Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A világ hány százaléka kárhoza...

A világ hány százaléka kárhozatik el mostanában?

Figyelt kérdés
Elég sokan vannak akik más vallást követnek.
2019. okt. 25. 00:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
33%
Ha lehet hinni Jézusnak, akkor az elkárhozók a széles úton járnak, azaz a többség. Egy csecsemő korában "kereszténynek" (katolikusnak, reformátusnak) keresztelt ember sem biztos, hogy üdvözül.
2019. okt. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Ezt csak Isten tudhatja.
2019. okt. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
27%
1# te szerencsétlen, Jézus azt mondta, hogy sokan vannak rajta, nem azt, hogy a többség! Nem szégyelled magad, hogy Istennek képzeled magad????
2019. okt. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Kedves hármas, türelem, szelídség. Nem vagyok Tanú, de az elsővel értek egyet. Abszolút nem mondott hülyeséget. A sokan értelmezhető többségnek is. A világot megfigyelve a többség nem született újjá Jézusban. És a csecsemőkeresztség sem jelent semmit, ez egyértelmű a Bibliából. Más kérdés, h a hívők szülők gyermeke miattuk szent, stb... De a gyermeknek felnőttként vallást kell tenni Jézusról és újjá kell benne születni
2019. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

2-ben a tűpontos válasz.

Minden más % találgatás egy nézőpont, nem az Igazság.

2019. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 szp72 ***** válasza:
96%

"Valaki megkérdezte tőle: Uram, ugye kevesen üdvözülnek? Ezt válaszolta neki: Igyekezzetek a szűk kapun bejutni, mert mondom nektek, sokan akarnak majd bemenni rajta, de nem fognak tudni." (Lk 13,23-24)


Jézus valójában nem válaszol a kérdésre. Sokan lesznek, akik végül nem jutnak el az üdvösségre, de mivel Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön (1Tim 2,4), így ehhez a célhoz képest az egy elkárhozott is túlságosan sok.


Jézus a pontos számok helyett a törekvés fontosságát hangsúlyozza. Mindegy, hogy sok vagy kevés, te ne legyél köztük, te aki ismered a szűk kaput, menj be rajta, amíg nem késő. Ha valaki esetleg saját hibáján kívül nem ismeri a szűk kaput, az felmentő körülmény lehet, de Jézus pont olyanokat hoz fel példának, akik nagyon is ismerték a szűk kaput. A szöveg ugyanis így folytatódik:


"A ház ura feláll és bezárja az ajtót, ti meg kint maradtok és zörgetni kezdtek az ajtón: Uram, nyisd ki nekünk! Akkor azt fogja nektek mondani: Nem tudom, honnan valók vagytok. Ti bizonygatjátok: A szemed láttára ettünk és ittunk, a mi utcánkon tanítottál. De ő megismétli: Nem tudom, honnan valók vagytok. Távozzatok egy szálig, ti gonosztevők! Lesz sírás és fogcsikorgatás, amikor Ábrahámot, Izsákot, Jákobot és a prófétákat mind az Isten országában látjátok, magatokat meg kirekesztve. Jönnek majd keletről és nyugatról, északról és délről, és helyet foglalnak az Isten országában. És íme, vannak utolsók, akik elsők lesznek, és vannak elsők, akik utolsók lesznek." (25-30)


Akik kint rekedtek, nagyon is hallották Jézus tanítását, az ő utcájukban tanított. Senkit sem ítélnek azért, amit nem tudott, hanem nagyon is a saját szavai alapján. (Mt 12,37)

2019. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#5 Ez fáj... Elég buta semmitmondó válasz amit mindenre lehet használni. Ráadásul vannak statisztikák és komplett országok amiket ki lehet zárni. Mond inkább azt hogy "Isten tudja a pontos számot, kérdezd meg tőle."

Mind a három válasz egyenértékű azzal mint ha nem is válaszolnál. Nem tesz jót az ha megerősíted abban hogy egy buta is semmitmondó válasz helyénvaló.

2019. okt. 26. 10:29
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezőt idézem: "#5 Ez fáj... Elég buta semmitmondó válasz amit mindenre lehet használni. Ráadásul vannak statisztikák és komplett országok amiket ki lehet zárni. Mond inkább azt hogy "Isten tudja a pontos számot, kérdezd meg tőle."

Mind a három válasz egyenértékű azzal mint ha nem is válaszolnál. Nem tesz jót az ha megerősíted abban hogy egy buta is semmitmondó válasz helyénvaló."

---

Hogyan mondod, fiacskám? nekem szántad? (milyen három válasz? #5 -mert csak egyet szóltam) Miért gondolod, hogy statisztikákkal ki lehet mutatni, mi történik a halál után? ? ? ?


"Mond inkább azt hogy "Isten tudja a pontos számot, kérdezd meg tőle." "

Ne mondd kérlek, hogy a válaszolók mit válaszoljanak, mert még azt hisszük te vagy a Teremtő Atyaúristen személyesen.

Mondd - az 2 db d,



"Elég sokan vannak akik más vallást követnek."

Milyen más? És megint csak Jóistenhez van szerencsénk, hogy tudod ki mikor hány % -ban kárhoztatik el?

2019. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező, a 2-es válaszadó vagyok.

Feltettél egy kérdést, ami nem is olyan rossz, de a választ élő ember nem tudhatja. Ha mondok egy számot, akkor kérdeznél, hogy hogy jutottam erre? És ha nagynak tartod, akkor vajon Istennek mennyire sikerült a terve?

2019. okt. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Ha mondok egy számot, akkor kérdeznél, hogy hogy jutottam erre?"

Ha mondasz egy számot, és megindoklod hogy jutottál erre az mindenképpen egy jobb válasz lenne bármennyire is tévednél a válaszoddal kapcsolatban. Nyilván ilyenkor támadásnak vennéd azt ha valaki nem értene egyet veled. De ezt vitának hívják és sokkal több értelme van mint lezárni az egészet egy cáfolhatatlan de semmitmondó válasszal amivel semmivel nem jutottunk előrébb.

2019. okt. 27. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!