbálkozása annak érdekében, hogy Istenről a hallgatók értelmes képet kapjanak. De az Istent megismerésnek nem ez az igazi útja. A teológiákon Istenről próbálnak ismereteket adni a tanárok, de Istent megismerni csak a szeretet útján lehet. Egy áldozatos szeretetben megélt élet jobban ismerheti Istent, mint akárhány teológiai tanár, akik könyvtárakat írtak tele Istenről!


Az már önmagában erkölcsi súllyal bír, ha valaki teológiára jár! Ezért, ha van lehetőséged, akkor vállald föl, de önmagadat is, gyermekeket is abból a szeretetforrásból taníts, aki Én vagyok, Jézus! Ne a bűnökre tedd a hangsúlyt, hanem arra a szeretetre, amelyet elhoztam közétek, és ami által benneteket tudok élni! (János 14:3(?))!


Országotokban ma a legjobb hittankönyv a ”MERRE MENJEK?”


Megadom azt a címet, ahol ez megrendelhető.


Megáldalak a BÖLCSESSÉG LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 1642

2019. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

A teológia mint olyan, arra való, hogy a vallásokat rendszerezze. Mit jelent az adott vallás, hogy néz ki, hogyan illeszkedik a többi vallás közé, stb.

EZ a része tudomány.

Értelemszerűen ez nem csak a kereszténységről szól!


Elvileg a teológiának NEM a feladata az, hogy a vallás igazságtartalmát vizsgálja.

Ha mégis megpróbálja, és pl. arról nyilatkozik, hogy az adott isten létezik - na EZ már áltudomány!

2019. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!