Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szemszögből nézve...

Keresztény szemszögből nézve miért nem elfogadott a Harry Potter, vagy a Gyűrűk ura film?

Figyelt kérdés
Mivel befolyásolja a gyerekeket?

2014. márc. 25. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2%

Nem tudom, hogy a keresztények, hogy ítélik meg. De én sem engedtem a gyerekeimnek megnézni. Igénytelen, erőszakos jelenetek sora, gagyi fantasztikummal. Csak rombolja a fiatalok ízlését.

Akkor is, ha "siker."

2014. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Én csak a Gyűrűk Urához szólnék hozzá. Az, hogy a filmet erőszakos jelenetek tarkítják, azt duplán aláhúzom, így igaz. Dehogy igénytelen, meghogy "gagyi fantasztikum"? :O


Tolkien mestert így leírni? Ha fantázáról beszélünk, na akkor ő viszi a prímet, vagy mondj csak olyat, akit egy napon lehetne vele említeni kis jóindulattal?

Látványvilág? Hát, tudok néhány ilyen látványvilágú filmet mondani, de nem sokat. Gyönyörű tájakon játszódik, a karakterek kidolgozottak és jól megcsinálták.

2014. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Tolkien mikor belecsempészte a kereszténység alapértékeit ebbe a műbe akkor ügyelt arra hogy a vakhitűek ne vegyék olyan egyszerűen észre. ;)
2014. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Gagyi!? :D hááát....

Erőszakos!? Akkor a Bibliát se kellene a gyerekek kezébe adni. Nem? :)

Tolkien meg tényleg kitett magáért,ezt lássuk be,amit ő írt az nem csak siker hanem egyedi.

Egyébként egyetértek a 2 és 3 as válaszolóval.

2014. márc. 26. 01:19
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Igénytelen, erőszakos jelenetek sora, gagyi fantasztikummal. Csak rombolja a fiatalok ízlését." ?!?!?

A Gyűrűk ura Tolkien életműve. Rengeteg időt beleölt, ami meg is látszik, hiszen nagyon komplex világgal rendelkezik, több nyelvet is írt hozzá. Persze, aki a könyvet még csak kezében sem fogta, és a filmből is csak annyit tud levonni, hogy "hőő, csúnya orkok kibelezik egymást", azt csak sajnálni tudom.

Erőszakról meg annyit, hogy a Biblia is tele van erőszakos, véres "jelenetekkel", főleg ami az Ószövetséget illeti.

És ahogy korábban is írták már, Tolkien világa mondhatni keresztényi. Persze, mint mondtam, ha csak gyilkoló orkokat látsz benne, akkor ezt nehéz meglátni, de ha megpróbálod mélyebben elemezni, láthatod, hogy milyen mély gondolatokat is tartalmaz.

A Harry Potter pedig..Bár nem hasonlítható a Gyűrűk urához, szerintem szintén egy élvezhető mű. Itt is nagyon sok tanulság, jó gondolat van, csak ugye nem mindegy, hogy mit akarsz látni.. Sok kereszténytől hallottam, hogy "azt nem szabad olvasni, mert az okkult". Háát..Okkultként emlegetni a Harrry Pottert elég abszurd dolog :D

Na, de bocsi a kisregényért, minden jót ^^

2014. márc. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 yuda ***** válasza:
4%

Keresztény szemszögnek azt nevezzük, ha egy hívő egyetért Istennel. Látja, hogy Istennek mi valamiről a véleménye és ugyanúgy gondolkodik azokról.

Egyszerűsítve: szereti az igazságot, gyűlöli a gonoszságot.

Biblia egyértelműen beszél arról, hogy átkozott az az ember, aki a jót gonosznak mondja, a gonoszt pedig jónak.

más szóval megcseréli a pólusokat.


Ennyi bevezetővel az említett filmekről bibliai, tehát isteni szempontból.

A varázslás, a mágia használata, maguk a mágusok, -és itt függetlenül attól, hogy ki szerint vannak jó varázslók és rosszak, mert Isten szerint nincs ilyen, -tehát az a probléma alapvetően ezekkel a filmekkel, hogy bár fantasztikusan ki van dolgozva, mégis amire utaltam: feje tetejére állítja a bibliai igazságokat.

Ezekben a filmekben megjelennek jó mágusok, varázslók és ez teljes egészében biblia=igazság ellenes.

Jónak állítja a rosszat.

Ha bibliai szempontból nézzük, akkor feltételezi, hogy vannak a sátáni erőket használók=varázslók között jó emberek, akik a sátáni forrású erejüket=varázslásukat jóra akarják használni.

Na ilyen nincs a való világban, viszont ez képes torzítani főleg a fiatal=befolyásolhatóbb lelkeket abba az irányba, hogy nyitottak legyenek ilyen lehetőségre.

Senki ne gondolja, hogy sátánnak jó szándéka van az emberiség felé!!!

Ez a probléma.


Valóban vannak a való világban is fehér-, vörös- és fekete mágiát használó személyek. Nem kell benne hinnetek, attól még vannak. Fel is bérelik őket különböző feladatokra: sport, politika...stb.

Fehér mágiát szokták úgy definiálni, hogy jóra használják a "tudásukat", pl. gyógyításra. Köszönöm szépen, de magam részéről sátán "jóindulatára" nincs szükségem :D

Róluk talán ennyit.


Biblia egyértelműen leírja, hogy a természetfelettinek két forrása van. Isten és sátán.

Mindkét táborhoz tartoznak emberek és a varázslás egyértelműen sátáni, ördögi, rossz, átkozott dolog. Nem olyan cuki, aranyos mint a filmekben megjelenő szereplők.


Úgy gondolom, lehetne még ezt bőven részletezni, de aki akarja, ennyiből is látja a veszélyét. Aki pedig ellene mond, az úgyis megtenné, ha egy regényt írnék belőle.

itt már sokszor kiforrott vélemények vannak mindkét táborból.

Azok, akik hitelesen és őszintén élik, ill. akarják élni a hívő életüket, nem akarnak semmi olyanhoz nyúlni, ami szennyezett, mert tudják honnan jöttek és hová mennek.

Általában azok fogadják el jónak az ilyen filmeket.

Ők vagy nem keresztények egyáltalán, vagy csak névleges keresztények, de ez gyakorlatilag ugyanúgy nem jelent számukra semmit, csak hogy tartoznak valahová. Úgy gondolom, magukat minősítik.


Van Istennek ereje, hatalma, -sokkal nagyobb, mint sátáné, hiszen Isten mindenható, az ördög pedig teremtmény! és Jézus és tanítványain keresztül is történtek csodák és ez folytatódik mai napig, mert vannak ma is tanítványok...és Jézus is él....és Isten köszöni szépen jól van. :D

Alig várja, hogy valakik hozzá jöjjenek és megszabadítsa őket a nyomorgatónak kezéből.


50.Zsolt.

....Isten vagyok én, a te Istened.

...

És hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem.

2014. márc. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mulder614 ***** válasza:
16%
A Harry Potter például a boszorkányságon alapul éppen ezért nem néztem meg egy részét sem még. És kerülök minden démonos boszorkányos vagy mágiás filmet.
2014. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mindkét könyv és film mese. Ilyen alapon nem mesélhetnénk sem klasszikusokat, sem népmeséket, hiszen mind csodákról és varázslásokról szól. Nem kell átesni a ló túlsó oldalára. A gyereknek azt kell megtanítani, hogy helyén kezelje ezeket a dolgokat.
2014. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!