Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Törvény alatt kell lenni vagy...

Törvény alatt kell lenni vagy sem?

Figyelt kérdés

Beidőzítettem egy tanító előadását másdopercre pontosan, azt hangsúlyozza, hogy a törvény alatt kell lennünk mert:

[link]


Minden más keresztény tanítótól pedig azt hallani, hogy nem vagyunk a törvény alatt, és hogy ne is akarjunk oda vissza menni.

A kegyelem és a hit által való megigazulás után Jézus elvárná tőlünk azt, hogy a törvény cselekedeteit tegyük?


Van valami köztes út, amelyen mind a két tanítás/nézet megállhat, vagy pedig nincs?

Elolvastam a Bibliában erről szóló részeket is, de most annyira összezavarodtam, hogy nemigazán egyértelműek a dolgok...



2019. nov. 8. 20:44
1 2
 11/12 KZitus ***** válasza:

Szia


"... hogy kell a Máté 5:17-et értelmezni?" mi van itt írva? :"Ne gondoljátok, hogy megsemmisíteni jöttem a Törvényt vagy a Prófétákat. Nem megsemmisíteni jöttem, hanem beteljesíteni." (A „Törvény” Mózes első öt könyvére utal a Bibliában, a „Próféták” pedig a Héber iratok prófétai könyveire. Viszont ha ezeket a kifejezéseket együtt említik, akkor a teljes Héber iratokat érthetjük alatta (Mát 7:12; 22:40; Luk 16:16). Hogyan teljesítette és töltötte be Krisztus a Törvényt? Ő maga mondja elhogyan, pl. a halálával kapcsolatosan:

Lukács 24:44–47

" Majd ezt mondta nekik: „Mikor még veletek voltam, elmondtam nektek, hogy be kell teljesednie mindannak, ami meg van írva rólam a Mózes törvényében, a Prófétákban és a Zsoltárokban.” Akkor segített nekik, hogy teljesen megértsék az Írások jelentését, és ezt mondta nekik: „Ez van megírva: a Krisztus szenvedni fog, és a harmadik napon feltámad a halottak közül, és az ő nevében Jeruzsálemtől kezdve minden nemzetben hirdetni fogják azt, hogy az emberek bánják meg a bűneiket, és megbocsátást nyernek."

Máté 16:21

"Jézus ettől fogva kezdte elmagyarázni a tanítványainak, hogy Jeruzsálembe kell mennie, sokat kell szenvednie a vének, a magas rangú papok és az írástudók miatt, majd meg kell hogy öljék, a harmadik napon pedig fel kell támadnia."

Krisztus MINDEN rá vonatkozó próféciát beteljesített ami Mózes könyveiben, és a héber iratokban rá vonatkozott.



Ha már Jézus tanításairól van szó, miért idéz Ószövetségi parancsolatokat, mint feltételeket az örök élet reményében?:

Márk 10:17 És mikor útnak indult vala, hozzá futván egy ember és letérdelvén előtte, kérdezi vala őt: Jó Mester, mit cselekedjem, hogy az örökéletet elnyerhessem? 18 Jézus pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. 19 A parancsolatokat tudod: Ne paráználkodjál; ne ölj; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy, kárt ne tégy; tiszteljed atyádat és anyádat. 20 Az pedig felelvén, monda néki: Mester, mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva. 21 Jézus pedig rátekintvén, megkedvelé őt.."

Itt éppen arra világít rá Krisztus: nem elég a mózesi törvény megtartása az örök élet megnyeréséhez....benne(Krisztusban) kell hitet gyakorolni...

2019. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 KZitus ***** válasza:

#10

Máté 5:17 "Ne gondoljátok, hogy megsemmisíteni jöttem a Törvényt vagy a Prófétákat. Nem megsemmisíteni jöttem, hanem beteljesíteni." ezért mondhatta el magáról: "Akkor így szólt hozzájuk: „Ma teljesedett be ez az írás, amelyet az imént hallottatok.” Lukács 4:21

Krisztus valóban nem megsemmisíteni jött a Törvényt, hanem betölteni, hiszen tökéletes emberként ő valóban be tudta tartani a mózesi törvényt. Csak ő, egyetlen zsidó sem, mivel tökéletlenek voltak.

2020. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!