Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a bérmakeresztapa feladata...

Mi a bérmakeresztapa feladata a bérmálkozás eseményén, mi történik az eseményen, valamint mik a feladatai előtte, esetleg utána?

Figyelt kérdés
Milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy valaki bérmakeresztapa legyen?

2019. nov. 9. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt alul leírja

[link]

2019. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hát, még ha engedné is a bérmáló atya, akkor is kétszínűnek érezném magam ha elvállalnám, emiatt:

"Az egyházi előírások szerint bérmaszülői tisztséget ..., aki bérmálkozott, rendszeresen részt vesz szentmisén".


Ettől függetlenül,


- magán a szertartáson mi a feladata, miket tesz a bérmaszülő?


- és előtte milyen teendői vannak? (Például gyónás, eljárni valamilyen oktatásra, vagy más teendők?)

2019. nov. 9. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
:)
2019. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A római katolikusok elhagyták a bibliai felnőttkeresztséget, vagy bemerítkezést, de azt ők is érzik, hogy valami megerősítés azért kellene felnőttkorban a csecsemőkeresztség után.


A gyakorlat - katolikus tapasztalatok szerint - az, hogy aki ilyen "megerősítést" végez, bérmálkozik, az sok esetben kikopik a templomokból, többé nem jár. A bérmálkozás egyik feltétele ugyanis, hogy rendszeresen járjon misére, de a fiatalnak már elege van az unalmas ceremóniából, de a keresztmama buzgó unszolása miatt legalább a bérmálkozásig jár, azután pedig a szíve szerint valósítja meg a saját akaratát.

2019. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Prókátor ***** válasza:

Gyakorlati feladat: a püspök előtt, mikor az kiszolgáltatja a szentséget, a kezét a bérmálkozó vállán tartja. Ennyi, és nem több. Megszokott még, hogy a bérmaszülő egy ebédet/vacsorát ad, valamint szoktak ajándékot is adni.

Az, hogy a bérmaszülő, a keresztgyermekével együtt áldozni menjenek (amihez ugyebár gyónniuk is kell), nem kötelező, de ajánlatos (már ha a bérmaszülő gyónhat!). A bérmálkozónak mindenképp gyónnia kell kevéssel a bérmálkozás előtt, hogy a "kegyelem állapotában" vehesse fel a szentséget.

Szellemi, hitbéli szempontból a bérmaszülőnek kötelessége lenne a keresztgyermekét a hitben megerősíteni saját példájával és odafigyeléssel, hitbéli szülőként és elöljáróként kitartani a keresztgyermek mellett, egész életében.

2019. nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Bér ma, bér holnap is? Bérmából és fizetésmából élők számára van ez? Milyen Bibliában van benne a bérmálás? Az enyémben nincs benne."

Az a szerencséd, hogy a tudatlanság önmagában nem bűn. :)) A bérmálás szentségének latin neve "confirmatio", azaz megerősítés. Semmi köze a bérhez, a magyar nyelv itt kivételesen nem a latin elnevezést, hanem a szlávot vette át, a szláv birmovaty szó jelentése ugyanúgy megerősítés.

A Szentírást ezzel kapcsolatban az alábbi helyeken érdemes lenne (vagy lett volna elmés hozzászólásod előtt) forgatni: ApCsel 8,14-20, 2Tim 1,6

2019. nov. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva: bérmálás alatt csak annyi, hogy a bérmálkozó vállára teszi a kezét. Utána meg segíteni tovább a fiatalt a keresztény hivatásában. De nem lehet mindenki bérmaapa.
2019. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Katólikusnak kell lennie illetve meg legyen bérmálva
2020. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!