Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan szedik az emberek azt,...

Honnan szedik az emberek azt, hogy a különböző egyházak fejpénzt kapnak minden megkeresztelt ember utána, amíg az ki nem lép onnan?

Figyelt kérdés
Már nem először olvasom ezt. Ki találja ki ezeket?
2019. márc. 27. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindegy, melyik országban.

A németeknél tényleg így van.

Nálunk nem így számolják, mivel (talán szándékosan) nincsen rendes nyilvántartás.

2019. márc. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Tudatlanságból ezt szajkózzák. Én nemrég tudtam meg, hogy a papok fényűzésben élnek, és kihasználják a buta szegény parasztokat, hogy a kevés kis pénzüket az egyháznak adják, mindezt Isten nevében teszik. Nem vagyok katolikus ez tényleg így van? Hitgyülinél is belépőt szednek tudtommal. Fizetésed 10 százalékát is le kell adnod. Kell vinned munkáltatói igazolást, hogy bizonyítsd a jövedelmed?

Amúgy sima lejárató kampány a vallások ellen, vagy éppen politikai kampánynak a tipikus sárdobálós része.

Én például az elmúlt jópár alkalommal egy fillért nem adtam még perselybe sem, nem azért mert sajnálom, hanem mert bankkártyát használok, és sosincs nálam kp.

Viszont volt, hogy számomra viszonylag nagyobb összeggel támogattam egy általam sosem látogatott templomot, ami nem is az én felekezetemé, de a bezárás fenyegette, illetve egy angliai misszionárius csoportot is, akik iskolát építenek közép-afrikába. Ehhez képest szomorú azt látnom, hogy olyanok rázzák az öklüket az egyház ellen, akiknek semmi közük nincs hozzá, semmiben sem érinti az életüket. Még a bőrt is leégetnék a saját fejükről, mert azt valaha szentelt víz érte.

Tényleg ez a világ legnagyobb problémája jelenleg.

2019. márc. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

"Tudatlanságból ezt szajkózzák."

Na, erről mindjárt írok.


"Én nemrég tudtam meg, hogy a papok fényűzésben élnek, és kihasználják a buta szegény parasztokat, hogy a kevés kis pénzüket az egyháznak adják, mindezt Isten nevében teszik."

Na igen.

A hierarchia legalján tényleg ritka a fényűzés. Azért feljebb, egy püspök pl. már nem szűkölködik.


"Fizetésed 10 százalékát is le kell adnod."

Van, ahol elvárják.


"Kell vinned munkáltatói igazolást, hogy bizonyítsd a jövedelmed?"

Bemondásra. És nem 10% ... mindjárt leírom, miért.


"az elmúlt jópár alkalommal egy fillért nem adtam még perselybe sem"

Ki is nézik az embert.


"olyanok rázzák az öklüket az egyház ellen, akiknek semmi közük nincs hozzá, semmiben sem érinti az életüket."

Tehát nem fizetnek sem adót, sem ÁFÁ-t?

Merthogy az egyházak a központi pénzekből kapnak nagyon is sokat. Vatikáni egyezményről hallottál már?

A külön időnkénti állami támogatásról nem is beszélve.

ÉS EZ NEM 1% !

NAGYON IS SOK PÉNZT JELENT AZ ADÓDBÓL!

Az ateista is fizet természetesen, mint a katonatiszt. Több egyháznak is.


"Még a bőrt is leégetnék a saját fejükről, mert azt valaha szentelt víz érte."

Hmmm... egy kissé fanatikusnak tűnsz.

Igaz?

2019. márc. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát akkor elárulok neked egy nagy titkot. A te adódból sokkal többet lopnak, és költenek ezerszer haszontalanabb és rosszabb dologra mint amit az egyházaknak adnak. Foglalkozzon avval inkább az, aki nem tagja az egyházaknak.

Nem vagyok fanatikus, csak tudom, hogy az egyházaknak is szüksége van pénzre. A legnagyobb szervezetek a társadalomban, aminek abszolút semmi bevétele nincs. Úgy működnek mint egy cégcsoport, csakhogy nem adnak el semmit. Ezért kell közös pénzből finanszírozni.

És mindenkinek ott van a lehetősége, hogy bemenjen templomba, vagy egyházi intézményekbe, és igénybe vegye az ottani szolgáltatásokat. Ha nem él vele, az egy dolog.

2019. márc. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Na, EZÉRT jobb a német modell.

Ott az egyházakat a híveik tartják el, nem az állam.

Ez az igazságos - és nem az, hogy az ateista is fizet nekik, meg a más vallású is fizet nekik.

Így kellene nálunk is.

2019. márc. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csakhogy az én egyházam rengeteg iskolát tart fent. Szeretetotthont. Anyaotthont. Olyanok megmententéséért van, akiket a társadalom kidob, nem foglalkozik vele. Akkor is a hívek dolga, hogy nehogy az ilyen érzékeny lelkűek megbotránkozzanak?
2019. márc. 27. 04:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt több infó kavarog és abból születnek ezek a fals vélemények.

Egyrészt van ugye az ismert német modell, ahol igazából arról van szó, hogy a fizetésedből közvetlenül levonják az egyházi adót, ha valamelyik egyháznak a tagja vagy. Ha ezt nem akarod, akkor nyilatkozni kell, hogy "kiléptél". Nagynéném Németországban nőtt fel és ott is dolgozik, ő pl. "kilépett", és nem azért, mert nem hisz, hanem mert nem tartja jónak ezt a rendszert és inkább másképp adakozik.

A másik, amit itt kevernek sokan az az, hogy az egyházi iskolák "fejpénzt" kapnak az ott tanuló diákok után. Hozzáteszem, az alapítványi iskolák is kapnak állami támogatást - az általában már senkit nem szokott zavarni.

2019. márc. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alain Delon ***** válasza:
0%
"olyanok rázzák az öklüket az egyház ellen, akiknek semmi közük nincs hozzá, semmiben sem érinti az életüket" Ááááá, nem, csak a kormány egyenesen kitömi az egyházakat, más dolgok rovására.
2019. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"én nemrég tudtam meg, hogy a papok fényűzésben élnek, és kihasználják a buta szegény parasztokat, hogy a kevés kis pénzüket az egyháznak adják, mindezt Isten nevében teszik."

Ezt mintha valami marxista tankönyvből idézték volna.. :D

"Nem vagyok katolikus ez tényleg így van?"

Nincs így... Még az második világháború előtt volt olyan, hogy a fizetés 1%-át (!) kellett egyházi adóként befizetni. De akkor sem 10-t... Ma nincs kötelező egyházi adó (illetve egyházjogi értelemben van, de gyakorlatban nem ellenőrzik). Az egyházadót egyébként egyházközség számára fizetik, mai nevén egyházközségi hozzájárulás néven (tehát az egyházközség fenntartására van, nem a püspökök fényűzésére). Ennek mértékének az éves ajánlása maradt a fizetés 1%-a, de egyházmegyénként a püspökség más "irányárat" is kiírhat és általában ki is ír. Találkoztam már 0,5%-kal is, vagy van, ahol fizetéstől függetlenül összegszerűen adják meg: ez pl. nálunk 2500 forint évente keresőnként. Aztán, hogy ki ad ennél többet vagy kevesebbet, az gyakorlatilag mindegy. Senkinek nem mennek utána, hogy miért annyit fizetett.

Van ezen kívül az SZJA 1%-os önkéntes felajánlás, de ott sem kötelező nyilatkozni, hogy valaki akarja-e egyháznak adni.

2019. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"csak a kormány egyenesen kitömi az egyházakat, más dolgok rovására.

"


Látom nem ment a megértés, amit nem én, hanem más fogalmazott meg, de akár az én kommentemre is lehetett volna reagálni.

Tehát az én egyházam, ami a baptista egyház, fenntartója egy rakás olyan intézménynek, ami a hívek pénzéből nem működne, hisz nem hívő szülők gyermekével van tele például az iskola, hanem olyanokéval, akik valószínűleg ugyanilyen dolgokat állítanak, miközben elvárják, hogy a gyerek kapjon meg mindent, amit egy államiban. A mai törvények kimondják, hogy a szociális intézményeket államilag lehet támogatni. Nem templomról beszélünk, hanem iskoláról, óvodáról, idősek otthonáról, anyaotthonról és te ezektől sajnálod azt a jogos támogatást, amivel állítólag az állam tömi ezeket, miközben ugyanannyit kapnak, mint egy állami intézmény. Nevetségesnek érzem, hogy csak a köpködés megy gondolkodás helyett.


Nálunk az imaházunkat viszont mi, a hívek tartjuk fent, a saját adományunkból, ami nem állami pénz, hanem akár tized, akár adomány és bizony a már leadózott pénzünkből, mivel mi is adózunk. Ezért nem adózik az egyház, mert már leadózott pénzből tartja fent azokat az épületeket, amik kizárólag a híveknek van. De a közintézményektől ne sajnáld már a jogos állami támogatást!

2019. márc. 27. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!