Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv! Súlyosan fogyatékos...

Sasa69 kérdése:

Üdv! Súlyosan fogyatékos személy adókedvezményének igénybevételének mi a sorrendje? Szakorvosi igazolás megvan, ezután?

Figyelt kérdés
2019. szept. 24. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak be kel jelölni az adóbevallásban, igazolást nem kell csatolni. Azt csak meg kell őrizni 5 évig, ha ellenőriznék, hogy jogszerűen vetted e igénybe az adókedvezményt.
2019. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Adóbevallásban érvényesítheted úgy, hogy beírod az összeget annak függvényében, hogy teljes évben jogosult vagy a kedvezményre vagy sem.


Év közben is érvényesítheted az SZJA előleg meghatározásánál, ha van munkáltatód, akitől jövedelmet szerzel. Ahhoz a munkáltatónak kell leadnod egy erre vonatkozó nyilatkozatot, csak akkor tudja figyelembe venni a kérésed. Oda sem adunk le orvosi igazolást, köze nincs hozzá! Csak a nyilatkozathoz van köze.


Itt megtalálod a nyilatkozatot hozzá (személyi kedvezmény nyilatkozat a hivatalos neve):

[link]

2019. szept. 25. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen , van munkáltatóm , hivatalosan be is vagyok jelentve egy éve minimálbérre . Állítólag van egy Kormányrendelet ami alapján visszamenőleg is kérhetem a visszatérítést . Azt szeretném , hogy már a novemberi fizumnál kapjam a + havi 5 % ot . Utánaolvastam , egyedül a sorrendet nem tudom . Orvos , NAV , munkáltató . A hivatalos Orvosi papírom már megvan . A következő lépésekkel nem vagyok tisztában , de megnézem a küldött linket is .
2019. szept. 25. 15:37
 4/7 A kérdező kommentje:
" Ha a magánszemélynek például munkaviszonyból rendszeres jövedelme van, akkor a munkáltatójának adott adóelőleg-nyilatkozattal év közben havonta érvényesíthető az adókedvezmény. "
2019. szept. 25. 15:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Az " adóelőleg-nyilatkozattal " - al van gondom , nem tudom az mi , egyszerűen írjak egy igénylést vagy van erre egy külön kitöltendő ív valahol ?
2019. szept. 25. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Az adóelőleg nyilatkozatot küldtem el a linkkel.


Személyi kedvezmény a hivatalos neve, úgy keresd. Letöltöd, kitöltőd, kinyomtatod, aláírod és beadod a munkáltatónak.


Ha nem megy, akkor pedig kérsz a munkáltatódtól hozzá nyomtatványt, neki kell, hogy legyen. Azt töltöd ki, aláírod és benyújtod. A következő bérszámfejtésnél már köteles figyelembe venni a nyilatkozatban foglaltakat.


Ha olyan adóévre is érvényesíthetsz, amiről már be kellett nyújtani bevallást, akkor a bevallásod ÖNELLENŐRZÉS keretén belül tudod "javítani" úgy, hogy csinálsz egy újat, mintha feltüntetted volna benne már akkor a személyi kedvezményhez kötődő összeget. A bevallás elején kell jelölni, hogy önellenőrzést nyújtasz be X. Y. adóévre. Visszamenőleg 5 adóévre lehet önellenőrzést benyújtani, mivel annyi az elévülési idő. Elévülési időn túl nincs már rá mód.


Az önellenőrzés által igényelheted vissza az összeget. Ahhoz a bevalláson belül a 17-es pótlapot kell kitölteni (átvezetési és kiutalási kérelem).

2019. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Így már megértettem :)
2019. szept. 25. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!