Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A világ hány százaléka kárhoza...

A világ hány százaléka kárhozatik el mostanában?

Figyelt kérdés
Elég sokan vannak akik más vallást követnek.
2019. okt. 25. 00:42
1 2 3
 11/26 világvége1 ***** válasza:
60%
Majdnem mindenki. Mindegy, milyen vallást követnek, mert gonoszok.
2020. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
56%

Én nem hiszek Istenben. De ha létezne akkor szerintem a hozzád hasonló (civakodó - kicsinyes - képmutató) álkeresztények biztos, hogy a legrosszabb helyre kerülnének.


Így nézve sokkal esélyesebb, hogy egy muszlim vagy egy buddhista a "mennyországba" kerülve élvezheti az üdvözséget mert neki az egyetlen bűne az volt hogy más néven szólította az istenét.


Nem attól lesz valaki jó ember, hogy hány miatyánkot mormol el és nem is attól, hogy minden vasárnap az első sorban ül a templomban miközben gyűlölködik és másokat lenézve mindenki fölé helyezi magát.


Ha én lennék Isten és betartanám a saját szabályaimat a mai kereszténység 98%-a azonnal menne a pokolba.


Remélem érted mire gondolok, kedves kérdező.

2020. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
28%
Remélem érti a kérdező mire gondolsz, kedves kereszténygyűlölő, vaktában ítélkező 12-es. Mázli, hogy nem vagy istenség. mert honnan a lótüdőből is tudnád, hogy "98%" képmutató? meg aztán mi közöd is van más hitéhez? A sajátoddal van bensőséges kapcsolatod - azzal kéne ám foglalkozni.
2020. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nem gyűlölet vezérelt a hozzászólás megírásakor ugyanakkor meg kéne értenünk végre, hogy nem azért kell jót cselekedni mert ellenkező esetben megbüntet egy fehérszakállú égi varázsló.
2020. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

nekem nincsenek statisztikai adataim, de ismerőseim közül senki sem gondol ilyen ostobaságot. Jónak lenni jó - ilyen egyszerű ez. Minden elismerés, jutalom, fizetség nélkül - még a hétköznapi, gyakorlati életben is így teszünk. Más az üzlet: amikor valamit ellenértékért teszünk. A morális jó, az alapállás az embernek adott, velünk születik, ajándékba kapjuk, és működik, ha nem rontják el a szocializáció alatt.

Csak kizárólag naiv materialista, tájékozatlan alakok - akik mellesleg a gyakorin felülreprezentáltak - beszélnek felhőn-ülő kaporszakállú bácsi, varázsló stb -ről, egyetlen vallás egyetlen hívője nem gondol ilyet. Középkorban sem gondolt senki ilyet. Hisz más az ábrázolás. Vajon valaki azonosnak tartja a festett almát azzal, amit a fáról leszakít és megeszik? nem hiszem.

A legtöbb ember érzi, hogy egyszerűen "csak úgy" jónak lenni jó - ez csendben működik, mert nincs bulvárlapban hírértéke -ott persze a bűnözők, gazemberek szerepelnek, de valójában kevesen vannak

- eljutni ahhoz ahogy József Attila mondja két hexameterében:

"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."

2020. jún. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
jaj de siettünk lepontyozni 13-at - nosza rajta csak így tovább! taníthatatlan alakok, hajtogassátok a sötét ostobaságaitokat, nagy ívben teszek rá
2020. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Sajnos még mindig nem látod be, hogy te vagy az egyetlen aki forrong és gyűlölködik, miközben minden lehetséges eszmét megszegsz amiről a hitednek szólnia kéne.

Jobb és bölcsebb embernek tartod magad a vallásod miatt, holott az ateisták többsége százszor hűebb a keresztény értékrendhez mint te.

2020. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

jól van leülhetsz,ez zéró, elképesztő a 17 - mit képzelsz magadról? Semmit sem tudsz rólam, a hitemről, (nem is fogod tudni, mert nem lepcses-szájú idegenekre tartozik)- mégis mit elemezgetsz itt ?

Egyedül a keresztényellenes mánia beszél belőled, minden tudás nélkül. De nem baj, hidd ezt, most igen divatos dolog ez. Meg aztán mániából nehéz kimozdítani valakit, tudom. Hidd azt, hogy minden keresztény hülye. és azt hiszi felhőn ülő bácsinak kell megfelelnie. nem érdekel tovább.pá

2020. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy minden keresztény hülye. A nagymamám is az mégsem tartom ostobának. Te viszont minden hozzászólásoddal igazolod a véleményemet.
2020. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igazad van mindenben Kuksikám. Ha jelen lehetek a szentté avatásodon, megemlítem, milyen sok üres frázist tudsz néhány sorba sűríteni! Ez már művészet!
2020. jún. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!