Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus magára vállalt...

Ha Jézus magára vállalt minden bűnt a kereszten, akkor miért létezik a halál, mint jelenség még most is?

Figyelt kérdés
Bocsi, új vagyok a témában.

2019. okt. 22. 10:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem alapból ott kezdődik, hogy Jézus nem isteni teremtmény. Hiszen amikor megkérdezték tőle, mikor jön el a végítélet azt mondta "Azt csak a mennyei Atya tudja".

Tehát---> Jézus nem lehet isten, mivel nem tud mindent.


"Ott ül az Atyaisten jobbján, onnan jön el ítélni élőket s holtakat" Ez van benne a hitvallásban. De könyörgöm... Isten megteremti saját magát a földön, majd a saját vállán ül? Nonszensz.


Egy próféta volt, aki tiszteletreméltó és igaz dolgokat tanított a szeretetről és a megbocsátásról amiért halállal lakolt. Ezért tisztelni kell a személyiségét, tetteit de a köré épült imádat nem elfogadható szerintem.


Nem, nem vagyok Jehova tanúja se nem keresztény, se muszlim. Csak egyszerűen nyilvánvaló az igazság. Jártam hittanra, de ott is túl sokat kérdeztem... :D


Tényleg nem szeretnék senkit sem megbántani, csak objektíven tanulmányoztam a vallásokat és ezt szűrtem le.

2019. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Ádám nem létezett, a teremtéstörténet szimbolikus történet. Ez a szó, hogy "adam" azt jelenti, hogy ember. A teremtéstörténet tehát nem "Ádám és Éva", hanem az emberiség bűnbe esését meséli el, szimbolikus nyelven, akit Ádámék jelképeznek.
2019. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

"Jézus nem lehet isten, mivel nem tud mindent"


Jézus abban a formában istenember volt, vagyis voltak korlátai. Az Atya nem lett ember, tehát neki nem voltak korlátai. De ettől még - az eredeti keresztény tanítas szerint Jézus személyében - Isten járt a Földön általa. Másrészt az Atya nagyobb, mint a Fiú, viszont a Fiú egylényegű az Atyával, vagyis teljes jogú Isten. Ahogyan az ember apának is ember gyereke lehet, úgy az Atya Istennek is Isten Fia lehet.


Tehát de, teológiai értelemben Jézus maga Isten.

2019. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Jezus magaravallalta a buneink bűnteteset de nekunk el kell fogadni, akkor lehet a mienk. Ha nem fogadjuk el a megvaltast akkor az orok halal-ami a biblia szeint a pokol nem lesz rank ervenyes, megmenekulunk
2019. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Mit ér a teológiai értelem egy olyan közösségben ahol az emberek 90%-a nem ismeri rendesen a vallását?

Amikor képek és szobrok előtt borulnak le, Máriához és egyéb szentekhez imádkoznak közbenjárásért, mikor az egyedüli közvetítő Isten és ember között Jézus?

Amikor rózsafüzért és csotkit/komboszkinit használnak imához, éheztetik, korbácsolják és sanyargatják testüket, hogy feloldozást nyerjenek?

Amikor a pogány ünnepeket beolvasztották a kereszténységbe, hogy megtérítsék az embereket?


Valahol a muszlimokkal értek egyet.


EGY Isten van. Semmihez sem fogható, és el nem képzelhető. Emberi értelemmel fel nem fogható könyörületes és megbocsátó szerető Isten.


Szeretem amikor Jézust és Istent ábrázolják. Miért kell? Csak egy hamis képet ad vissza, hisz senki se tudja, hogyan nézhetett ki Jézus, nem hogy az Atya...


Az igazság fáj és dühíti azt aki nem meri befogadni. Ezért pontozzatok le nyugodtan. Ha ezzel úgy gondoljátok elégtételt vesztek :)

2019. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

:)

2019. okt. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A 14es leirta a valaszt
2019. okt. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
mert a bűnnel való hajlamot örököltük, ez azt jelenti, hogy a test bűnös és mi szülöttei vagyunk a két első embernek a Földön. Ezért a test meg kell halljon.. a léleknek azomban el kell számolnia a bűnnel és a sok sötétséggel, amit élete során magába zárt, ezért van a pokol, mint büntetés az embereknek hagyva.
2020. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!