Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban igaz lenne ez, vagy...

Valóban igaz lenne ez, vagy csak rosszindulatú pletyka?

Figyelt kérdés
Mégpedig az, hogy állítólag azt tanítják a hitgyüliben, hogy aki beteg gyereket szül, vagy épp beteg lesz a gyereke, vagy ő maga, akkor annak nem elég nagy a hite, tehát ő maga tehet róla. Ezt egy anya mondta nekem, hogy bezzeg az ő gyerekei sosem betegek, mert neki nagy hite van. Ez onnan jött fel, hogy az egyik anyukának beteg babája született és erre írta a hitgyülis anyuka ezt.
2019. okt. 21. 06:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ó :( ez nagyon szomorú :(
2019. okt. 21. 10:26
 12/16 szp72 ***** válasza:
85%

Én is úgy hallottam, hogy tanítanak vagy tanítottak valami ilyesfélét. Lehet talán nem egészen ilyen primitíven, csak az egyszerű hitgyülis hívőknek így jött át.


Végül is van összefüggés a hit és az egészség között, csak nem szoros összefüggés. Nagyobb hitű ember is kaphat kemény próbákat, lásd például Jób esetét, s a kisebb hitű, akár teljesen hitetlen embernek is lehet szerencséje az egészség terén.


Én mindenesetre megkérném azt a hatalmas hitűt, hogy erős hitét bizonyítsa, hiszen az igazán nagy hitűek, mások gyerekét is képesek a hit által meggyógyítani.


Nekem is volt egy ilyen ismerősöm, nem volt konkrétan hitgyülis, de hasonló elveket vallott. Szerinte a katolikusok átkozottak, míg ő fürdött a kegyelemben és az áldásban. Egy napon aztán az egyik fiát halálos baleset érte, azóta egy kicsit árnyaltabban látja a hit és a megpróbáltatások viszonyát.


Szép dolog ha valakinek nagy hite van, de aki azt hiszi, hogy áll vigyázzon, hogy el ne essék. A pislákoló mécset nem oltjuk ki, a megroppant nádszálat nem törjük össze. Az erősebb hitűek biztassák a gyengébbeket, s imádkozzanak értük, de kár hetvenkedni a saját hitükkel, mert lehet csak szerencséjük volt.

2019. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én simán el tudom képzelni. Olyat is hallottam már,hogy a számukra nem kívánatos személyekre átkot mondanak,főleg Németh Sanyibá. Imában azt kérik,hogy Isten verje meg őket valahogy.
2019. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Én mindenesetre megkérném azt a hatalmas hitűt, hogy erős hitét bizonyítsa, hiszen az igazán nagy hitűek, mások gyerekét is képesek a hit által meggyógyítani."


Ez fantasztikus ötlet! Ezt fogom meglépni.

2019. okt. 21. 12:13
 15/16 Középút ***** válasza:

nem olvastam el az eddigi válaszokat csak a hirtelen reakciómat írom le:


Ha ez igaz, akkor miért nem haltak még ki a hitetlenek?

Ezzel szemben Krisztus költői kérdése azt sugallja, hogy ugyancsak megfogyatkoznak az Ő eljövetelére:

Luk 18:8 ... Mindazáltal az embernek Fia mikor eljő, avagy talál-e hitet e földön?

2019. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos ez nem pletyka, hanem a valóság. 24%-os szektatag például folyamatosan átokról beszél a katolikusok kapcsán.
2019. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!