Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az miért nem tetszik az...

Az miért nem tetszik az embereknek hogy Jehova tanúi nem fogadnak el vért? Vagyis vérátömlesztést?

Figyelt kérdés

Elvégre vannak anyagok amelyek jók a vér helyett.

Ezt olvasd el légyszives mielőtt válaszolsz:

[link]



#vérátömlesztés #Jahova tanúi
2019. okt. 20. 20:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
12%

Az emberek szeretnek beleszólni mások életébe. Különösen ha az érzelmileg befolyásolhat másokat, illetve ha nem egyezik a tömeges nézettel.

Jézus azt mondta erre, hogy:

(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek.. . .

(1Péter 4:2, 3) . . .. 3 Hiszen elég, hogy az eltelt időben a nemzetek akaratával összhangban éltetek,. . .

Jézus tanitványai, követői, kevesen is vannak, és mindig is kitüntek azért, mert nem azonosultak némely dologban az emberekkel, ezért ez felháborpdást is kelt némelyekben.

Sokan nem szeretik ha a megszokott életüket megzavarnák.

2019. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%
Mert csupán csak babona és miatta sokan meghalnak.
2019. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nincs vele bajom.

Nem vagyok jehovatanú, de nekem is beteg kicsit, hogy más vérét vezetik belém. Bár, ha élni akarok, akkor muszáj lenne.

2019. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%

Azért mert teljesen félremagyarázzák a vérevés ószövetségi tilalmát, és nem képesek felfogni, hogy az étkezési célú fogyasztás az nem ugyanaz, mint az orvosi célú szervezetbe juttatás.


Most már lehetnek ilyen anyagok, de ezek már akkor is ezt tanították, amikor nem voltak.

2019. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Utólsó én a mostról beszélek.
2019. okt. 20. 21:49
 6/36 A kérdező kommentje:
Lucifer. Ezek szerint nem olvastad át azt amit fent kértem
2019. okt. 20. 21:50
 7/36 anonim ***** válasza:
90%

1: a vért kizárólag vérrel lehet pótolni, tehát szükség esetén, ha valaki nem kap vért, az meghal. Lásd azokat az embereket, akik élhettek volna, de nem így döntöttek, hanem elhitték az őrtorony embertelen tanítását a vérevésről, amit ráhúztak egy életmentő dologra.

2: nincs olyan, hogy vérpótló, mert az a vér. Olyan van, ami a mennyiséget növeli egy műtét előtt, hogy veszteség esetén maradjon elég. Még ezt is rosszul tudod.

3: mert gyerekek is vannak az áldozatok között és őket Jézus külön kiemelte, hogy mi lesz azokkal, akik bántják őket.

2019. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Akkor az utolsó mondatot ne vedd figyelembe. A többi ugyanúgy áll.
2019. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%
Engem aztán nem érdekel, hogy ők maguk nem fogadják el, ő dolguk. De az már érdekel, ha gyermekek nem kaphatnak vért, mert szüleik babonaságból nem engedik.
2019. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Pls! Valaki megnézte? ŐSZINTÉN!

[link]

2019. okt. 20. 21:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!