Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallástudomány szakra felső...

Vallástudomány szakra felső oktatásban milyen feltételek vannak az érettségi vizsgán kívül?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy felsőfokú érettségi kell irodalomból vagy történelemből illetve egy nyelvből közép vagy felsőfokú érettségi de ezen kívül?

2019. júl. 8. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan kiválasztod, hogy melyik egyetem, melyik szak és ott megnézed. Kérdésedben vallástudomány szerepel, kulcsszavak közt van teológia is, nem ugyanaz a kettő.
2019. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ugyanaz a kettő de kapcsolódnak. A kérdés pedig nem az volt,hogy az iskola honlapján írják e vagy sem.Ha nem tudsz valaszolni a kérdésre lapozz...
2019. júl. 8. 21:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki se tud válaszolni, amíg nem jelölsz meg egy konkrét intézményt és egy szakot. Vagy mi találjuk ki, hogy melyik felsőoktatási intézménybe és melyik szakra jelentkezz?
2019. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Debrecen,Vallástudomány alapképzés. Nem igazán tudom hogy mennek ezek a dolgok,csak most tervezgetem,hogy nagyon szeretnék tovább tanulni és ilyen jellegű szakok érdekelnek mint ami vallással,filozófiával kapcsolatos.
2019. júl. 8. 22:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem neked, csak mesterszakban van vallástudomány. Alapképzésben többnyire a szabad bölcsészet szakon lehet specializációként felvenni, majd tovább menni vele Msc-re.

A Debreceni Egyetemen nincs ilyen képzés, csak Szegeden, ELTE-n és a Károlin.

Emelt érettségit a szabad bölcsészethez magyarból vagy töriből kell tenned. Másikból elég közép, attól függ mennyi többletpontot akarsz vinni, illetve lehet még egy tetszőleges idegen nyelvből is emeltezni.

2019. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megnézted viszont ezt magam is megnéztem. És a történelemből tennék emeltet és angolból vagy közép vagy emeltet.Én arra gondoltam a kérdésben,hogy ezeken kívül vajon kell e plusz valami a felvételihez. Vagy egy ilyen szakra ha valaki eléri a pontszámot az érettségivel akkor fel is veszik?! Most persze leszamitva az iskola kapacitását meg a többi jelentkezőt...Csak furcsállom,hogy nem e kell ehhez valami bizonyos alap tudás ilyen téren?!
2019. júl. 9. 15:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Mert egyébként nincsen alap tudásom ezen a területen de idővel szeretném megszerezni illetve párhuzamosan az iskolában.
2019. júl. 9. 15:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá más, csak amiket írtam. Párhuzamosan nem lehet vinni alap és mesterképzést. Ha megszerezted a Bsc diplomát, akkor tudsz jelentkezni mester képzésre, ahol már van vallástudomány. De biztos vagy benne, hogy a vallástudomány az a szak, amit keresel? Mi szeretnél lenni, ha nagy leszel?
2019. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már nagy vagyok.27 éves.Engem ez érdekel és szeretnék továbbtanulni de nem "elhelyezkedés" céljából.Filozófia,vallás,teológia minden ilyesmit szeretnék megismerni.
2019. júl. 9. 15:57
 10/12 anonim válasza:

Írtad az elején, hogy ha nem tudok válaszolni a kérdésedre, akkor lapozzak, de engedd meg, hogy az utolsó hozzászólásodra reagáljak:


Ha nem elhelyezkedés céljából szeretnél egyetemre menni (ahol fontos, hogy legyen róla papírod), akkor én nem igazán mennék ezzel egyetemre. Ugyan én két helyen végeztem (a mesterképzést más egyetemen), de teljesen más területen dolgozom. Nem volt haszontalan, de azért objektív képzésnek kellene lennie mind a filozófiának mind a teológiának. No, ez sajnos nálam nem teljesült, így nem feltétlen volt előnyös. Sajnos ezek nem túl közkedvelt képzések ebben a mai oktatási "rend"szerben.

Ha nem szeretnél ebben elhelyezkedni, akkor én inkább önön magad tanítását javasolnám, rengeteg hasznos könyv, sőt egyetemi előadás fenn van az interneten. Helyi könyvtárban (vagy megyei) is sok témába vágó jó könyvet lehet olvasni. Így legalább kicsit sem tudnának befolyásolni semmilyen téren. Én legalábbis ha választanom kellene már így tennék. Sajnos én még akkor jártam egyetemre, amikor nem volt ilyen sok információ fent az interneten, és már akkor is érezhető volt a szubjektivitás a lektorok részéről. Azóta meg már csak rosszabb lett. De ez csak az én meglátásom.

2019. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!