Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Harry Potter könyveket...

A Harry Potter könyveket miért akarták elégetni keresztény csoportok a 90-es években?

Figyelt kérdés
2019. okt. 30. 03:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
2019. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"Egy Tennessee állambeli római katolikus iskolában levették a frissen megnyitott könyvtár polcairól JK Rowling Harry Potter-könyveit, mert egy helyi lelkész szerint a regényekben szereplő átkok és varázsigék igaziak, és ha bárki elolvassa őket, gonosz szellemeket idézhetnek meg, írja az Independent."


Köszi előző. Rég nevettem ilyen jót😅😁😁😁😁 Úgy látszik akkor csak nekem nem működnek az átkok, pedig mennyit próbáltam. Biztosan nem Vingardium levióoósza hanem Leviossssszaaaaa. Megyek haza gyakorolni. Lelkész bácsi mondja biztos úgy van😁😁😁😁

2019. okt. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#29 #30

1. isteniti? mint balvanyozza? hogy erted? mert nem tekint a magiara istenkent, es minden reszben lathato hogy a magiatol felsobb dolgok is vannak, egyszoval nem lehet mindenhatova valni semmilyen magiaval sem

(#30 olyan ertelmu magia amikrol Bibliaban is szo van)

2. szexualitast! es azt valoban, meghozza fiataloknak, gyerekeknek, minden reszeben fellelhelheto, de nem kozponti tema, filmekben jelenik meg eroteljesebben termeszetesen, konyvben inkabb romantikahoz all kozelebb, de az ember szexualis leny...

(homoszexualitas is szexualitasba tartozik, de egyik reszben sincs jelen ez, de ha megis akkor pontosan sorold oket hol mikor van szo homosagrol, es meghozza annak reklamozasarol(!) - vagyis hogy nagyon helyes jo dolog, jobb mint a heterosag

3. (es #30) pont hogy ero a gyengeseg! igaz kisse elvonatkoztatva a fogalmaktol, a lenyeg itt az onzetlenseg, szeretet, szerinted ezeket hogy lehet erovel, eroszakkal? (#29)

4. inkabb arrol van szo mint 1.-nel hogy a gonosz(sag) nem erosebb, lasd SW-ben is...

5. #30 +1 igen, jo lenne tudni mire gondolsz, 10 parancsolatra? vagy egyeb torvenyekre? (azok megszegesere)

"+1". lehet, es? amugy Dumbledore homosagarol is jo lenne tobbet tudni, ennyit emlitett csak? pontosan hogyan? valoban az iro, vagy csak szajaba adtak hamisan? reszletezte is? miert tartotta fontosanak megosztani? ujabb muveiben ki fog bontakozni? vagy mindeg "colibatusban" elt inkabb? tehat a homosagat nem elte ki, igy mi is a problema? pusztan aki homo erzesu az onmagaban is bunos es elkarhozni tud csak?

gondolom valami NeonNacy gondolkodasu lehetsz aminek megvannak ma a hatarai


#31,2,3 lehet :D de ettol meg lehet egesz hasonlo gondolatvilagu, es sajnos sokan vannak akik valoban ilyenek

ez utani valaszokat nem olvastam nem fogom


Kerdesrol annyit, hogy ki tudja, biztos ok is unatkoztak


igazabol azt nem ertem hogy sose hallok olyanrol hogy valoban nem mesenek szant bunos konyveket egetnenek, ezosokat, okkultokat, olyanokat amik a bunoket valoban helyeslik es arra biztassak olvasot, arra hogy kulonbozo szertartasokat vegezzenek... megidezesek, szeanszok, atkok, rontasok, joslasok es hasonlok

azok mind rendben vannak? pusztan a bulvar hetkoznapi ezoteria, babonak is?

Biblia, tehat Isten pont ezek ellen Tanit, vagyis ezekrol kellene hallani ha mar konyvet egetnek

nem pedig a valoban meseknek szant konyvek egeteseit

akkor mar miert nem filmeket egetnek? pl.

(lehet szoktak, de nem hallottam meg)


Xy4

2019. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
52%

Mit szólnátok ha én meg bibliát égetnék? Könyvégetés? Gyűlölködés? Sok minden fér rá a keresztény képetekre.


Sok ateista fejlettebb értékrenddel lètezik. Unalmatokban már egyvtiniregény gyerekboszorkányaiban is a sátánt látjátok. Gyerekek, varázsloiskola, gonosz karakter, mesebeli lények. Mi olan borzalmas ebben? Ennyi erővel tiltsátok be a Thomas a gőzmozdonyt

2020. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!