Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen módszertant alkalmaznak...

Milyen módszertant alkalmaznak Jehova tanúi értelmi fogyatékos személy tanulmányozásakor?

Figyelt kérdés
Illetve egy értelmi fogyatékosnál mi alapján döntik el, hogy bemerítkezhet?
2019. okt. 30. 17:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
37%

" És hogy megy el egy autista prédikálni? "


Pedig leirtam, hogy az ilyen személy nem teszi azt a szolgálatot, és nem is keresztelkedik meg. Jehova megmenti, hiszen nem aljas a Teremtő, hogy egy kalap alá vegye az egészségesekkel. Sőt, ha a gyermek szülei nem Tanúk, akkor kicsi a valószinűsége, hogy a szülei Jehova Tanúi gyülekezetébe elmennének, mivel a gyermek nem is tudna ebben dönteni.

2019. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
23%

"Ti kiküldtök egy beteg embert, mert zavar titeket?????"

Nem kiküldjük, hanem azért van kis terem is kialakitva, hogy a kisgyermekesek, és az ilyen személyek is részt tudjanak vanni a gyülekezeten. S ez nem azért van mert minket zavar, hanem egy programot nem lehet megtartani, ha erős gyerek sirás, vagy hangzavar van.

2019. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
23%

7.Kèrdezô.

Kèt èrtelmi fogyatèkos sem egyforma mindhogy az egèsz világ az ember büne miatt tökèletlen,így minden ember valamilyen szinten èrtelmifogyatèkos.

Így biblia tanulmányozáskor a rászabott tanulmányozást kapja.Vannak akik egy honap alatt többet haladnak mint más nègyhonap alatt.De ez nem versenyszerű .Lènyeg amit tanult èrtse,mèg ha kevès is.

Hogyan hirdet egy fogyatèkos?Egèszen jól.

A tanúk kettesèvel mennek hirdetni Jèzus tanácsa szerint.Igy a fogyatèkos szemèlynek lehetôsège van arra,hogy csak annyit tegyen,hogy egy tanulmányt átadjon a házigazdának"csak annyit mond,ezt önnen hoztam"tovább beszèlget a tanulmány amikor a házigazda olvassa.

2019. okt. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

"Ha zavarna a programot akkor az előszobába ültetik le."

Ez minden, csak nem külön helyiség babásoknak. Itt előszoba van írva. És ahogy elnézem a válaszokat, nem jár hozzátok értelmi fogyatékos, amit nyugodtan írhattál volna, így nincs szükség módszertanra.

Ahogy írtad, még a keresztelkedést is megvonjátok tőlük, hisz Bibliatanulmányozás sem történik velük.

2019. okt. 30. 19:44
 15/35 anonim ***** válasza:
40%

Sajnálatos, hogy ezt ilyen negativan fogod fel. A keresztelkedés magában senkit nem ment meg.

Ez nem megfosztás. A keresztelkedés egy nyilvánosság előtt történő bizonyság tevés, hogy attól kezdve ez alapján él.

2019. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
37%

"nem jár hozzátok értelmi fogyatékos"

Nem?

[link]

w02 5/1 8

Segített az édesapjának

JAMES Angliában él, a 30-as évei elején jár, és súlyos értelmi fogyatékosságban, valamint az autizmus egy enyhébb változatában szenved.

2019. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
37%

"nem jár hozzátok értelmi fogyatékos"

Nem?

[link]

w02 5/1 8

Segített az édesapjának

JAMES Angliában él, a 30-as évei elején jár, és súlyos értelmi fogyatékosságban, valamint az autizmus egy enyhébb változatában szenved.

[link]

[link]

Ezek és sok hasonló cikkek bizonyitják, hogy nem vagyunk érzelmetlen és kegyetlen emberek.

2019. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Basszus, te tényleg nem tudsz szöveget értelmezni. A másik 24%-os legalább válaszolt, mert megértette a kérdést! Szerintem kérdezd meg őt, hogy mi volt a valódi kérdésem, amit már leírtam, hátha ő meg tudja veled értetni.
2019. okt. 30. 20:14
 19/35 anonim ***** válasza:
0%

14.Kèrdező mièrt forgatod ki a szavakat?

Ha mègis rosszindulat van benned írd meg,hogy többet ne válaszoljunk.

Ne keresd a hibát más keresztènyeknèl,inkább vizsgáld meg magadèt a biblia alapján.


Vagy az alábbi szerint vizsgálodj magadnal.

[link]

2019. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Mi az,hogy rettenetes dolgot irtam le,ami nem igaz?

Hogy mersz hazugnak beállitani 3-as válaszoló?Élő szemtanúja voltam az egésznek,és ha már így van,azt is leírom hol volt,utána lehet járni.Csikszeredában.

2019. okt. 31. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!