Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek melyiknek van igaza?

Szerintetek melyiknek van igaza?

Figyelt kérdés

Beszéltem több baptista vezetővel is.

(Én vallásos családban nőttem fel.)


Nincs barátnőm és nem tudom, hogy mit tegyek.

Az egyik amit ajánlottak, hogy imádkozzak és bízzak Istenben.

A másik, hogy ismerkedjek lányokka,l és "oldjam meg magam".


Szerintetek melyiknek van igaza?


2019. okt. 27. 01:14
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindkettőt. Ha imádkozol, de otthon vagy a négy fal között, nem hiheted, hogy nagy esélyed lesz arra, hogy barátnőket szerezz.


Imádkozz, de ne csak azért, hogy legyen barátnőd, hanem azért is, hogy te is jobban el tudd fogadni magad, hogy felszabadultabb legyél. Bízd az Úrra a szorongásod okának megoldását, akkor sokkal nyitottabb leszel, és könnyebben megy a barátkozás.


Ezt a nyitottságot, tiszta szívűséget mások is megérzik, és szívesebben barátkoznak veled.


Szóval a kettőt együtt.

2019. okt. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Az elsőnek: de jól zárd is be az ajtót lakattal is, hogy ne tudjanak egymást taposva sikítva behömpölyögni a lányok. A postaládáról kapard le a neved, hogy csak az igaz ima vezessen el hozzád.

Ha egy lány megszólít, csak imádkozzál. Tudni fogod a csendbe, hogy őt szánt-e neked az Úr. Csak Jézus számít és a külsőtök. Nem kell megismernetek egymást.

2019. okt. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ööö, miért is zárná ki egyik módszer a másikat, kérdem félve?


A "kinek van igaza"-típusú hozzáállás e kérdéskörben sehova se vezet, jegyzem meg.

2019. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Oldd meg magad, közben imádkozz ha akarsz. Tudod, segíts magadon, és Isten is megsegít.
2019. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

H érted, hogy melyiknek van igaza???

Mindkettőnek, méghozzá teljes mértékben.

Ha én még mondanék, azt is a többivel kizárólagos ellentétként akarnád beállítani??? O.o

2019. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Ora et labora!

IMÁDKOZZÁL, hogy célod tiszta legyen ÉS DOLGOZZÁL, hogy elérjed!

2019. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hú mennyi köcsög.
2019. okt. 27. 23:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő igaz. Fontos imádkozni, hogy a megtaláljuk a megfelelő párt magunknak, de ehhez tenni is kell. Ugyanaz, mint az álláskeresés. Ha csak ülsz otthon és vársz, hogy becsöngessenek egy munkalehetőséggel, akkor az hiábavaló. Isten sem ezt szeretné. Ahhoz, hogy legyen munkád, neked is kell lépéseket tenned.
2019. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!